Czy nazywanie faszystami opozycji ukraińskiej to rzeczywiście nadużycie?

Kategorie: 

Wiec z okazji powołania SS Galizien

W minionych tygodniach, obserwowaliśmy wydarzenia na Ukrainie z wielkim zainteresowaniem i niepokojem. Początkowo pokojowe protesty umiarkowanej, demokratycznej opozycji. Przerodziły się w krwawe walki uliczne za sprawą radykalnych elementów, które przejęły protest i doprowadziły do śmierci kilkudziesięciu osób i rozlewu krwi. Wśród niebiesko żółtych flag narodowych Ukrainy, zaobserwować można było wiele złowieszczych czarno czerwonych flag ukraińskich nacjonalistów.

 

W wyniku zbrojnego przewrotu! Bo trzeba nazywać sprawy po imieniu. Władzę w Kijowie przechwyciły skrajnie prawicowe ugrupowania z zachodniej Ukrainy.  W tymczasowym rządzie umiarkowanego nacjonalisty z partii Batkiwszczyna Arsenija Jaceniuka zasiadło aż sześciu ministrów z otwarcie faszystowskiej partii  Swoboda Olega Tiahnyboka.

 Fotografia powyżej. Pan Jaceniuk pozdrawia sympatyków Swobody.

Swoboda utworzona w 1991 roku i zarejestrowana w 1995 roku początkowo nosiła nazwę Narodowo Socjalistyczna Partia Ukrainy, w której logo był znak stylizowany na nazistowską swastykę. Swoboda jest uznana w USA za partie faszystowską, a jej kierownictwo jest na czarnej liscie i ma zakaz wjazdu na terytorium USA. Nie przeszkadza to jednak senatorowi Johnowi McCain i europejskim politykom w tym polskim na spotykanie się z Olegiem Tiahnybokiem na Ukrainie

Weteran UPA pozdrawia

Ludzie ci otwarcie zaprzeczają faktom historycznym, negując odpowiedzialność UPA i OUN za czystki etniczne na Wołyniu w których zginęło kilkadziesiąt tysięcy Polaków i Żydów. W swoim programie partia nawołuje do oczyszczenia Ukrainy z obcych elementów i rewizji granic w tym z Polską, gdyż te które istnieją są „niesprawiedliwe”, zapowiedzieli także odbudowę arsenału atomowego. Swoboda  za swego patrona ma Stepana Banderę i uważa się za spadkobiercę Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) i Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) i innych ukraińskich formacji zbrojnych z okresu wojny.

Heinrich Himmler wizytuje 14 Dywizje Grenadierów SS "Galizien"

Takich  to ludzi popiera nie tylko polski rząd ale i rządy krajów zachodnich. Ja wiem, że na zachodzie politycy mogą sobie nie zdawać sprawy z kim mają do czynienia. Dla nich ważne jest tylko to by wciągnąć Ukrainę w swoją strefę wpływów i trzymać jak najdalej od Rosji i nie ważne kto to zadanie wykona. Niuanse historii wschodniej Europy to dla nich temat tak trudny jak Wielki Zderzacz Hadronów.

 

Dziwne jest natomiast postępowanie czołowych polskich polityków, którzy powinni wykazać się wstrzemięźliwością i nie jeździć na Ukrainę by popierać faszystów, którzy używają ich instrumentalnie do budowy swego międzynarodowego wizerunku i wiarygodności. Wygląda to tak, że polscy politycy i ich zachodni koledzy wcielili się w rolę dr Frankensteina i tworzą potwora - obyśmy tego nie żałowali. Przypomnijmy co zdarzyło się przed zaledwie kilkudziesięcioma laty.

