Czy plastik wywołuje otyłość? Nowe badanie ujawnia nieznane wcześniej fakty

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Norwescy biolodzy odkryli, że plastikowe butelki, naczynia i gąbki zawierają 11 cząsteczek, które przyczyniają się do wzmagania otyłości i innych zaburzeń metabolicznych. Wyniki badania zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym Environmental Science & Technology.

Badając powiązania między żywnością, wodą i plastikowymi naczyniami, a przedmiotami gospodarstwa domowego, Martin Wagner z Norweskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii wraz z kolegami odkryli niepokojącą zależność. Jedną z przyczyn szybkiego rozprzestrzeniania się otyłości we wszystkich rozwiniętych i wielu rozwijających się krajach świata, są chemikalia zawarte w plastiku.

Biolodzy zidentyfikowali ponad 55 000 różnych cząsteczek znajdujących się w produktach z tworzyw sztucznych i byli w stanie zidentyfikować ponad 600 z nich. Wagner i jego koledzy szczegółowo zbadali wpływ wszystkich tych substancji na organizm ssaków i ludzi, co pomogło zidentyfikować 11 cząsteczek, które zaburzają metabolizm i przyczyniają się do otyłości. Prawie wszystkie te substancje, należą do ftalanów dibutylu i fosforanów difenylu – aromatycznych substancji organicznych, które są wykorzystywane w produkcji tworzyw sztucznych jako plastyfikatory.

 

Ich przemysłowe zastosowanie zostało znacząco ograniczone w wielu krajach świata na początku XXI wieku, gdy naukowcy odkryli, że wiele z tych substancji powoduje raka, podczas gdy inne przyczyniają się do zaburzeń metabolicznych u dzieci i dorosłych. Jak sugerował Wagner i jego koledzy, częściowy zakaz ich stosowania nie doprowadził do całkowitego odrzucenia takich plastyfikatorów przez przemysłowców, w wyniku czego ludzie wchodzą z nimi w regularny kontakt.

Biolodzy mają nadzieję, że dalsze badania pomogą wyizolować inne składniki tworzyw sztucznych, które mogą zaburzać metabolizm i przyczyniać się do wzmagania otyłości. Dalsze badania pomogą zrozumieć mechanizm działania tych substancji na metabolizm i znaleźć sposób, dzięki któremu będzie można chronić organizmyh dzieci i dorosłych przed tymi toksynami.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika emma57

Skąd się biorą pokłady

Skąd się biorą pokłady tłuszczu w ciele - otóż produkuje je organizm. Dlaczego tak robi - bo chce w tych pokładach tłuszczu upchać toksyny, które umieszczamy w ciele. Każde przemysłowe jedzenie i picie - także z plastikowej butelki - to trucizny, z którymi organizm nie wie, co zrobić. Utyka syfy w kolejnych oponach, a gdy już nie nadąża, to tworzy guzy nowotworowe, gdzie, jak w workach śmieciowych, "zabezpiecza" toksyny, aby nie krążyły po ciele.

Portret użytkownika qwqwqw

a co z osobami chudymi które

a co z osobami chudymi które mają raka? albo szczupłymi i chorują na raka ? chcialbys otylosc rakiem wytlumaczyc ale prawda jest taka ze otylosc jest wynikiem obzarstwa i tyle za duzo węgli za dużo tłuszczy generalnie kalori i za mało ruchu i sie odklada i nie musisz wcale wpierdalac toksycznego jedzenia bo i od zdrowego jak za duzo opierdolisz to ci przybedzie

Portret użytkownika inzynier magister

kilka lat temu nikt nie

kilka lat temu nikt nie podejrzewał że można mordować na masową skalę szczepionkami, i że rządy wielu państw będą przekupione i bedą to robiły by zlikwidować ludzi starszych tak by nie płacić rent i emerytur ! straszne czasy nadeszły, wszystko w rękach Zbawiciela Jezusa Chrystusa naszego Pana i Boga  !!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Tymodeusz

Nie chcę cię martwić ale 4000

Nie chcę cię martwić ale 4000 religii w tym 7 największych to też twory niewidzialnych (martwych panów nad illuminati) panów do dzielenia i kontroli ludzi.

Każda cywilizacja w kosmosie gdzie jest mld galaktyk i mld gwiazd musi nauczyć się samodzielności i, że nie ma żadnego wybawiciela.

Wszystko jest w naszych rękach.

Byc może istnieje reinakarnacja która tłumaczy obecność młodszych duchowo istot jak bakterie, rośliny, zwierzęta i nas ludzi 

Wyżej np istoty mogą pamiętać wcielenia i planować zjednoczona cywilizacje kilka tysięcy lat do przodu gdzie nawet wielu ludzkich rządzących planuje do końca swojego życia (starych polityków nie obchodzi bankructwo kraju np starożytnego Rzymu, bo nie myślą ponad jedno wcielenie)

Zwierzęta mają o tyle lżej od ludzi, że nie myślą więcej jak działa świat bo w ich prostym życiu obchodzi je jedynie pełna miska.

Choć niektórzy 500+sowcy myślą jeszcze jak zwierzęta bo są młodsi od nas duchowo.

Strony

Skomentuj