Czy polski rząd będzie karał więzieniem za brak udziału w wyborach prezydenckich? Dyktatura o krok…

Kategorie: 

Źródło: Internet

Sytuacja w Polsce wymyka się spod kontroli. Ostatnie decyzje rządu są tego najlepszym potwierdzeniem.

W poniedziałek późnym wieczorem Sejm większością głosów PiS przegłosował ustawę wprowadzającą wybory korespondencyjne, mimo, że kilka godzin wcześniej została odrzucona od zgłoszenia do porządku obrad. Partia napisała nowy dokument, który co ciekawe, podpisały osoby, cały dzień pracujące zdalnie, oddalone od Warszawy o kilka godzin jazy samochodem…

Nowy projekt zakłada nie tylko wybory korespondencyjne, ale też zmianę daty wyborów, byle mieściła się ona w zasadach narzuconych przez konstytucję (10 a 24 maja). Decyzję o przesunięciu podjąć może marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Jak prognozował w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki - właśnie wtedy spodziewa się szczytu pandemii. 

Ustawa została przyjęta, ale nikt nie miał szans wcześniej się z nią zapoznać. Dopiero w trakcie głosowania zaczęły wychodzić jej założenia. Za nieoddanie głosu, może grozić nam więzienie!

W jednym z punktów dokumentu widnieje bowiem zapis o sankcjach za ukrycie lub zniszczenie karty do głosowania. Jeśli napiszemy na niej coś od siebie - sąd może uznać to za zniszczenie. Jeśli nie wypełnimy i nie odeślemy - ukrywanie. Grożą nam za to 3 lata więzienia!

Każdemu obywatelowi konstytucja gwarantuje nie tylko dobrowolność głosowania, ale też jego tajność i bezpieczeństwo. Tymczasem wybory nie będą tajne. Głosując, będziemy musieli podać w karcie swoje dokładne dane, w tym pesel!

Robi się nieciekawie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika fghfghd

To wszystko to tresura

To wszystko to tresura szczórów. Rządzący(korporacje banki i ich właściciele) nie mylić z rządami, sprawdzają na jak wiele moga sobie pozwolić zanim ludzie się zbuntuja. Na razie widać ze na wiele, zbyt wiele!! W normalnym społeczeństwie już po wprowadzeniu ustawy pozwalającej na wejście służb z bronią do domu w celu przymusowych szczepień wywołałoby wyjście mas na ulice, obalenie rządu. Ludzie na razie siedzą jak mysz pod miotłą czekać tylko na szczepionki i śmierć lub kalectwo!!

Portret użytkownika dąb-rozwadowski

Całe te głosowanie jest

Całe te głosowanie jest niepotrzebne, Jarosław dobrze wie kto zwycięży w wyborach więc powienien to wyjawić a partia wcielić. Niepotrzebne zamieszanie.

A tak na poważnie to nie ma na kogo głosować. To co startuje to jakieś kuriozum, największa partia opozycyjna wystawia powtórkę z rozrywki czyli Bul w spódnicy któremu trzeba szeptać do ucha bo sama siebie nie rozumie, reszta politycznego tałatajstwa też taka że ręce opadają. Na tym tle Duda błyszczał ale teraz swoimi wypowiedziami na temat wyborów i sklepów zdarł sreberka aż świstaki pouciekały.

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać

Strony

Skomentuj