Czy papież Franciszek abdykuje i będziemy mieli TRZECH papieży jednocześnie?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Pod koniec zeszłego roku pojawiły się pogłoski, że papież Franciszek zamierza abdykować. Gdyby tak się stało, będziemy mieli trzech żyjącyh papiezy jednocześnie - papieża Benedykta XVI, papieża Franciszka i nowego papieża.

Sugerowano, że o abdykacji dowiemy się do końca 2020 roku. Teraz już wiadomo, że do tego nie doszło, ale stało się coś dziwnego, co nieco uwiarygadnia tą sensacyjną teorię. Papież Franciszek nie pojawił się na zwyczajowe noworoczne błogosławieństwo dla świata znane też jako Urbi et orbi. Poinformowano, że przyczyną absencji był ból spowodowany rwą kulszową, ale nieobecność papieża zostałą zauważona i stała się powodem do spekulacji.

 

O rzekomych przygotowaniach do abdykacji pana Bergoglio donosił włoski portal affaritaliani.it Realizmu tym doniesieniom dodawał brytyjski dziennikarz i watykanista Austen Ivereigh, który podobno jeszcze w zeszłym roku poinformował o rzekomej decyzji papieża w tej sprawie.

Papież Franciszek rzeczywiście twierdził publiczniem, że jest pod ogromnym wrażeniem decyzji Benedykta XVI, aby odejść i postanowił pójść w jego ślady. Włoskie media już rok temu spekulowały czy papież poda się do dymisji. Powodów do takich spekulacji dostarczył sam papież Franciszek, który w krótkim komunikacie powiedział:

Kiedy czuje, że nie mogę iść dalej, mój wielki nauczyciel Benedykt uczy mnie jak to zrobić “

Oznacza to, że o ile siły nie pozwolą Franciszkowi na pełnienie posługi, może zdecydować się na abdykację. To co zrobił Benedykt XVI było precedensem, który zostać teraz wykorzystany.  Nie jest to oczywiście automatyczna procedura, a wolny i świadomy wybór urzędującego papieża. W przeciwieństwie do Jana Pawła II, który pełnił swą rolę do samej śmierci, emerytura papieża nie jest już czymś wykluczonym.

Jeśli znowu dojdzie do abdykacji papieża to będziemy mieli dwóch żyjących papieży emeritus i nowe papieża, którego wybierze konklawe. Trudno powiedzieć jak realny jest ten scenariusz ale jeśli się ziści będziemy mieli trzech papieży, a czegoś takiego nie było nigdy w historii kościoła. 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ulvhedin

Ponoć była przepowiednia, że

Ponoć była przepowiednia, że po papieżu Polaku będzie wybrany czarny papież iii to była niezła zmyłka ponieważ nie chodziło o czarno skórego człowieka. Ostatni Papież umarł w 2005, tak tak wiem chodził w czerwonych butach z niemowlęcej skóry był zwolennikiem pedofilii sado maso i wszystkich dzenderowskich dewiacjach brał codzienną kąpiel, ale jednak. Kto ma jeszcze rozum ten zrozumie??

Życie bezmyślne nie jest warte życia.

To jest strach, twój wróg, kiedyś najlepszy przyjaciel. Pokochaj go jak brata będzie Ci towarzyszył przez całe życie.

 

Portret użytkownika Quark

Kiedyś jak się chciało kogoś

Kiedyś jak się chciało kogoś "zagiąć" to mu się zadawało pytanie : "a jak witają się papierze ?" . Dzisiaj to już nikogo nie dziwi a teraz będzie ich trzech .. to niech sobie jeszcze czwartego wybiorą i będą mieli komplet .. do brydza !

Portret użytkownika MalinowyEdzio

Teraz tylko patrzeć jak

Teraz tylko patrzeć jak ogłoszą gawiedzi że słodziaczek papcio dostał kowida Smile bo nie zdążył przyjąć w siebie szpricen. No katole rzymscy siedzicie w bagnie i już tylko czubek głowy wam wystaje. Za mało klepańcow za papierza, po 8 godzin dziennie i 4 w nocy to może by coś dało. Więcej modłów do figurek z gipsu, na kolanach a pod kolana stłuczonego szkła lepszy efekt da. Kiedyś się biczowali, głodzili, a wy co ? wasze bustwo jakoś zdaje się nie słyszeć wołania, może śpi, albo nie ma czasu. Kapłani i wyznawcy bala to jak szli w pochodzie by coś wybłagać to nacinali się po całym ciele , chłostali się do krwi.

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Przydało by sie by ten

Przydało by sie by ten zwyrodnialec abdykował, wiadomo że jeżeli tak się stanie to wybiorą kolejnego zwyrola, nie zdziwił bym się gdyby 3 zwyrodnialców jednocześnie zasiadało na tym kurwim tronie przez 3 albo 33 dni by dopełnić masońsko magicznych rytuałów przekazania świata swojemu demonowi.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Strony

Skomentuj