 

 

Pozostała część opracowania na temat historii ukrainy w tym Dywizji SS Galizien i nazistowskich korzeni ideologów części sił rewolucyjnych na Ukrainie, można przeczytać na portalu historycznym tojuzbylo.pl

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: leszekczarny
Portret użytkownika leszekczarny

Komentarze

Portret użytkownika Tron

Ktoś czyte te wypociny w

Ktoś czyte te wypociny w stylu Pana Kobylańskiego? 
Zadziwia mnie poziom tego forum. Duza czesc wypowiadajacych sie tu "expertow" to zwykli wywrotowcy szerzacy prosowieckie teorie, wychwalaja totalitaryzm i bandyckie zachowania roznych szalencow stojacych na czele panstw wschodu. I udaja ze wszystko jest ok. Co gorsza na nowo staraja sie pisac historie XX wieku wypaczajac ja na wlasny uzytek.
A juz najgorszym z czym sie spotkalem to plany zwrocenia sie do Putina o pomoc "polakom".
Rozumiem ze autor ma moze poparcie kilkudziesieciu podobnych jemu szalencow ale takim skrajnym zachowaniom trzeba mowic stanowcze NIE. I osobiscie zamierzam zrobic z tym porzadek, nie z obawy przed czym czy kimkolwiek ale po to by jednemu z drugim dac nauczke i uswiadomic ze poza paroma wywrotowcami NIKT TU NIE CHCE RADZIECKIEJ SWOLOCZY. Jak sie nie podoba to won na wschod.
 
Oczywiscie najlatwiejszym z mozliwych wytlumaczen jest zrzucic wszystko na garb tajemnego spisku syjonistow czy NWO.
Dlatego za chwile Pan Angelus - nie swiadom konsekwencji - ponownie wyzwie mnie od agentow oraz pomodli sie do wodza Władimira w nadziei ze wraz z podziemna armia wojska polskiego utworzona na facebooku przez 44 uwolnia polske spod jarzma faszyzmu, nazizmu i syjonizmu... przykre bo skrajnie zalosne. To grono musi byc na uslugach jakis skrajnych bojowek lub dopatruje sie szansy na zrobienie jakiejs kariery medialnej (Kononowicz, Gracjan, Roland Pieczkowski... itp)
 
To chyba koniec jakiejs wiekszej dyskusji z gronem prosowieckim pod prykrywka panslavizmu. Nie zebym sie nie odzywal na forum ale polemika z Wami nie ma wiekszego sensu bo wasze wynaturzenie osiaga maksymalne poziomy.Wstyd mi za Was pseudo Polacy. Obyscie kiedys pojeli wlasne zboczenie.
Sam jak bede porzebowal wiekszych wrazen w podobnym klimacie wybiore sie na jakis wiec Radia Maryja. 
 
 
 

Portret użytkownika Karen

trolem jesteś, a nie tronem,

trolem jesteś, a nie tronem, to twoje wypociny polskojęzyczny są niebezpieczne dla Polaków!! Kolejna syjonistyczna indoktrynacja. Jeśli tylko Polska będzie wciągnięta w kolejną ich wojnę takch jak ty powinno się zacząć wreszcie eliminować jako zdrajców Polsk! Rosja od 25 lat nie zagraża Polsce tylko wasza swołocz syjonistyczna ciagle w ataku i nagonce na inne kraje. A zaczęło się od rozwalania potężnego kraju w Europie - jakże nienawistnej wam Jugosławi. PRECZ Z TEGO FORUM!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

A MASZ COŚ PRZECIWKO AGENTOM

A MASZ COŚ PRZECIWKO AGENTOM ŚCIEMNIACZU, KŁAMCO?
 Uważaj, żeby ktoś z toba nie zrobił porządku... I nie dał ci nauczki... Nie jestes tak anonimowy, jak ci sie wydaje...
 Jestem zdecydowanie za przymierzem ze Wschodem. Rosją, wszystkimi państwami słowiańszczyzny  i Chinami. Tylko te siły są w stanie przeciwstawić się podstępnym swołoczom z Zachodu

