Czy osoby leworęczne są mutantami? Brytyjscy naukowcy znaleźli wyjaśnienie

Kategorie: 

Źródło: tg

W 2019 roku niektóre badania wykazały, że osoby piszące lewą ręką mogą być mutantami. Najważniejsze jest to, że mają kilkadziesiąt unikalnych genów. W najnowszym badaniu uzyskano podobne wyniki.

 

Badania były prowadzone przez różne grupy naukowców. W pierwszym przypadku byli to specjaliści z Oksfordu, w drugim z Australian Medical Research Institute. Naukowcy odkryli 41 unikalnych genów, których nie mają osoby praworęczne.

 

W eksperymencie przebadano około 500 tys. osób z Wielkiej Brytanii i 1,76 mln osób z Australii. W obu przypadkach 10% populacji to ludzie leworęczni. Dodatkowo udało się znaleźć siedem genów, dzięki którym rodzą się oburęcznicy, czyli osoby, które potrafią tak samo pisać obiema rękami. Tajne służby cenią oburęczność, bo mogą strzelać do „ofiary” dwiema rękami na raz.

 

Geny u leworęcznych całkowicie zmieniają mózg ludzi, dostosowując jego strukturę i funkcję. Naukowcy planują dopiero dowiedzieć się, co dokładnie się zmienia i jak wpływa to na losy człowieka. Jak dotąd trudno powiedzieć, dlaczego natura w ogóle dzieli wszystkich na leworęcznych i praworęcznych, i dotyczy to nie tylko ludzi. Rozszczepienie występuje również u kotów, naczelnych i innych stworzeń. Jeśli chodzi o ludzi, co dziesiąta osoba zwykle staje się leworęczna.

 

Samce podzielono w stosunku 1 do 20. Na Queen's University w Belfaście w Irlandii Północnej przebadano 21 kotów. Wszystkie koty, z wyjątkiem jednego, były praworęczne, a wszystkie koty, z wyjątkiem jednego, były leworęczne. Jeden kot był oburęczny, tzn. miał doskonałą kontrolę nad obiema łapami.

 

Ludzie nie widzą różnicy, czy jesteś praworęczny, czy leworęczny. Obie grupy są pełne utalentowanych i inteligentnych ludzi, tj. naukowców, aktorów, pisarzy, wynalazców. Do grupy leworęcznych należeli Michał Anioł, Ludwig van Beethoven, Leonardo da Vinci, Andrzej Wajda, Winston Churchill i Albert Einstein. Lewą ręką posługują się m. In. Barack Obama, Rober Biedroń, Katarzyna Tusk, a także prezydent Andrzej Duda.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Sądzę że generalnie cały

Sądzę że generalnie cały ambaras rośnie i wynika stąd, że zastanawiają się nałukofcy generalnie na problemem, głośno nie wyopowiedzianym, jednak poważnie doskiwerającym i nazwanym.Skąd tyle się bierze "zidiocenia ogólnego mas NAS"? No i zaczynają ! Od nieśmiało, poszukiwań winnych pośród mutantów w osobach leworęcznych. To jest może i dobry pomysł ale nie ta droga fałszywa, no i przykro mi, ale niczego w zasadzie nie tłumaczy.A tu masz ! FAKT Co pokolenie to tylko głupsze i jeszcze bardziej zidiociałe.Gdzie przyczyny tego stanu szukać PYTAJ A ? W leworęcznych?  Z pewnością nie ! Może jednak geny się degenerują ? To na prawdę jest bardzo realne i możliwe np.Zmiana genów sposodowana czynikami zewnętrznymi środowiska.Im środowisko jest bardziej niestabilne tym bardziej geny ulegają "Zidioceniu" A nie że lewe to mutanty Smile No i tyle na wstępie bo dalej to już tylko doktorat w wykładach.

Portret użytkownika Ismena

Mam dwa koty i oba są prawo

Mam dwa koty i oba są prawo łapne, ale co do ludzi leworęcznych to mam swoje zdanie - to rzeczywiście muszą być mutanty, to ludzie mający siebie za pępek świata a tak naprawdę to lenie ograniczone umysłowo, ich umysł nie przyswaja pewnych fundamentalnych spraw takich jak mówienie prawdy, uczciwość i sprawiedliwość, to urodzeni oszuści, kłamcy i podjudzacze, ich umysł działa na zasadzie - najpierw ja a potem choćby potop.

Portret użytkownika Arya

Wszystkie koty, z wyjątkiem

Wszystkie koty, z wyjątkiem jednego, były praworęczne, a wszystkie koty, z wyjątkiem jednego, były leworęczne. Jeden kot był oburęczny

Jakieś dziwne te koty, skoro wszystkie z wyjątkiem jednego było równocześnie praworęczne i leworęczne. Ale przyznaję, że skoro miały ręce zamiast łap, to wszystkie bez jakiegokolwiek wyjątku, były mutantami XD

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Skomentuj