Czy PiS planuje wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Znany z kontrowersyjnych, ale nie odbiegających od rzeczywistości wypowiedzi, wicemarszałek Sejmu - Ryszard Terlecki - w trakcie Forum Ekonomicznego w Karpaczu, odniósł się do kwestii ewentualnego opuszczenia UE przez Polskę, czym wywołał polityczną burzę.

Terlecki powiedział:

Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej demokracji im nie odpowiada, Odwrócili się i wyszli. Jeżeli pójdzie tak jak się zanosi, to musimy szukać drastycznych rozwiązań. My nie chcemy wychodzić, u nas poparcie dla UE jest bardzo silne. Ale nie możemy dać się zapędzić w coś, co ograniczy naszą wolność i nasz rozwój.

Wicemarszałek Sejmu odniósł się do ciągłego pouczania Polski, gdy inne państwa robią to samo, ale nikt im nie zwraca uwagi, do kwestii blokowania środków z Funduszu Odbudowy po pandemii COVID-19 oraz groźby kar finansowych, która mają zostać nałożone na Polskę, w związku z kryzysem sądowniczym.

Wypowiedź Terleckiego podchwycił Janusz Kowalski z Solidarnej Polski, który murem stoi za Zbigniewem Ziobro i jego reformami:

Polska traci finansowo na członkostwie w UE (vide koszty polityki klimatycznej) 2. Niemcy, których partnerem nr 1 jest Rosja, rządzą w UE (vide Nord Stream) 3. KE łamie unijne traktaty (vide ataki na PL) Czas na rzetelną ocenę czy ścieżka brytyjska nie jest dla PL lepsza.

Nie jest wykluczone, że rząd potajemnie podlicza, ile Polska straci na konieczności dopasowania się do wymysłów eurokratów. Jeżeli bilans wyjścia z Unii Europejskiej, będzie korzystniejszy niż pozostanie w niej, być może faktycznie podążymy drogą Wielkiej Brytanii. Stanie się tak tylko jeśli u władzy pozostanie PiS, bo reszta partii, może poza Konfederacją, ma zupełnie inne cele.

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika tyhjtyjy

Wyjść z unii! Pogonic

Wyjść z unii! Pogonic amerykańców, dogadywać się z chinami i ruskiemi! Zarobić trochę kasy i zacząć wydobywać własne surowce, zerwac wszelkie traktaty klimatyczne produkować dobrze ale tanio droga chińczyków, wykotrzystać ekologiczną tradycyjną żywność do podboju. W między czasie wyznaczyc nagrode wynalazcom robiącym przełomy w alternatywnej nauce badać stare pisma w celu stworzenia urządzeń czystej energii. Surowców i żywności wystarczy w kraju, Chińczycy ochronia przed atakami klimatycznymi usa i israela

Portret użytkownika Lommo

Politycy partii rządzącej

Politycy partii rządzącej zdają sobie sprawę że dalsze członkowstwo w unii to ruina dla gospodarki, społeczeństwa. Wprowadzenie unijnej polityki klimatycznej przy zarobkach pracowniczych w Polsce rzędu zachodnich zapomóg socjalnych , to będzie makabra finansowa . Z całym tym członkowstwem w unii jest jeszcze inny problem narastający od lat i właśnie silnie wychodzący. A chodzi o to że pod wpływem unii jest presja na tzw. doszlusowywanie różnych dziedzin do standardów unijnych, np. służba zdrowia chce mieć zabawki i pensje jak na zachodzie . Ale nie da się tego zrobić w warunkach gdy jest się kolonią bogatych krajów i tym samym z zasady zarobki sfery produkcyjnej nie mają szans na doszlusowanie do zachodnich. Zdumienie budzi krzyk sfer przedsiębiorców czy udawanych przedsiębiorców którzy beczą , bluzgają na choćby już obecnie podniesioną składkę zdrowotną , a jednocześnie bluzgają na zwolenników Polexitu. Taka logika się nie trzyma kupy bo nie da się będąc w uni trzymać niskich podatków jak przykładowo w Rosji.

Portret użytkownika Rumcajs

Najpierw rozjebali wszystkim

Najpierw rozjebali wszystkim własną gospodarkę, po zakładach gruzowiska gdzie zatrudniano miliony ludzi. Nasrali zagranicznych marketów z tymi truciznami (nawet srandemia nie zamknęła tych trucicielskich molochów). A do tego jeszcze podmienili zdrową żywność na rakotwórcze i sterylizujące gówno GMO - Plan w 100% wykonany to teraz się zwijają obesrańce! ŚWO

 

PS. na etapie wstąpiania Polski do uni byłem jedyną osoba w mieście która była przeciwko wstąpieniu - mówiłem wszystkim że rozwalą tu wszystko - porobią tylko dla oka chodniki drogi przystanki jakieś pizdryki ładnie wyglądające a zniszczą wszystko inne co było bardzo potrzebne dla POLAKÓW. Śmiali się ze mnie - bo gówniarz byłem i co ja tam mogłem wiedzieć - gadali mi że teraz będą wypłąty takie same jak w niemczech itd. że wszystko się wyrówna i zrówna i będziemy mieli tak samo jak wszyscy - no i zrównały się ale zakłądy pracy z ziemią - nie ma nawet fundamentów po zakładach pracy!