Portret użytkownika Nostra Damus

Wcale nie chodzi o to, że

Wcale nie chodzi o to, że ktoś chce się poddać pod opiekę Putina. Chodzi o to,że to zachód prowadzi nieustanną wojnę - a Propaganda wmawia ludziom e jest odwrotnie.
To jest wypaczony obraz świata. To zachód łamie traktaty, a Rosja tylko reaguje, a nie aguje.
Oczywiście były wpadki typu Stalin i związane z nim wiadome straszne okrucieństwa.
Teraz te okrucieństwa są mniejsze, bo to że drona wybiła gdzieś całą rodzinę, rzadko pokauje się w środkach masowego ogłupienia. I nie tylko w Polsce tak jest, ale, a może przedewszystkim - na zachodzie.
Ciągłe dążenie za wszelką cenę zniszczyć Rosję. Cięgle ten psychopata Brzeziński, który cierpi od wieków na psychopatyczną chorobę prześladowczą.
TAK DO POKOJU na świecie nigdy nie dojdziemy. Rosji nie wolno mieć rakiet na Kubie, ale USraelowi na wschodzie Europy tak, pod nosem Rosji. Bo jak Kali ukraść krowę to jest to dobry uczynek, a jak Kalemu ukraść krowę to jest to zły uczynek. Tej logiki nie da się już słychać.
To USrael ze swoimi wasalami w ostaci Unii Gejropejskiej podbijają świat - legalnie czy nielegalnie to jest im obojętnie.
Od demokracji wolę Sprawiedliwość. A tej nie ma tu i tam.

Pproblem w tym, że zachód wkopał się po jaja obiecując Ukrainie członkowstwo W UE. Już pojawiają się głosy wśród germańskich polityków, że należy to jeszcze przemyśleć. Pojawiają się pierwsze problemy.

Ja przewidywałem i przewiduję olbrzmie problemy nie z Rosją, ale z Ukrainą. A świat zachodni będzie zmuszony by z Rosją się pogodzić, bo na Rosję można narzekać, ale bez Rosji nie da się na tej planecie pokojowo żyć.

Zachód widzi,że w Kijowie naziści. O tym się po cichu mówi. I przypuszczam że na dłuższą metę nie da się tego problemu rozwązać bez udziału Rosji.
Teraz jeszcze psy szczekają - niedługo będą skomlać.

Polska może tylko mieć spokój i pokój, jeżeli nie będzie poitycznie zalżna ani od zachodu ani od wschodu. Lecz nie da się ukryć, że kulturowo jeseśmy związani ze Słowianami i Słowiańskimi zwyczajami. To nam pasuje lepiej.

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika januszek

 Tu kolego nie ma żadnego

 Tu kolego nie ma żadnego poziomu,on jeśli był na początku istnienia portalu to przeminął z wiatrem.Dlaczego tak jest ?.Stronie nie przyświecają cele poznawcze,co miało miejsce na początku jej istnienia,tylko cele propagandowe.Ogłupianie,preferowanie tylko jednej opcji politycznej i zabijanie poprzez opłacanych baranów jakiejkolwiek próby spojrżenia na świat własnymi oczami.Tak że jeśli ktoś ma otwarty umysł i szuka jakiegoś narzędzia do poszerzenia swego swiatopoglądu to stanowczo odradzam.Jest wiele innych forum na których można w miarę przyzwoicie i rzeczowo pogadać.Kiedyś takich sk...nów którzy widzieli naszą szansę w przynależnosci do naszego wschodniego sąsiada wieszało się na płocie.Historia kołem się toczy i nie wiadomo czy powtórka nie będzie miała miejsca.Pozdrawiam.

Portret użytkownika Iwan

"Kiedyś takich sk...nów" -

"Kiedyś takich sk...nów" - Rosja juz dawno nie jest sowiecka. To nie Rosja wykupila nasze przedsiebiorstwa za bezcen tylko po to zeby zaraz je zamknac albo przerobic na magazyny dla towarow wyprodukowanych u siebie, to nie Rosja ciaga nas po misjach stabilizacyjnych. Swiat sie zmienil szkoda ze do takich przyslowiowych polskich Januszow to nie dociera.

