Czy ponad 7 milionów Polek i Polaków zapłaci „podatek od bycia singlem”?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Sztandarowy projekt walki z niżem demograficznym, polegający na wsparciu rodzin comiesięczną kwotą 500 złotych na każde dziecko, nie przekonał społeczeństwa do większego rozmnażania. Dzieci rodzi się mniej niż przed jego wprowadzeniem. Pandemia sprawiła, że ludzie nie chcą w tych niepewnych czasach komplikować sobie jeszcze bardziej sytuacji życiowej. Jednak rząd PiS ma na to pomysł…

Według informacji, jakie uzyskało Radio Zet, rząd planuje nie tylko zwiększyć pulę świadczenia 500+ (mowa nawet o 1000+), ale także finansować tę zwyżkę środków dla polskich rodzin podatkiem, który mają zapłacić ci, którzy własnej rodziny nie mają i są singlami.

Chodzi o tzw. „podatek bykowy”, który Polacy płacili już w latach 1946-1973. Pieniądze zebrane z tego podatku, mają też zmniejszyć deficyt budżetowy i poprawić kondycję finansów publicznych, mocno poturbowanych w wyniku pandemii COVID-19.

Podatek ten byłby podwyższoną kwotą podatku dochodowego dla osób bezdzietnych, niezamężnych i nieżonatych.

Singli w Polsce jest ponad 7 milionów, a do walki z nimi zachęcał niedawno metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Ciekawe, co w tej sytuacji zrobi prezydent Andrzej Duda, który rok temu, w czasie kampanii wyborczej zapowiedział, że nie podpisze ustawy, która miałaby wprowadzić taką formę opodatkowania.

Z badań wynika, że 72% obywateli Polski jest przeciwnych „bykowemu”.

Poza tym, rząd PiS albo czegoś tu nie rozumie, albo udaje. W byciu singlem nie zawsze chodzi o dobrą zabawę i beztroskie życie bez odpowiedzialności. Wielu ludzi zdając sobie sprawę z czasów, w jakich żyjemy, niekompetencji polityków oraz różnych wypadków losowych, po prostu nie decyduje się na zakładanie rodziny, aby tym sposobem nie skazywać siebie i swoich przyszłych dzieci na niepewny byt i łaskę państwa.

Dobrze, żeby PiS i ktokolwiek inny, komu się zachce takiego podatku, miał tego świadomość.

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika angie

Niestety Polaków rodzi się

Niestety Polaków rodzi się coraz mniej. Powodów jest wiele. 1. Dzisiejsza młodzież w większości nie chce mieć dzieci, dlatego tak tłumnie wyszła na ulice w walce o aborcję. Młodzi wolą jeździć po świecie i patrzeć w smartfony, niż zajmować się dziećmi. 2. Dzisiejsi dziadkowie nie bardzo chcą pomagać w zajmowaniu się dziećmi, albo z powodów chorobowych, albo również wolą patrzeć w smartfony. 3. Bieda. Większość społeczeństwa wciąż żyje w biedzie, wielu młodych musi wybierać: albo mieć dziecko i żyć z rodzicami, albo kupić mieszkanie i spłacać kredyt, a myśl o dzieciach odłożyć w czasie lub w ogóle zrezygnować z dzieci. 4. Wiele chorób u dzieci. W dzisiejszych czasach rodzi się dużo dzieci z problemami, naprawdę trzeba mieć dużo sił i czasu, aby o takie dzieci dobrze zadbać. Tu można się tylko dużo modlić przed poczęciem o łaskę zdrowia u swoich dzieci. 5. Złe wychowanie młodzieży do życia w rodzinie. Dzisiejsze matki bardzo słabo sobie radzą z dziećmi, i prowadzeniem domu. Mężczyźni muszą dużo więcej niż kiedyś kobietom w domu i przy dzieciach pomagać, a nie są do tego w ogóle przygotowani. 6. Duże koszty życia: z dziećmi wszystko jest drożej: od opłat za mieszkanie, poprzez żywność, i podróżowanie. Podsumowanie: jest źle i nic nie wskazuje, aby było lepiej. By przyrost był dodatni w wielu rodzinach musiałaby się rodzić przynajmniej trójka dzieci, a w dzisiejszej Polsce często heroizmem jest już posiadanie dwójki dzieci, na trzecie to poza tymi rodzinami, które mają dwie córki, a chcieliby mieć jeszcze chłopca, lub tymi, które mają rzeczywiste wsparcie w dziadkach np. mieszkają wspólnie w domu, to prawie nikt się nie decyduje. Niestety jeśli chodzi o sytuację demograficzną, staliśmy się drugą Japonią.

Życie bezmyślne nie jest warte życia.

To jest strach, twój wróg, kiedyś najlepszy przyjaciel. Pokochaj go jak brata będzie Ci towarzyszył przez całe życie.

