Czy odpowiednia dieta może spowolnić proces starzenia?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Badania kliniczne wykazały, że wstrzemięźliwość od jedzenia przez całe pięć dni w miesiącu może pomóc zapobiegać lub leczyć choroby związane z wiekiem, takie jak cukrzyca i choroby układu krążenia.

 

W poprzednich eksperymentach na gryzoniach i ludziach, naukowcy doszli do wniosku, że poszczenie ma kilka pozytywnych skutków dla zdrowia, poza redukcją tkanki tłuszczowej i poziomu insuliny we krwi. Jeden z najbardziej znanych programów, to dieta 5:2, która pozwala pięć dni w tygodniu jeść normalnie, a przez kolejne dwa ogranicza spożycie kalorii do 500-600. Stanowi to około jedną czwartą całkowitej ilości dziennego spożycia kalorii.

 

W trakcie stosowania ograniczonych posiłków zaleca się spożywanie produktów o wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych, o jednoczesnej niskiej zawartości węglowodanów oraz białek, co ma przyczynić się do odnowy organizmu oraz spalenia zgromadzonego tłuszczu.

Badacze poinformowali, że myszy poddane tej diecie wykazywały pozytywne efekty, przede wszystkim niższy poziom cukru we krwi oraz mniejszą tendencję do posiadania guzów. U ludzi wykryto za to spadek ciśnienia krwi, zmniejszenie poziomu tkanki tłuszczowej oraz spadek obwodu pasa.

 

Jednak podczas trzymiesięcznego badania niemożliwe jest ustalenie, czy dieta jest w stanie zwiększyć długość życia ludzi, co zaobserwowano u myszy, które żyją krótko. Stwierdzono za to, że dieta ta jest doskonałą profilaktyką dla chorób takich, jak cukrzyca i choroby układu krążenia. W przyszłych badaniach zespół ma nadzieję ustalić, czy ich program żywieniowy może pomóc ludziom, którzy już posiadają cukrzycę lub są do niej predysponowani.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Illuminat13

Powód pierwszy:

Powód pierwszy:
 

"A kiedy ludzie zaczęli się mnożyć na ziemi, rodziły im się córki. Synowie Boga, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały."

Decyzja:
 

"Wtedy Bóg rzekł: Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną; niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia lat.

 

A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach."

Powód drugi
 

"Kiedy zaś Pan widział, że wielka jest niegodziwość ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe, żałował, że stworzył ludzi na ziemi, i zasmucił się."

Decyzja
 

"Wreszcie Pan rzekł: Zgładzę ludzi, których stworzyłem, z powierzchni ziemi: ludzi, bydło, zwierzęta pełzające i ptaki powietrzne, bo żal mi, że ich stworzyłem."

 

Rodzaju 6:1-7

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika Illuminat13

Wtedy Bóg rzekł: Nie może

Wtedy Bóg rzekł: Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną; niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia lat."

Rodzaju 6:3  chcialbym miec orginal bibli ale sny i pamiec mi podpowiadaja

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika GimboTop

Człowiek może odjąć sobie z

Człowiek może odjąć sobie z dni swojego życia, ale przy całym swoim staraniu nie moze dodać do dni swego zycia nawet jednego dnia podobnie jak nie może zmienić koloru nawet jednego włosa na głowie z czarnego na biały.  Wiele jest przypadków potwierdzających powyższe prawo a naukowce niech piszą swoje bajki jak to było od dawna aż do teraz i będzie.

Skomentuj