Portret użytkownika januszek

 Tu kolego Tron jakakolwiek

 Tu kolego Tron jakakolwiek dyskusja już dawno się zakończyła.Jest próba narzucenia jedynie słusznego światopoglądu, w sprawach polityki chodzi o prosowietyzm i wypranie mózgów,w sprawach nauki chodzi o zaprzeczenie tej wiedzy która została zgromadzona przez setki lat i zastąpienie jej pustosłowiem..Niestety forum w swoim pierwotnym zamiarze mające byc żródłem informacji przeobraziło się raz w żródło propagandowe a drugie w typowy ogłupiacz.Tutaj nie żważaj na Angelusa bo to opłacany idiota,wszelako nie wiem ile czasu tu wytrzymasz.Ci co chcieli trochę w miarę rzeczowo pogadać już się dawno zorientowali w zamiarach tworców strony i dawno uciekli.Ja już też odchodziłem ale wracam bo coś mnie ciągnie z powrotem,sam nie wiem co ?.Na forum są w większosci zwyczaini gówniarze będący na garnuszku swoich mam i mający ciepły kącik ,tak że nie spodziewaj się po nich niczego odkrywczego tylko samej chałtury.Jeśli miałbyś chęć pogadać to ja zawsze chętnie nawiąże rozmowę.Pozdrawiam.

