Czy prawda o 500+ odsłania największe finansowe oszustwo w historii Polski?

Kategorie: 

Źródło: Internet

Rząd PiS używając mediów publicznych, chwali się genialnością swoich decyzjii pomysłów, dzięki którym może on finansować wielkie programy społeczne, z których najważniejszym jest projekt 500+. Jaka jest prawda na temat źródeł ich finansowania?

Były dyrektor departamentu Polityki Makroekonomicznej w Ministerstwie Finansów - dr Sławomir Dudek - ujawnił fakty dotyczące propagandy rządu i jego kłamstw, mających na celu przykrycie prawdy o tym, skąd faktycznie brane są pieniądze na 500+ czy dodatkowe emerytury.

Oficjalny przekaz jest taki, że dzięki skutecznemu uszczelnianiu luk w podatku VAT, co roku do kasy państwa, trafia dodatkowe kilkadziesiąt miliardów złotych, które umożliwiają finansowanie sztandarowych programów socjalnych. Tymczasem, jak twierdzi Sławomir Dudek, który znał temat „od kuchni”, jest zupełnie inaczej.

Premier Mateusz Morawiecki mówi, że dzięki uszczelnieniu luki VAT finansowane są 500+ i inne pakiety socjalne oraz budowa dróg.  Zmniejszenie luki VAT o 50 procent, przyniosło wpływy w wysokości 22 miliardów złotych. Ta kwota, to jednak zaledwie 18 procent wartości politycznych obietnic PiS. To także zaledwie połowa kosztów programu 500+.

Dziennikarze Superwizjera TVN ujawnili, iż w latach 2018-2019 Skarb Państwa na oszustwach vatowskich stracił prawie 17 miliardów złotych, a odzyskał zaledwie 150 milionów złotych.

Zatem ktoś tu dokonuje olbrzymiej manipulacji: albo rząd PiS, albo TVN, który jest tubą propagandową „totalnej opozycji”.

Skoro jednak były dyrektor Ministerstwa za rządów PiS otwarcie mówi o tym, że finansowanie programów społecznych tylko z tytułu dodatkowych wpływów z podatku VAT jest kłamstwem, to skąd w takim razie są pieniądze na 500+ i dodatkowe emerytury?

Prawdopodobnie w ciągu ostatnich lat doszło w Polsce do drukowania pieniędzy, na niespotykaną w historii skalę.

Jeśli ma dojść do kolejnej waloryzacji świadczeń w ramach odbudowy Polski po pandemii, to znaczy, że ten dodruk będzie trwał w najlepsze i osiągnie jeszcze większe rozmiary.

Zatem nie chodzi o „maestrię” rządowych finansistów, którzy genialnie odzyskali to, co budżet tracił na oszustwach podatkowych, ale o wykorzystywanie podstawowego mechanizmu największych bankierów - podpisywanie decyzji o zwiększeniu mocy przerobowych maszyn drukarskich, które tworzą banknoty.

Źródło:

https://nczas.com/2021/02/25/byly-dyrektor-w-ministerstwie-finansow-ujawnil-najwieksze-oszustwo-w-historii-polski-skad-pis-wzielo-pieniadze-na-500/

