Czy nadciąga koniec przerzutów nowotworowych?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nowotwory są jednymi z największych zabójców na świecie. Od dekad najtęższe głowy medycyny próbują pokonać raka, który póki co nadal w wielu wypadkach wygrywa z ludzką wiedzą. Być może jednak nadchodzi przełom.

Zespół naukowców, pod kierunkiem prof. Yibina Kanga, po ponad 15-tu latach badań, zidentyfikował gen, odpowiedzialny za umożliwianie komórkom nowotworowym naciekania innych tkanek. Proces ten znany jest jako „przerzuty”.

Za wyjątkową śmiertelność u chorujących na różne odmiany raka, odpowiedzialny jest gen MTDH. Wyeliminowanie go jest niezwykle istotne z punktu widzenia walki z najczęstszymi chorobami nowotworowymi. Na całe szczęście, nie jest on ważny dla funkcjonowania zdrowych komórek ludzkiego organizmu, zatem usunięcie go nie wywoła licznych, niepożądanych skutków ubocznych.

Dzięki temu odkryciu będzie można z o wiele większą skutecznością leczyć ludzi, którzy do tej pory z powodu wystąpienia przerzutów, nie mieli wielkich szans na przeżycie.

Eksperymenty na myszach wykazały, że wyłączenie genu MTDH blokowało przerzuty w przypadku raka piersi, raka prostaty, raka płuc, raka jelita grubego i raka wątroby.

Zatem gen ten występuje w większości głównych ludzkich nowotworów i jest sprawcą ekspansji raka w ludzkim organizmie. Wyłączenie go nie wpłynęło negatywnie na rozwój myszy. Nadal mogły one rosnąć, rozmnażać się i normalnie funkcjonować

Prof. Kang zapowiada, że w ciągu 2-3 lat rozpoczną się testy na ludziach, wykorzystujące metodę usunięcia tego genu. Jeśli dalsze badania potwierdzą skuteczność leków, które usuwają lub blokują działanie MTDH, będziemy mieli do czynienia z jedną z największych rewolucji w historii medycyny.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Quark

Jak zaprzestanie się

Jak zaprzestanie się "wzbogacania" żywności nikomu nie potrzebnymi dodatkami oraz zatruwania wody , gleby i powietrza to i nowotwory się skończą. Inną kwestią jest , że terapia genowa może zapobiec jedynie tym nowotworom które są spowodowane mutacją DNA ale są też postaci "raka" wywoływane przez bakterie tak małe , że wnikają do komurek ludzkich i degenerują je od środka . To dlatego po inwazyjnym wykrojeniu głównej tkanki rakowej wkrótce potem następują przerzuty , gdyż uszkodzone cięciem komurki uwalniają owe bakterie , które znajdują sobie nowe siedliska co próbuje się powstrzymać chemioterapią ale jak wiadomo są to silne trucizny , które niestety dla zdrowych tkanek ludzkich nie są obojętne .

Portret użytkownika etam@plusnet.pl

Rak to wygrywa z ludzką

Rak to wygrywa z ludzką niewiedzą . ,, Leczenie" sokiem z cisu i iperytem azotowym,powodujące jeszcze większe niedotlenienie na poziomie komórkowym .
Tak jak ,,leczenie " prostaty powodujące sikanie pod siebie do końca życia . To nie jest powikłanie to jest skutek wynikający z budowy anatomicznej stercza . Niestety większość lekarzy nie używa rozumu tylko procedur ,ponieważ za używanie wyżej wymienionego grozi zakaz wykonywania zawodu. ,,Leki '' są też rakotwórcze . Na przykładzie omeprazolu ,który zwalnia działanie pompy wodorowej ,a co za tym idzie wydzielanie kwasu ,a co za tym idzie trawienie ,a co za tym idzie przemianę materii > wydzielanie ATP . Organizm przestawia się na pozyskiwanie tlenu z procesów gnilnych ,a nie ze spalania ,no bo przecież trujący syf z marketów zalega w przewodzie pokarmowym, bo nie ma go co rozpuścić . No ale najważniejsze zgaga nie męczy :) . Warburg wyjaśnił przyczynę raka w 1955 i od tamtej pory zaczęła się pandemia raka . Tyle,że rak to informacja ,że nasz organizm nie daje sobie rady z ogólnoustorojowym zatruciem. ( zarówno pochodzenia zewnątrz ustrojowego jak i wewnątrz ustrojowego np robaki) Wszystkim zmagającym się z tym ,,zwierzątkiem" chciałbym polecić chińskie przysłowie ,, Nie oczekuj zmian jeśli nic nie zmienisz ' Dodam od siebie ,że jeśli zmienisz na gorsze to się zabijesz . Organizm chce żyć to zastępuje jakość komórek ich ilością i tyle w tym temacie . Osobiście zacząłem od Praziquantelu i głodówki ,a było to w 2011.

Portret użytkownika Plićka Kluśny

Na nowotwory już od dawna są

Na nowotwory już od dawna są skuteczne leki, terapie itd. sęk w tym, że są nieopłacalne dla ludobójczych koncernów farmaceutycznych i zupełnie nie po drodze zbrodniczym elitom jest wyleczanie ludzkości - muszą tylko zaleczać żeby nie zatrzymał się płynący bilionowy strumień szmalu!

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Skomentuj