Portret użytkownika znalezione na forum

LIST OTWARTY DO WSZYSTKICH

LIST OTWARTY DO WSZYSTKICH POLITYKÓW I DZIENNIKARZY W POLSCE. :
W związku z haniebną i złowrogą dla Polski postawą polityków wszystkich opcji oraz dziennikarzy relacjonujących rewolucję na Ukrainie apeluję, ażeby politycy nigdy nie powoływali się, że reprezentują Naród Polski a dziennikarze, że jesteście dziennikarzami polskimi. Nie jesteście godni, aby reprezentować nas gdziekolwiek, nie mówiąc już o arenie międzynarodowej. Waszą postawą okryliście hańbą Polaków oraz Rzeczpospolitą Polską, której rozumna część Narodu Polskiego Wam nie wybaczy.
Wasze zaangażowanie w rewolucję na Ukrainie odbieramy jako wrogie mieszanie się w wewnętrzne sprawy innego państwa. Mając na względzie, że głównymi uczestnikami tych zajść są potomkowie bandytów UPA, kultywujący ich tradycje i identycznie jak tamci zbrodniarze są wrogo nastawieni do Polaków oraz roszczą sobie pretensje do 20 polskich powiatów, prześladujący Polaków na zagarniętych ziemiach polskich w wyniku zdrady przedstawicieli Wielkich Mocarstw w Jałcie (m.in. dzisiejszych, Waszych mocodawców), wyklucza Was z grona Polaków, którym można oddawać jakikolwiek szacunek. Ponadto wspieranie obecnych bandytów UPA na zleconej, przygotowanej wcześniej i finansowanej przez środowiska światowej mafii rewolucji, stawia Was w szeregu kolaborantów tejże mafii. Nie waham się użyć słowa „mafia” ponieważ związek polityków z pospolitymi przestępcami nie można nazwać inaczej. Pisząc „pospolici przestępcy” mam na myśli całe towarzystwo bankierskie, okradające ludzkość z jego pracy poprzez emitowanie pustego pieniądza odsetkowego i zagarnianie przez wąską grupę ludzi, całego bogactwa ziemi. Wspólnikami z bandytami bankowymi są mafiosi będący właścicielami przeróżnych korporacji (często ci sami ludzie). Dobrze wiecie, że to oni pociągają za sznurki i wybierają rządy (jesteście tego przykładem), przedstawicieli we wszystkich międzynarodowych organizacjach oraz znaczących przedstawicieli UE, że nie kto inny jak oni wzniecają wojny, rewolucje, są autorami zamachów i morderstw (Irak, Libia, Syria, Afganistan a teraz Ukraina) . Wy natomiast, nie zważając na los narodu podporządkowujecie się im na każde skinienie, uchwalając wszystko, co Wam każą, wykonując każde nawet najbardziej odrażające zadania. Taka postawa jest niegodna człowieka a polityka w szczególności, reprezentanta milionów ludzi, co godzi w człowieczeństwo, co godzi w egzystencję społeczeństw. Dla dobra Waszych mocodawców
zniszczyliście przemysł polski, pozbawiliście milionów Polaków środków do życia, ogromną ilość obywateli polskich (często z dziećmi) wyrzuciliście na bruk, z wielu rodzin odbieracie dzieci z powodu biedy,( którą sami im zafundowaliście) płacąc innym za wzięcie tych dzieci na wychowanie. To jest metoda barbarzyńska. Barbarzyństwem jest również przedłużanie wieku emerytalnego, kiedy młodzi ludzie nie mają pracy i wyjeżdżają za granicę. Wasza antypolska działalność sprawiła, że miliony Polaków tuła się za chlebem po całym świecie, bez perspektyw powrotu. Fundujecie Polakom sztuczne kolejki do służby zdrowia w ramach zakamuflowanej eutanazji. Pozbywacie Polaków całego majątku narodowego włącznie z ziemią, lasami i wszelkimi bogactwami nie licząc się w ogóle z protestującymi mieszkańcami tej ziemi, którzy żyją tu z dziada, pradziada. Komu służycie poza wymienioną wyżej międzynarodową mafią? Czy zmierzacie do wywołania wojny domowej, aby zlikwidować niepotrzebną część polskiego społeczeństwa? Czy chcecie przygotować miejsce dla Izraelitów, którzy siedzą na walizkach w związku ze swoją nazistowską działalnością? Czy nie po to właśnie, wprowadziliście Ustawę o „bratniej” pomocy obcych sił, gdyż dobrze
zdajecie sobie sprawę ze zdrady Narodu Polskiego? Oskarżacie prezydenta Janukowycza o wiele przewinień na Ukrainie, gdy tymczasem sami jesteście hienami żerującymi na Narodzie Polskim. Jak trzeba być perfidnym człowiekiem żeby buntować innych w obcym kraju przeciwko legalnie wybranej władzy, kiedy sami jesteście zbrodniarzami likwidującymi możliwości egzystencji „własnego” narodu. Jak trzeba być bardzo zakłamanym, żeby Ukraińcom wmawiać farmazony o demokracji, gdy we własnym kraju nie respektujecie woli społeczeństwa, popartej MILIONAMI PODPISÓW. Jakim trzeba być obłudnikiem, żeby bandytów z Majdanu nazywać pokojowymi manifestantami, którzy byli uzbrojeni po zęby, wcześniej szkoleni i dowodzeni przez profesjonalistów, którzy nie zawahali się strzelać do przedstawicieli prawa z zaciętością podobną do banderowców mordujących w okrutny sposób Polaków, Rosjan, Ukraińców i Żydów. Przypomnijcie sobie co mówiliście na manifestujących w Warszawie w kolejnych latach w dniu Święta Niepodległości. Czy Wy jesteście NORMALNI? Czy może uważacie społeczeństwo za nienormalne? Pytam się Was, ZDRAJCY NARODU POLSKIEGO, dlaczego nie powiedzieliście na Majdanie: kim faktycznie jesteście, co robicie z Narodem Polskim, jak wygląda Wasza demokracja,