 

Portret użytkownika jbrch

Wgl żeby w tych czasach brać

Wgl żeby w tych czasach brać małżeństwo to trzeba być kretynem skończonym, przy tym poziomie feminizmu i że partnerka w 80% procentach przypadków swojego partnera (nawet jakbyłby alfa giga chadem) jak pantoflarza zwykłego który ma orać na rodzinę i dzieci a no i kredyt hipoteczny. W najlepszym wypadku taka sie nim znudzi i nie daj boże o alimenty zostanie wciągnięty. "szczęście i spełnienie" jak nic.
A teraz państwo zamierza gnębić ludzi z pasją, którzy mają inny sposób na życie niż żeniaczka a sposobem będzie na to zawieranie fikcyjnych małżeństw, albo z obockrajowcami dla obywatelstwa polskiego.

Portret użytkownika Lommo

Jeżeli już to trzeba

Jeżeli już to trzeba wprowadzić jałówkowe na nie bykowe. Bo faceci chętnie by zrobili ale kobiety maja może i słuszne ale zaporowe wymagania. To nie czasy z Bieruta czy Gomułki gdzie do małżeństwa wystarczył jakiś kat z kuchnia i praca. Teraz bez dobrej posady i mieszkania w dużym mieście nawet nie podchodż do dziewczyny bo szkoda czasu i pieniędzy na nakręcanie. O wiele taniej zaruchasz z panienkami na godziny ( chodz teraz w czasie covida to nie polecam). Generalnie robienie dzieci jest bez sensu w dzisiejszych czasach bo sa one tylko balastem i kosztem a nie korzyści jak przez wieki to było kiedy dzieci były niezbędnym środkiem produkcji dla rodzin rolnych i rzemiślniczych. Nawet w czasie XIX wiecznego uprzemysłowienia dziecie były intratnym produktem bo wysyłało się je do fabryki w wieku nastu lat i przynosiły pieniadze do domu. Np. polskie rodziny w Chicago rozmnażały się jak króliki ... i były najzamożniejsze wśród imigranckiego ludu roboczego. Zreszt podobnie polskie rodziny rolne w Texasie. Kiedy fabryki przestały przyjmowac ludzi rzeszami i kiedy rolnictwo przeszło na maszyny polskie wielodzietne rodziny w USA stały się najbiedniejsze. A za te 110 euro czyli 500+ to nikt dzieci nie będzie robił to to grosze przy kosztach utrzymania bachora.

Portret użytkownika inzynier magister

szatański pomiot unijnych

szatański pomiot unijnych zboków chce zmienić prawo i karać za wolność !!! Komisja Europejska wezwała Polskę, Belgię, Bułgarię, Finlandię i Szwecję do szybkiego wdrożenia pełnego pakietu regulacji unijnych dotyczących walki z rasizmem i mową nienawiści. Chodzi o przepisy z 2008 roku. Pięć państw musi „w pełni transponować” do prawa krajowego przepisy UE, które uznają „poważne przejawy rasizmu i ksenofobii” za przestępstwo – napisała KE w oświadczeniu. Oficjalne pisma w tej kwestii wysłano do stolic przywołanych krajów. W ub. roku takie ponaglenie otrzymały rządy Estonii i Rumunii. W obecnym oświadczeniu unijny organ wykonawczy zarzucił Belgii i Bułgarii, że nie uwzględniły w swoich regulacjach „motywów rasistowskich lub ksenofobicznych” jako elementu obciążającego w przypadku przestępstw. Z kolei prawodawcy w Bułgarii, Finlandii i Szwecji nie uznali np. trywializacji Holokaustu za „mowę nienawiści”. Dodatkowo Finlandia nie zezwala na badanie przestępstw na tle rasistowskim bez złożenia skargi przez ofiarę. W sposób szczególny KE strofuje Polskę za niewyszczególnienie „rażącej trywializacji” zbrodni międzynarodowych i Holokaustu oraz ograniczenie kryminalizacji takich twierdzeń „tylko do przypadków, w których takie zbrodnie zostały popełnione na obywatelach polskich”. Państwa mają dwa miesiące na odniesienie się do listu KE. Jeśli tego nie zrobią, Bruksela może wszcząć procedurę, która ostatecznie może doprowadzić do wniesienia pozwu do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

 

Kolejny krok to już tylko zakazanie Biblii z uwagi na mowę nienawiści i niezgodność z prawem UE. Módlmy się za Polaków by Chrystus się zlitował nad nami !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika b@ron

a jak ktoś żyje w związku i

a jak ktoś żyje w związku i ma dzieci, to rozumiem że musi brać ślub, bo inaczej bedzie singlem? Smile a metropolita, to chyba w tej kwesti ma najmniej do powiedzenia... zresztą w tym przypadku on też bedzie musiał zapłacić bykowe, no chyba że udowodni że ma dzieci...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj