Czy Polska jest śmietniskiem Europy? W całym kraju płoną wysypiska śmieci

Kategorie: 

Źródło: twitter

W ciągu ostatnich kilkunastu dni praktycznie codziennie dochodzi do wielkich pożarów wysypisk śmieci w różnych miejscach kraju. Można oczywiście udawać, że to seria niezwykłych przypadków, ale bardziej prawdopodobne wydaje się założenie, że ogień pojawia się celowo i ma za zadanie coś ukryć.

 

Wszystko wskazuje na to, że liczne pożary składowisk w Polsce to sposób na utylizację znajdujących się tam odpadów. W dużej mierze może to być skutek nielegalnego importu śmieci z Europy Zachodniej do Polski. Proceder ten trwa od lat, a kolejne władze udawały do wczoraj, że coś takiego nie ma miejsca.

Miejsca w których ostatnio płonęły wysypiska

Dotychczas sugerowano, że gospodarka odpadami jest pod kontrolą, a odpowiednie służby państwowe prowadzą kontrole miejsc składowania śmieci. Prawda jest oczywiście inna, a państwowe urzędy raczej nękają zwykłych przedsiębiorców strasząc ich karami finansowymi i unikają nomen omen jak ognia, sprawdzania tego co wyrabiają śmieciowi "biznesmeni". Ich bezczelność, obawiająca się nasileniem ilości pożarów kolejnych śmietnisk "utylizujących" śmieci za pomocą ognia, zwróciła uwagę opinii publicznej na ten problem.

Magicznie, nagle zaczęły to również zauważać bierne dotychczas służby państwowe. Urzędnicy od razu stwierdzili, że mają do czynienia z "mafią śmieciową". Nie wiadomo jednak co robiono dotychczas aby jej przeciwdziałać i zatrzymać import zachodnich odpadów. Prawdopodobne zrobiono niewiele lub prawie nic.

 

Wojewódzkie Inspekcje Ochrony Środowiska nie wiedzą nawet o jakich odpadach mówimy, bo oni są od wlepiania kar i normalnym przedsiębiorcom stanowiącym łatwy cel. Dlatego państwowe urzędy zajmowały się gorliwie nękaniem polskich przedsiębiorców, którzy są regularnie doświadczani rozmaitymi bzdurnymi kontrolami. Cała ta radosna aktywność albo jej brak odbywa się oczywiście bez jakiejkolwiek odpowiedzialności ze strony urzędników.

A wystarczyło aby któryś z kontrolerów pofatygował się na wysypisko i odnalazł zagraniczne śmieci z Niemiec czy z Włoch. Potem tylko sprawdzenie dokumentacji i wszystko byłoby jasne. Pożary wysypisk śmieci zaraz przed, lub chwilę po wygaśnięciu pozwoleń na składowanie odpadów przez lata nikomu nikomu w urzędach nie wydawały się dziwne. Teraz nagle sprawą zainteresowało się nawet ABW.

 

Każdy taki pożar to w istocie prawdopodobne usuwanie dowodów na nielegalne składowanie odpadów, a spalenie jednego wysypiska to zysk nawet około 10 milionów złotych, bo śmieci nie da się "utylizować" taniej niż ogniem. Pojawia się zatem pytanie. Czy potrzeba było aż tylu pożarów aby rząd zauważył zależność między ich występowaniem i końcem pozwolenia na składowanie odpadów? A może przedłużenie pozwoleń kosztowałoby więcej niż pożar? Polska to nadal kraj z dykty na dodatek przysypywany zachodnimi śmieciami.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Anioł Prawdy

U mnie za miastem jest

U mnie za miastem jest przygotowana ogromna sterta starych opon na uboczu w lasku przy 3cio rzędnej drodze. Zauwazyłem to przypadkiem, bo nie widać od drogi. Przygotowane to wszystko jest do podpalenia, bo jest ułożone w taki sposób i położone jest na to drewno aby podpaliło się wszystko na raz - sprawa zgłoszona na policję, ale mają to w dupie bo minęło już sporo czasu, a opony dalej tam leżą.

