Czy papież Franciszek zaraził się koronawirusem?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Tajemnicza choroba papieża Franciszka spowodowała, że odwołano wszystkich jego audiencje w Watykanie. Biorąc pod uwagę fakt, że Włochy zmagają się obecnie z epidemią koronawirusa SARS-nCOV-2 pojawiły się pogłoski, że papież mógł zostać zarażony i przebywa obecnie w izolacji.

 

Papież wyraźnie źle się czuł już podczas mszy w środę popielcową, która odbyła się w Bazylice św. Piotra. Zrodziło to wiele pytań o stan zdrowia 83-letniego przywódcy kościoła. Zapytany wprost o to czy papież nie choruje na COVID-19, rzecznik Watykanu, Matteo Bruni oświadczył, że Franciszek ma tylko lekkie przeziębienie i nie jest to poważna niedyspozycja.

 

Mimo to od środy nikt go nie widział. Odwołano wszystkie audiencje, w tym z prezesami korporacji technologicznych. Zamiast spotkać się z papieżem usłyszeli jego przemówienie odtwarzane z wcześniejszego nagrania. Potem okazało się, że papież nie spotka się też z duchownymi w Bazylice św. Jana na Lateranie. Od środy nikt nie widział go publicznie.

 

Biorąc pod uwagę fakt, że na środowej mszy papież Franciszek wielokrotnie kaszlał i miał widoczny katar, pojawiły się sugestie, że mógł zarazić się koronawirusem. Jak wiadomo we Włoszech zmarło już z jego powodu 21 osób, a kilkaset zostało zarażonych. Z tego powodu nie można wykluczyć, że ktoś rozsiewający wirusa, znalazł się w pobliżu papieża, a jak wiadomo SARS-nCOV-2 jest bardzo zaraźliwy. Jest on też szczególnie niebezpieczny dla osób starszych, jak w przypadku 83 letniego Jorge Bergoglio, bo większość ofiar wirusa na świecie to właśnie starsi ludzie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Tasman

Nie chcę siać paniki, ale mam

Nie chcę siać paniki, ale mam znajomych w CN, i tam się mówi, że Ameryka nie wie jak walczyć z tym wirusem, dlatego propowali  pomoc m.in. CN, żeby podpatrzeć jak to oni robią. Mówi się też, o 20k ofiarach śmiertelnych i 600k zachorowaniach. Ponoć to jest zatajone jak narazie, a info wyjdzie pod koniec następnego tygodnia.

a to kłamał koń okłamał kota 

A kto kiwał psa spławi kotka

Portret użytkownika cogito ergo sum

27 lutego 2020 r. było

27 lutego 2020 r. było złączenie Wenus z Księżycem. W tych dniach Wenus znalazła się również w takim samym położeniu w stosunku do Ziemi i Słońca  jak w dniu urodzin papieża Franciszka; dokładnie od 17.12.1936 roku do 27.02.2020 r. minęło 30387 dni = ~ 52 x 583,921 dni / okres synodyczny Wenus /. 

Jan Paweł II przeżył 53 okresy synodyczne Wenus.

Portret użytkownika Artur

Ten prawdziwy jest tak samo

Ten prawdziwy jest tak samo sprzedawczykiem jak Nasz Polak . Wielki święty a Polskę sprzedał zachodowi. A zapasowy to germaniec powiązany z zachodem.  Prawdziwy jest Franciszek nie powiązany z kasą zachodu.

Portret użytkownika Medium

Nie jestem pewna, czy dusza

Nie jestem pewna, czy dusza artystki byłaby temu przeciwna. Wszak ludzkim dążeniem jest nieśmiertelność w swoim dziele, jest pamięć pokoleń.

Mnie osobiście stosowana technika zupełnie nie imponuje, nie kupiłabym biletu na taką imprezę. 

Portret użytkownika Mojeimię44

Jest różnica między duchowym

Jest różnica między duchowym zmartwychwstaniem a transhumanizmem bez iskry ducha. Takie jest moje zdanie. Rozumiem jakiś pomnik, życiorys, zapisanie jej życia na filmach a nawet gry komputerowe. Jednak hologram czyli cyfrowe odzwierciedlenie jej osobowości nie jest tym czym powinno być prawdziwe zmartwychwstanie. Nie jestem przeciwnikiem odzwierciedlania osobowości człowieka w takiej wersji. Owszem uważam, że transhumanizm jest potrzebny ale nie w takiej formie. I pet go II 23 sekunda.

https://youtu.be/65xLByzT1l0 

Swoją drogą czy uważasz, że ten Jezus to prawdziwy Jezus czy antychryst? Ja uważam go za prawdziwego Jezusa gdyż jako jedyny w tej bajce ma dwa swoje oczy a nie jedno a trzecie na czole czyli pomazaniec Boga. 

Portret użytkownika Medium

Tak sobie myślę, czy ongiś w

Tak sobie myślę, czy ongiś w odległych czasach nie potraktowano tak zdjęcia, jak dziś hologramu. Zdjęcie jak wiadomo niesie dużo informacji o obiekcie, czy o osobie. Na zdjęciach do dziś zarabiają producenci aparatów, fotografowie, producenci materiałów do odbitek, czy w końcu drukarek. Dlatego nie mam tu zdania i nie mieszałabym tego zupełnie z wiarą w zmartwychwstanie. Osobiście wierzę w reinkarnację, a nie w zmartwychwstanie.

Co do samego zjawiska śmierci, to są tacy, którzy umierają za życia np. przestając być osobami publicznymi, a pozostają żywi tylko dla swojej rodziny i sąsiadów. 

PS. Wklajam ponownie Twój link, bo go skaszaniłeś i musiałam kombinować:

https://youtu.be/65xLByzT1l0

Nie interesuje mnie specjalnie ani satanizm, ani postać Jezusa Chrystusa. Udało mi się wewnętrznie odseparować od tej wojny ideologicznej, którą programuje w ludziach kościół i chrześcijaństwo. No i nie serwuj mi proszę takich bzdetów... pliiiiizzzz!

Strony

Skomentuj