Czy nowa technologia rakietowa Korei Północnej może pochodzić z Ukrainy?

Kategorie: 

Źródło: Internet

Korea Północna dokonała kolejnego skutecznego testu rakietowego. Do tej pory udało im się przetestować rakiety średniego zasięgu ale mieli problemy z rakietami dalekiego zasięgu. Szczególne trudności powodowało precyzyjne ponowne wejście w atmosferę podczas ostatniej fazy lotu, tak aby dosięgnąć określony cel. Ten problem jednak nieoczekiwanie został ostatnio rozwiązany. Pojawiły się sugestie, że pomogli w tym ukraińscy eksperci, którzy podzielili się wiedzą z czasów sowieckich.

Podają bardzo poważne oskarżenia. Wynika z nich że doszło do wycieku technologii Z ukraińskich zakładów Dnipro. To właśnie tam budowano kiedyś elementy silników rakietowych z ery sowieckiej RD-250. Według ekspertów przypominają one bardzo silniki wykorzystywane w najnowszych północnokoreańskich rakietach balistycznych typu icbm, zdolnych do uderzenia celów  na terenie Stanów Zjednoczonych.

 

Gdy sprawa się wydała ukraińskie służby zmontowany dziwny film na którym pokazują rzekomych północnokoreańskich agentów usiłujących dokonać kopii dokumentacji  jakichś elementów rakiet. Wszystko to odbywa się w jakiejś dziwnej szopie i w pewnym momencie Koreańczycy zostają zatrzymani. Fabrykowanie tak dziwacznego nagrania świadczy o tym że na złodzieju czapka gore  I rzeczywiście coś może być na rzeczy w związku z wyciekiem technologii sowieckich do Korei Północnej, do którego miało dojść przez Ukrainę. 

Ukraińskie służby publikując takie filmy zdają się w prymitywny sposób sugerować Amerykanom, że to nie ich wina, że Kim Dzong Un może im teraz realnie zagrozić. Ten zabawny filmik z szopy w zakłądach Dnipro, ma rzekomo sugerować, że nagła zdolność Korei Północnej do wchodzenia w atmosferę swoimi rakietami w ostatniej fazie lotu, nie ma żadnego związku z Ukrainą i tamtejszymi specjalistami czy sprzedanymi sowieckimi technologiami. Wymyślono taką narrację, aby pokazać, że ten oczywisty wyciek technologii to próba jej wykradzenia, a nie sprzedania jej na czarnym rynku.

Podstawowe pytanie w tej chwili brzmi co zrobią z tym Amerykanie. Czy będą się dawali wodzić za nos ukraińskim służbo czy też zmienią swoje podejście do Ukrainy tak jak niedawno, przynajmniej w sferze werbalnej, zrobiła Polska? Uznanie, że to Ukraina sprzedała Korei Północnej technologii umożliwiającą zaatakowanie USA musiałoby iść w parze z zaklasyfikowaniem tego kraju jako państwa bandyckiego. Za mniejsze przewinienia US Army wprowadzała przymusową demokrację w krajach takich jak Irak czy Afganistan. Jeśli nic z tym nie zrobią to będzie dowód na to, że USA musi popierać Ukrainę, nawet w obliczu takich szokujących informacji. Po prostu ktoś potężniejszy od nich im to nakazał. Ciekawe co zrobi z tym Donald Trump, skuli ogon pod siebie czy będzie działał?

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące.


Komentarze

Portret użytkownika CCCP

Warto pamiętać:

Warto pamiętać:

Instrukcja FSB dla brygad internetowych:
Punkt 1. Ukraina = banderowcy.
Punkt 2. Rosja. Budować pozytywny obraz Rosji. Putina przedstawiać jako prawdziwego męża stanu, który prowadzi Rosję i trzyma porządek
Punkt 3. Anty amerykanizm. Mocno krytykować Stany Zjednoczone. Przedstawiać ich jako agresora, państwo niesprawiedliwe, stanowiące zagrożenie dla reszty świata
Punkt 4. Antysemityzm. Atakować ??żydów. Żydów i Izrael przedstawiać jako największego wroga Polski
Punkt 5. Antyunijność. Bruksela jest następna w kolejności po USA i Izraelu największym wrogiem??. Źródło wszelkiego zła i zepsucia. Najlepiej jakby Polska była poza Unią
Punkt 6. Wybielać historię i rosyjskie zbrodnie ! Pokazywać zabory w dobrym świetle, minimalizować ilość ofiar rosyjskiej przemocy na terenie Polski, gloryfikować PRL
Punkt 7. Zniechęcać Polaków do wszelkich sojuszy. Czy to z USA,z Niemcami,Litwą,czy Ukrainą. Każdy, kto myśli o sojuszu jest agentem a najlepiej jak Polska ??będzie sama
Punkt 8. Oprócz tego działać też na określonych odcinkach, wynikających z zapotrzebowania w danej chwili. (gaz łupkowy, zbrojenia = marnotrawstwo pieniędzy lepiej na szpitale i domy dziecka ,,ekologia Anty GMO, odnawialne źródła energii to ślepa uliczka, itd).
Punkt 9. Dyskredytować wszystkie rządy Polski. Krytykować polskich polityków przy każdej okazji. Przekonywać, że Polska jest krajem biednym (szczaw i mirabelki) bezbronnym.
Punkt 10. Nawoływać do protestów antyrządowych.
Punkt 11. Skłócać Polaków ze sobą,
Punkt 12. Każdego kto się nie zgadza z ruską wersją wydarzeń i ma inne zdanie niż rosyjskie władze - nazywać banderowcem.
Punkt 13. Zmieniać dyskutowany temat z niewygodnego na jakikolwiek bezpieczny.