Portret użytkownika n..

Znów przyjdzie jesień, zrobi

Znów przyjdzie jesień, zrobi się zimno, a zwykli ludzie zaczną palić w piecach. Wcale nie zdziwie się, jeśli teraz wk****ni obywatele złapią za siekiery i piły łańcuchowe na widok "gestapo", które przyjdzie sprawdzać, czy przypadkiem Nowak nie spalił zużytych prezerwatyw?!
Jak wogóle można mieć czelność wysyłać nawet drona nad prywatny komin Kowalskiego, i jeszcze chwalić się tym w TV, że biedak dostał mandat, bo "drewno miał wilgotne", a jednocześnie pozwolić, by mafia zarobiła na toksycznych śmieciach kosmiczne cebuliony i spaliła miliardy ton tego śmiercionośnego syfu?

Bezczelnie i bezkarnie gazowali Polaków przez wiele pięknych, majowych dni, "odradzając" aktywności fizycznej i wietrzenia mieszkań!
Gazowali wszystkich, młodych i starych, kobiety i maleńkie dzieci, a trujący, rakotwórczy dym wdzierał się wszędzie, wielu słabych naprawdę dostało śmiertelną dawkę!
Na ulicy krążą plotki, że kompletnie zatrute powietrze "pomoże" rdzennym wyzdychać, by zluzować "ziemię obiecaną".
Jedni wierzą tym plotkom, a inni oficjalnej propagandzie sukcesu i słupkom poparcia, a mnie zastanawia coś innego: skoro władza o nas tak bardzo dba, i powszechną inwigilację ma rozwiniętą jak w Chinach (z "inteligentnym" rozpoznawaniem twarzy, z kamerami na każdym słupie i każdym smartfonem na podsłuchu i podglądzie), to dlaczego nie udaremniono tej zbrodni?

Co za chory kraj, co za chory świat?
Najlepiej to zwykłego robola ukarać za wszystko, za najdrobniejszą pierdołę, za bąka z dupy, dym z grilla i ogniska, za spalone gałęzie i liście z działki, i dowalić mu kolejne podatki i coraz bardziej dokręcić śrubę, żeby każdy stary Polak poparł ZUS czynem i zdechnął przed terminem! Nie pił, nie palił, zdrowo się odżywiał, no to co z tego?  Emerytury i tak posłusznie nie doczekał!
Rzeczywiście "nastały czasy krytyczne, trudne do zniesienia"!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Chińczycy przestali kupować

Chińczycy przestali kupować odpady - to jest powód. Siadła na ten ''biznez'' ABW bo tam mafia jest śmieciowa, to oni zaczęli podpalać śmietniska w momencie jak ABW zaczęło węszyć koło nich w tym temacie. Zwyczajnie zacierają swoje śmierdzące ślady. Cierpią na tym wszyscy bo powietrze coraz gorsze. Ten śmieciowy przekręt już trwa kilka lat. Oczywiście za smog i syf w powietrzu odpowiedzialni są dziad z babą co palą se w piecu! Wiadomo, przecież na kogoś trzeba będzie zwalić winę i go opodatkować. Takie życie w bandyckiej cywilizacji.

Portret użytkownika euklides

Muszę powtórzyć, bo niektórzy

Muszę powtórzyć, bo niektórzy nie rozumieją. Celem państwa jako instytucji jest kradzież oraz znęcanie się nad ludźmi. Jest jak jest, bo państwo to jednocześnie sekta, która zindoktrynowała nie tylko was, ale i waszych rodziców, dziadków, pradziadków... całe pokolenia wstecz. Ta instytucja miała na to tysiące lat. Dlatego też nie możemy osiągnąć wyższego szczebla rozwoju cywilizacji. Jesteśmy na etapie niewolnictwa i wyzysku, zamiast współpracy.

