Czy olej kokosowy może być niebezpieczny?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Olej kokosowy jest obecnie promowany, jako zdrowa alternatywa dla tradycyjnych olejów, stosowanych w kuchni. Jednak najnowsze badania wykazały, że olej kokosowy może prowadzić do zwiększenia stężenia cholesterolu w organizmie człowieka.

 

Specjaliści z Uniwersytetu Nauk Biologicznych w Karolinie południowej doszli do wniosku, że spożywanie oleju kokosowego często prowadzi do problemów z układem krążenia. Aktywne elementy oleju aktywują produkcję cholesterolu w organizmie człowieka.

 

Ponadto, olej kokosowy może powodować w organizmie wzrost immunomodulatorów, które mają niekorzystny wpływ na układ odpornościowy człowieka. Badacze twierdzą, że niewielka ilość oleju kokosowego pomaga w leczeniu na przykład nadwagi. Jednak zbyt obfite go stosowanie jest niebezpieczne dla zdrowia.

Oprócz serca, olej kokosowy może uszkodzić także nerki i żołądek. Jest to spowodowane faktem, że produkt zawiera związki, które są trudne do strawienia przez organizm. W rezultacie, olej kokosowy może powodować owrzodzenia, a nawet niewydolność nerek.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kasia

To prawda, że olej kokosowy

To prawda, że olej kokosowy może być niebezpieczny, jeżeli stosujemy go w kuchni. Słyszałam, że jeśli chodzi o zawartość tłuszczy, to jest porównywalny ze smalce...

Co innego nastomiast w kosmetyce gdzie ma wiele korzystnych zastosowań np. na skóre twarzy i mocne włosy.

Tutaj też ciekawy artykuł, który rozwija mit o "zdrowym" oleju kokosowym: https://doktorfit.edu.pl/olej-kokosowy/

Portret użytkownika Easy Rider

To są kolejne kłamstwa

To są kolejne kłamstwa medycyny rockefellerowskiej, oparte na fałszywej teorii cholesterolowo-tłuszczowej. Cholesterol to jest normalny składnik organizmu i jego wynik nawet na poziomie 300 nie stanowi żadnej choroby, taka też była kiedyś jego norma w Polsce.

Olej kokosowy, mimo że roślinny, ma cechy tłuszczu zwierzęcego (nasycone kwasy tłuszczowe), stąd też jest właściwą alternatywą do smażenia, zamiast innych tłuszczów roślinnych, które do smażenia się nie nadają, ze względu na niską temperaturę spalania. Na podobnej zasadzie nadaje się do smażenia również olej palmowy, który jednak ma mniej korzystną proporcję kwasów tłuszczowych nasyconych do nienasyconych.

Najlepsze do smażenia są jednak tłuszcze zwierzęce - kiedyś wszystko smażono na smalcu, nawet pączki i w ogóle nie słyszało się o cukrzycy typu 2.

Portret użytkownika osa

Kiedyś, przykładowo w XIX

Kiedyś, przykładowo w XIX wieku,  nie słyszano o raku, czy to dowodzi, że nikt nie chorował na raka?

Chyba w szkołach średnich powinni zacząć uczyć logiki nie tylko w mat-fizach...

Natomiast nie brak dzieciom jak widać wiary we własne siły i pewności oceny, która teoria jest prawdziwa a która nie...

Ale to tak działa, im mniej ktoś wie, tym bardziej jest pewien 'swego'...

Ach jaki ciężki dylemat na wieczór, zawierzyć jakimś tam naukowcom czy szanowanemu Internaucie, bywalcowi tak zacnego portalu, gdzie publikuje się opracowania nawiązujące do nauki na równi ze spekulacjami autorów, których edukacja najprawdopodobniej nie potoczyła się według wspaniałego planu ich rodziców...

Nie jesteś w stanie zostać naukowcem, zostań nauczycielem, a jak i do tego ci brakuje zostań dziennikarzyną na portalu, gdzie jest wolność wypowiedzi, prawda na równi z fałszem, teorie z bzdurami... A jeśli i to za wiele, zawsze można tu sobie w komentarzach powypisywać różne rzeczy...

Któryż to bywalec czyha na okazję, by tu próbować wypisywać, że on to wszystko przewidział i miał już taką  teorię ileś tam lat temu..

Ech, chyba nie nadaję się na przedszkolankę... Strasznie mnie wkurzają nieogarnięte dzieci...

 

Portret użytkownika Easy Rider

Najlepiej to zostać

Najlepiej to zostać "pożytecznym idiotą" i wierzyć we wszystko, co piszą czy mówią media głównego ścieku. Bo przecież to takie "postępowe"! Tylko, że zrozumienie prawdy może przyjść za późno (jeśli w ogóle), kiedy np. długoletnie zażywanie leków na obniżenie cholesterolu doprowadzi do zawału, nowotworu lub Alzheimera.

 

Skomentuj