jak niszczycie Naród Polski, komu służycie, komu służą pajace unijni zainstalowani przez bandytów światowych. Dlaczego nie poinformowaliście „majdanowców” jaki los czeka Ukraińców po wejściu do zniewalającej, odbierającej suwerenność, dżenderowej, zdegenerowanej pod każdym względem unii, narzucającej przepisy prawne niezgodne z logiką i polską racją stanu? Należało powiedzieć prawdę co ich czeka. Należało również powiedzieć prawdę, kto za tą ich rewolucją stoi
oraz to, że konstytucyjnym obowiązkiem prezydenta Wiktora Janukowycza jest chronić i bronić Naród Ukraiński i Ukrainę przed światową mafią i rodzimymi bandytami. Wy tego nie powiecie, bo tkwicie w tym bagnie po uszy.
Wy tego nie powiecie, bo zostaliście oddelegowani przez bandę unijną i światową do przejęcia Ukrainy dla dobra światowych bandytów. Wy tego nie powiecie, bo macie zadanie od tych samych bandytów, OSŁABIĆ ROSJĘ przez wyeliminowanie Ukrainy z rosyjskiej strefy wpływów. Wy wreszcie tego nie powiecie, bo dla Was najważniejsza jest władza i niesłuszne obdarowywanie się pieniędzmi z pracy Polaków.
Narracja i manipulacje jakie prowadzicie wraz z agenturalnymi mediami są żenujące. Natomiast w ostatnich dniach, kiedy byliśmy świadkami najboleśniejszych dni dla Ukrainy, przeszliście samych siebie. Tyle kłamstw, tyle nienawiści do rządzących Ukrainą, tyle wrogich i zakłamanych tekstów pod adresem Rosji i prezydenta FR Władimira Władimirowicza Putina nie mające nic wspólnego z prawdą, nie mówiąc już o Waszej kulturze
i wyrobieniu politycznym, które jest na poziomie przedszkolaka, wprawia obywatela Polski nie tylko w ogromny niesmak ale stwarza obawy, że dążycie do otwartego zwarcia z sąsiadami, przez co narażacie Polaków i państwo polskie na niebezpieczeństwo. Świadomie przyczyniacie się do wybuchu wojny tuż przy naszej granicy i to Wy będziecie tymi, którzy będą najbardziej winni jeśli ona wybuchnie. Wasza nieodpowiedzialna działalność powinna być ścigana z urzędu przez organa sprawiedliwości z paragrafu, który mówi o świadomym
narażaniu kraju i jego obywateli na niebezpieczeństwo. Tylko wróg Polski i osobnicy nienawidzący Polaków mogą w ten sposób prowadzić politykę państwa. Jestem ciekaw w ilu procentach wynika to ze służby obcym a w ilu z Waszej totalnej głupoty. Polski patriota, mający pięć klas szkoły podstawowej i będąc średnio rozgarnięty, lepiej reprezentowałby państwo polskie aniżeli Wasza cała kanciasto stołowa kasta polityczna. Nie sposób w tym momencie nie wspomnieć o wściekłej rusofobii wielu polityków i dziennikarzy, którzy tą rusofobią się kompromitują ale również przysparzają Narodowi Polskiemu wielkie zakłopotanie. Zarówno Rosjanie jak i Polacy są Słowianami i to sprawia,
że jest między nami naturalna więź, którą za wszelką cenę chce się zniszczyć. W tej dziedzinie nie podejrzewam rusofobów o głupotę ale o działania
z premedytacją zainspirowane potrzebą światowych graczy, którym niezwykle mocno zależy na skłóceniu naszych narodów. W związku z tym, wielu polityków i dziennikarzy powinno zostać prześwietlonych przez odpowiednie służby, dla jakich obcych sił działają (dla wielu Polaków nie ulega wątpliwości co to są za siły).
Jest to niezbędne, aby wyeliminować bardzo groźne dla naszych narodów konsekwencje. Nie będę wskazywał personaliów tych osób, chociażby z tego względu, że robią to z wielkim oddaniem i jawnością i każdy może ich wytypować bez większych problemów.
Gra na arenie międzynarodowej (na specyficznej scenie teatralnej) wymaga wielu umiejętności i znajomości reguł gry. Nie wszyscy mają do tego predyspozycje. Są jednak tacy aktorzy, którzy jeszcze nie wejdą na scenę a publika ma już ich dość. Wyjątkowym aktorem powinien być minister spraw zagranicznych. Problem w tym, że niektórzy mylą role aktorską z rolą błazna i myślą, że głupi widz to kupi. Doskonale wiadomo, że to nie aktor/błazen układa role a reżyser. Od talentu błazna/aktora zależy jak on to zagra. Ciekawi mnie, kto był tym reżyserem sztuki ostatniego błazna Rzeczypospolitej Polskiej. Sztuki, której nieco zmienioną treść można zastosować do polskiej rzeczywistości. A mianowicie:
WSZYSCY POLITYCY I PSEUDODZIENNIKARZE, POWINNIŚCIE STANĄĆ PRZED TRYBUNAŁEM STANU, ZA ZDRADĘ NARODU POLSKIEGO I NAJJAŚNIEJSZEJ RZECZYPOSPOLITEJ.

        Dziennikarz: Jerzy Truchlewski

Strony

Skomentuj