Czy niż rosyjski zagraża Europie? 140 lat temu lodowate powietrze dosłownie zamroziło Paryż

Kategorie: 

Źródło: https://twitter.com/meteofrance/status/1204327271949099009

10 grudnia 1879 r. w Paryżu odnotowano rekordowo niską temperaturę powietrza dla tego miasta w całej historii obserwacji (od 1872 r.). Tego dnia w parku Monsouri temperatura spadła do -23,9 ° C, a w gminie Saint-Mor-de-Fosse, która jest przedmieściami francuskiej stolicy, termometr wskazał -25,6 ° C. Anomalia przyniosła lodowate powietrze z Syberii.

 

Obniżenie temperatury poniżej 0 ° C w stolicy Francji jest uważane za zimne, a poniżej -10 ° C to już jest dla Francuzów sytuacja ekstremalna. W takich warunkach służby socjalne miasta są mobilizowane, aby pomóc bezdomnym.

 

Średnia roczna temperatura w Paryżu wynosi 12,0 ° C, a najzimniejszym miesiącem jest styczeń (+ 4,7 ° C). Najgorętsze to lipiec i sierpień (+ 20 ° C). Sezon zimowy 1879 – 1880 był najzimniejszym w historii obserwacji w stolicy Francji. Przez 73 kolejne dni, tj. od listopada 1879 r. do stycznia 1880 r. - średnia temperatura wynosiła -8 ° C. Śnieg leżał 77 dni, ale dla Paryża była to katastrofa, zauważa Międzynarodowe Radio Francuskie (RFI), informując o wydarzeniach z tego okresu.

 

Pierwsze dwa tygodnie listopada 1879 r. były wyjątkowo zimne. Pierwszy śnieg pojawił się 20 listopada, a od 27 listopada nie topniał już po południu. W dniach 4 i 5 grudnia śnieg padał przez 30 godzin z rzędu. Reakcja Paryżan na ten śnieg była początkowo obojętna, a kiedy stało się jasne, że zimno nie odpuszcza, zaczęła się nawet niewielka panika.

 

Do usuwania śniegu zagoniono wszystkich bezrobotnych w Paryżu. Pojawiły się też na ulicach sanki, co było niezwykle innowacyjne. W tamtych czasach na Polach Elizejskich policzono pięć sań z dwudziestu wozów - była to jedna czwarta ówczesnego transportu publicznego. Po raz pierwszy wykorzystano sól do walki ze śniegiem i lodem. Mrożono siano, aby można było po nim pewnie chodzić, bez obawy, że upadnie się na twardy lód.

 

Pierwsze ocieplenie zanotowano po prawie miesiącu ciągłego mrozu, tj. 28 grudnia 1879 r. W ciągu dnia temperatura wzrosła o prawie 18 stopni, tj. od -15 ° do + 3 ° C. W dniach 2 i 3 stycznia rozpoczęło się stopniowe ocieplenie. Lód na Sekwanie zaczął się topić. Zaczął się dryf lodowy, grożąc zalaniem miasta.

 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika hanka c

jest taki stary kawał: co

jest taki stary kawał: co roku zima nie pozwalała amerykanom napaść na Rosję, w tym roku niespodziewanie zima sama napadła na Amerykę !! i coś w tym jest na rzeczy- dlaczego ten niż ma napaść na Europę ? Bo jest rosyjski Smile

Portret użytkownika Odważniak

Czy z podatku węglowego

Czy z podatku węglowego sponsorowane są samoloty szprejujące i tworzące chmury, tornada i opady śniegu na pustyni? (chociaż tu AS ma własne zabawki, zgodnie z planem kwiecista pustynia) są stosowne firmy (nazwy i źródła: mike morales), które za kasę zrobią deszcz nad twoim polem, bo jak już zainwestowałeś,  to zaciskaj poślady by chociaż kredyt spłacić i na zero wyjść, becelujesz 50 tysi, podjeżdża ciężarówka ze sprzętem, z satelity mikrofalka odbita (te chmurki takie równomierne, albo promieniście jak fala na jeziorze tylko watowane w kratkę) mają sobie butle i lecą, czy tam samolotem, dronem. Kij, że woda trochę podtruta, ale 50000 ton kuku kupią. Ogłoszenia Mike znalazł. To jest bardzo prosta technologia niestety i nie ma już naturalnej pogody.

Ciekawe, czy oto nadchodzi era życia w śmietniku przez następnych 1000 lat będziemy utylizować i odzyskiwać to, co nasze dziady zepsuły i zmarnowały, czy będzie to powódź, blenderek i na nowo po jaskiniach będą bogów wymyślać?

Skomentuj