Portret użytkownika UPAdlina

Ukraina=banderowcy

Ukraina=banderowcy

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wyczyny-upa-zawsze-beda-przykladem-dla-ukraincow-twierdzi-prezydent-petro-poroszenko

„Wojownicy UPA to przykład bohaterstwa oraz przykład stosunku do Ukrainy. Takie jest moje zdanie” – powiedział Poroszenko na konferencji prasowej we wrześniu 2014 roku.

http://kresy24.pl/dzien-ludobojcow-swietem-narodowym-ukrainy-szokujaca-decyzja-poroszenki/

http://natemat.pl/142013,barwy-upa-na-marynarce-prezydenta-ukrainy-kontrowersje-wokol-wizyty-poroszenki-w-polsce

http://www.wykop.pl/link/2914009/ukraincy-przywitali-polskiego-prezydenta-w-kijowie-flagami-oun-upa/ 

To tyle trollu, co do zaprzeczania przez was temu, że obecnie wasz grajdół to matecznik banderyzmu. Masz cos jeszcze do powiedzenia w tym temacie łgarzu? 

FRAGMENTY UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) podjętej  22.VI.1990.

 

/W.Poliszczuk "Gorzka prawda - zbrodniczość OUN-UPA"- Toronto 1995 - str. 372-379/ 

 

...Z postkomunistyczną Polską należy utrzymywać stosunki przyjazne i na zasadach wzajemności. Aby nie drażnić Polaków i rządu należy przyznać im na Ukrainie pewne uprawnienia w zakresie wiary, kultury i szkolnictwa, bacząc równocześnie, aby te koncesje nie poszły zbyt daleko. Wykluczyć organizowanie się Polaków pod względem politycznym. Przede wszystkim należy narzucić Polakom nasz punkt widzenia na historię i na stosunki ukraińsko-polskie. Nie dopuścić do głoszenia, że Lwów, Tarnopol, Stanislawów, Krzemieniec i in. kiedykolwiek odgrywały rolę polskich ośrodków kultury. Zawsze były to ośrodki kultury ukraińskiej. Polacy nie odgrywali w nich najmniejszej roli, a to, co o nich głosi się dzisiaj, zaliczyć należy do polskiej szowinistycznej propagandy.

 

Młodzież polską wciągać do patriotycznych akcji związanych z rocznicami patriotycznymi - w tym związanymi ze sławnymi dziejami UPA. Pozwoli to nie tylko zachwiać wiarę w polską propagandę państwową, ale także doprowadzić do rychłej ukrainizacji polskiej młodzieży zrażonej kłamstwami polskiej propagandy odnośnie UPA.

 

Koncesje w sprawie szkolnictwa polskiego i kultury uzależnić od podobnych koncesji udzielonych Ukraińcom w Polsce. Głosić, że w Polsce mieszka jeden milion Ukraińców, utrudniać Polakom odbudowę cmentarza Orląt, ale niezbyt nachalnie, aby nie dać im do rąk międzynarodowego atutu propagandowego, że nasze starania o wejście do Europy nie są szczere (chodzi o to, że cmentarz Orląt jest cmentarzem wojskowym, tedy zgodnie z konwencją międzynarodową jest pod ochroną prawa międzynarodowego).

Nie utrudniać Polakom wyjazdów do Polski na pobyt stały, lecz je ułatwiać. Pamiętajmy, że odwiecznym celem Ukraińców i naczelnym OUN była depolonizacja ziem zasiedlonych od kilku pokoleń przez Polaków. Ułatwiając maksymalnie wyjazdy do Polski, należy równocześnie ułatwiać im czasowe kontakty z krewnymi i znajomymi w Polsce. Młodym, którzy odwiedzają krewnych w Polsce lub znajomych, utrudniać wstęp na wyższe uczelnie. W ogóle ograniczyć studia Polakom i nie dopuszczać do powstania silnej warstwy inteligencji. Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej........"

PAMIĘTAJMY O TYM POLACY CZYTAJĄC WYPOCINY KŁAMLIWYCH BANDEROWSKICH DEGENERATÓW.

 

 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Kruczysko

Podziwiam, że masz jeszcze

Podziwiam, że masz jeszcze siłę walczyć z tymi trolami :D. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w twojej krucjacie Smile a tak na marginesie dodam, że kto umie samodzielnie myśleć, ten dawno już wie kto w tym wszyskim jest tym "złym" a kto "dobrym". Oby tylko wiecej ludzi się budziło a z czasem takie barachła jak ten troll, odejdą w zapomnienie Smile

Karuzela, karuzela....
Świat sie kręci i...   umiera...

Strony

Skomentuj