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Żurek

Kogo obchodzi jakieś 500+,

Kogo obchodzi jakieś 500+, jak rząd od początku pandemii rozdaje miliard złotych dziennie na to żeby ludzie nie pracowali i siedzieli w domach, 500+ przy tym to groszówki na waciki... na ile nas zadłużyli przez rok tej pseudo pandemii, 400 miliardów, a może więcej? ludzie oni przez rok wzięli na każdego z nas kredyt w wysokości ponad 10 tyś zł, bo przecież nie wzięli tego na siebie, a to jeszcze nie koniec.
Teraz każdy z nas będzie do końca życia spłacał to w nowych podatkach i podwyżkach starych. Ludzie podatek cukrowy? Podatek od deszczu, podatek od smartfona, podatek od małpek, podatek mocowy, podatek od psa, podatek od tego że ktoś jest kawalerem i nie ma dzieci, co jeszcze wymyślą może podatek sralny i odchodowy?
Śmieszy mnie to że ludzie wciąż poruszają kwestie 500+, gdy rząd rozdaje miliard dziennie za to żeby ludzie nie pracowali, żeby nie otwierali biznesów i siedzieli w domach.
LUDZIE MILIARD ZŁOTYCH DZIENNIE!!!, a wy jeszcze siedzicie w domach i nie protestujecie, tylko pierdzielicie o 500+, czy wy macie jeszcze mózgi?
No ludzie przekop mierzei wiślanej, ogromna inwestycja jakiej dawno nie było, której koszt to 2 miliardy złotych i ludzie mówiliście że nas na to nie stać, to ja się was pytam a stać nas żeby płacić miliard dziennie na tarcze i walkę z niby pandemią? Co wy robicie, że jeszcze w domach siedzicie, już dawno wszyscy powinni być pod sejmem, bo jesteśmy bankrutami.

Portret użytkownika czesio i muchy

podpierasz sie autorze n-czas

podpierasz sie autorze n-czas-em którego redaktor - Tomasz Sommer - fragmenty z wikipedii - dziennikarz i wydawca, redaktor naczelny i współwłaściciel tygodnika konserwatywno-liberalnego „Najwyższy CZAS Jego promotorem była prof. Jadwiga Staniszkis, - Należała do grona młodych asystentów (obok @t. Waldemara Kuczyńskiego, Marcina Króla, Andrzeja Mencwela czy Aleksandra Smolara), którzy wspólnie z cenionymi profesorami (@t. Zygmuntem Baumanem, Włodzimierzem Brusem, Leszkiem Kołakowskim, Tadeuszem Kotarbińskim czy Marią Ossowską) oraz aktywnymi politycznie studentami (tzw. komandosami, @t. Sewerynem Blumsztajnem, Teresą Bogucką, Janem Lityńskim, Adamem Michnikiem i Henrykiem Szlajferem ..... bla bla bla - wychodzi na to że pan redaktor był szkolony i ma powiązania i koneksje z lewacko komunistyczno żydowską jaczejką jak to nazywał w swoich filmach Braun jak jeszcze był normalny !! czyli w skrócie - cytujesz żydo komucha który ujawnia afery kato komuchów !

Portret użytkownika napinator

Jak ten cały "dług" z

Jak ten cały "dług" z dodrukowanych pieniędzy które państwo polskie drukuje na potrzeb długów dla banków chyba jest po to że jak władze weźmie na wszelki wypadek ktoś niezależny to będzie musiał się zmierzyć z katastrofalnym długiem a nie daj boże ogłosi bankrutctwo to masa sankcji czy wojna nastanie. 
A tak jeden z drugim biadolą w TV o długach i o potrzebie spłacenia żeby dowalić miliardy podatków i uprzykrzyć życie, a ten dług i tak nie idzie na spłaty tylko istnieje jako zabezpieczenie żeby ten kraj zachował status kolonii. Mieć nadzieje tylko że ten babiblon się rozleci

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Sam jesteś gejem patusie, bo

Sam jesteś gejem patusie, bo normalny facet chce ze wszystkich sił utrzymać rodzinę za swoje, być wolnym i niezeleżnym, a nie żyć z ochłapu rzuconego przez złodziei z Wiejskiej na który to ochłap sam wcześniej musiał się zrzucić.

Portret użytkownika Alien1974

.............................

........................................ Na pierwsze 500+ wypłacane w 2016 roku złożyli się Niemcy, Anglicy i kontrahenci mi n z US i Izraela. W celu wyciszenia całej akcji pis-junta zmusiła wdowę po generale Kiszczaku, by ta wydała teczki Tw Bolka. Zaczęła się nagonka na Wałęsę, której wtórował były rzecznik Episkopatu ks. Józef Kloch, a w tym czasie pis zbierał kasę na flagowy projekt 500+. Skąd pis bierze teraz kasę na 500+ i 13-ki +, to nie mam pojęcia. Może im Kościółek pożycza, bo przez 30 lat okradł ten kraj na co najmniej 900 MILIARDÓW złotych.

Strony

Skomentuj