Portret użytkownika Zenek ;)

A nad tym CAŁYM KATOLIŃSKIM

A nad tym CAŁYM KATOLIŃSKIM WYSYPISKIEM króluje jak król nad swoimi włoścmi ŚWIEBODZIŃSKI BAŁWAN jezusem zwany....

ZNAK.... wiary katoli....

że "PO NAS CHOĆBY RADIOAKTYWNA PUSTYNIA ALE NIE ODDAMY NI PIĘDZI"..... terenu NORMALNYM POLAKOM...

co to nie całują katorabich po ryncach czy im nie oddają na plebanie swoje dzieci by im zakonnicy deflorowali tamże "na znak przymierza z "bókiem z bublii" odbyty....

I jeszcze dziwi kogoś iż CHRYSTUS MA WYJEBANE na taki "srajdołek",
kraj "ludzi" z IQ dążącym do ZERA... i to ABSOLUTNEGO....

Portret użytkownika zdzichu

Powiem krotko, by dotarlo:

Powiem krotko, by dotarlo:
jak mowi stare przyslowie: Jaki Pan taki kram!!!
Ot to Ci Jezusik, krol Polski, okadzaja go wierni poddani dymem swietym z kadzidel prosto z Niemeic sprowadzonym, wody swiete po ktorych chodzi na bosaka szambem sie zwa itd.

Sami go sobie wybraliscie!!!! syfiarza i pierdole saska. Do tego samotnika, co w sukienkach chadzal. Podejrzane......
Trzeba blo Lecha i Marie wybrac, to byscie potega byli w swiecie, no ale kazdy ma wolna wole.

Portret użytkownika Jajko

Problemem jest kapitalizm -

Problemem jest kapitalizm - ustrój, który zmusza nas do kupowania milionów opakowań (u mnie w Piotrze i Pwale widziałam nawet główkę czosku, obraną, na plastikowej, ofoliowanej tacce, "w ząbkach"!! Czekam na mandarynkę!!).. Tutaj jest konieczna zmiana mentalność, świadomości, inaczej zawalimy albo oceany, albo "toksycznym dymem" atomsferę...

Portret użytkownika Kimbur

Spalenie na wolnym powietrzu

Spalenie na wolnym powietrzu jest najtańsze dla spalającego. A odpady trzeba spalić albo przerobić. Przerób kosztowny. No to spala się. I nie ma co czekać na później, bo może się nie udać. A wszystkie władze po kolei rżną głupa, nie chcą podać nazw firm z procederem związanych i autorów zezwoleń na składowanie.

Portret użytkownika Esende

U mnie w moim mieście w

U mnie w moim mieście w Bytomiu przyjeżdżają ciężarówki z odpadami i to na niemieckich rejestracjach ludzie się skarżą na odór ale nic miasto nie może zrobić z tym. To naprawdę opłaca się tyle przejeżdżać z Niemiec do PL aby aby wywiesc jakiś odpad?? To co tam musi być to ja niewiem..

Portret użytkownika kolo21

I pewnie Polska czyli my

I pewnie Polska czyli my zapłacimy za emisję szkodliwych związków. Jak fajno parch sobie szekle zarabia. Polska patologia, jedyne wyjście to masowa eks, dalej nie napiszę bo mnie jakieś bydle jeszcze za kapuję do polsko języcznej policji. Teraz weszła ustawa parchów w życie, że za krytykę rządu i państwa polskiego, będzie sie szło ładnie pod sąd. Jak fajno, pełna dyktatura., nie można będzie skrytykować PISu. Słowa wieszcza Stonogi się w 100% sprawdzają. PIS was tak wy...a jak nikt. A co do materiału, to super będzie dla mieszkańców pobliskich wsi, jak spadnie deszcz. Tylko włoski se umyć w takiej deszczówce.

kolo21

Strony

Skomentuj