Najbardziej mnie wkurwiało jak te rządowe pajace skakały pod sufit z fałszywego szczęścia że wstąpiliśmy do unii! Niech ich wszystkich piekło pochłonie na wieki!

Z a p r a s z a m - www.NPTV.pl i www.pl1.tv

 

Portret użytkownika Wungiel

Dobrze mówisz kolego, tylko

Dobrze mówisz kolego, tylko to wszystko zaczęło się dużo wcześniej. Od planu Sorosa-Sachsa, napisanego przez Georga Sorosa i Jeffreya Sachsa. Plan ten był zwany również planem Balcerowicza. A początki układu sięgają jeszcze odsunięcia od władzy Gierka przez juntę Jaruzelskiego (to bardzo ciekawy wątek, chłop dostał zawału tuż przed negocjacjami z robotnikami z Pomorza - wtedy Gierek rozważał nawet transformację ustrojową - dlatego musiał odejść). Junta za to sprzedała się Sorosowi (lub on sam wyszedł z ofertą, ciężko powiedzieć). Fakt, że były negocjacje z całą wierchuszką a propozycja z zachodu zakładała oczywiście miękkie lądowanie dla pretorian Jaruzela i Kiszczaka. O tym, że rozłoży kraj na łopatki, to nawet podobno nie wiedzieli wtedy, no cóż... Mieliśmy nowoczesne stocznie, huty, odlewnie, fabryki lokomotyw, obrabiarek, przemysł precyzyjny - produkowano u nas nawet klony procesora 8051! Przy kosztach pracy, jakie mieliśmy (przeciętny robotnik przed transformacją zarabiał w przeliczeniu na dolary - 20-30$) mogliśmy rozwalić zachód tanim i względnie dobrym towarem (a niekiedy nawet bardzo dobrym - na przykład jak się szuka precyzyjnych narzędzi pomiarowych, to tylko stara polska produkcja). No ale wyszło jak wyszło, teraz to już pozostaje nam myśleć, jak się z tego wywinąć. Do przejęcia są jeszcze skarby, które zalegają u nas pod ziemią:

http://wszechocean.blogspot.com/2017/07/co-tak-naprawde-kryo-sie-za-fenomenem.html

- to głównie o złożu polimetalicznym na Suwalszczyźnie, ale mamy tego więcej, dużo więcej:

https://docplayer.pl/10486802-Zatajone-przed-polakami-bogactwa-polski-czyli-najwieksze-oszustwo-prl-bis-tzw-iii-rp.html

Warto przeczytać.

A tak naprawdę, jeżeli spytać - jaka jest matka wszystkich kłamstw i nieszczęść jakie spadły na nasz kraj - warto sięgnąć do koncepcji judeopolonii, Leopolda Kronenberga i pewnego narodu, który ustawicznie na nas pasożytuje, a teraz bardzo chciałby się tu przenieść z Palestyny.

Wejście do ujni było już tylko wisienką na torcie. Ale ja bym się bardzo cieszył, jakby nas stamtąd wykopali. Nawet na zbity ryj, a kij im w ucho, byleby bez tych pederastów i neomarksistów na pokładzie...

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Portret użytkownika Namaste

Wejście do ujni było już

Wejście do ujni było już tylko wisienką na torcie. Ale ja bym się bardzo cieszył, jakby nas stamtąd wykopali. Nawet na zbity ryj, a kij im w ucho, byleby bez tych pederastów i neomarksistów na pokładzie...

Wejście do unii było błędem, ale gdybyśmy ją teraz opuścili lub zostali z niej wykopani, to w obecnej sytuacji mogłoby się to okazać niekorzystne. Jest tak między innymi dlatego, ze Unia i Szatany nie zawsze  mają po drodze i trochę nas unijne prawo chroni przed zapędami Szatanów. Sami nie damy rady się oprzeć. 

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Portret użytkownika Wungiel

Nie mówię, że się nie zgadzam

Nie mówię, że się nie zgadzam, bo w sumie może być jak piszesz, jednak zgłębić wszelkie tajemnice geopolityki, realnych suwerenów i podległości, tego kto kopie po tyłku a kto jest kopany - to dla mnie abstrakcja, rzecz niedościgniona i bezmiar prawd zawoalowanych lub zupełnie ukrytych. Z dobrych rzeczy należy jednak zauważyć, że Szatany mają ostatnio trochę sraczkę i siedzą więcej w wychodku a w Ujni z kolei dostali migotania przedsionków i tym razem to się może skończyć prawdziwym zawałem. Pozostaje kwestia braci zza Buga (no ale to jednak bracia!) i plemienia żmijowego, ale teatr wpływów wyraźnie oczyszcza się ze zbędnych elementów.

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Portret użytkownika Namaste

Fakt, że się dzieje.

Fakt, że się dzieje. Najrozsądniejsze dla Polski byłoby teraz żonglowanie i elastyczne dostosowywanie się do sytuacji, ale rządzący tym krajem tego raczej nie zrobią. Pozostaje czekać na rozwój sytuacji i dbać o siebie i nasze rodziny indywidualnie. Zjednoczenie narodu nie jest możliwe, bo za bardzo zostaliśmy podzieleni, ale łączenie się w małe grupki to dobry kierunek. 

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Strony

Skomentuj