Czy nadchodzą czasy łapanek koronawirusowych? Każdy z gorączką będzie mógł zostać aresztowany

Kategorie: 

Corona
Źródło: twitter.com

Jeśli ktoś jest przeziębiony, raczej nie powinien obecnie podróżować za granicę, zwłaszcza z gorączką. W erze koronawirusowego szaleństwa może to grozić nawet aresztowaniem. Zapowiedziano, że ubrani w antywirusowy strój ochronny pracownicy Sanepidu, będą kontrolować temperaturę użytkowników komunikacji zbiorowej.

 

W tej chwili chodzi przede wszystkim o kontrole antywirusowe na polskiej granicy z Niemcami i Czechami, które ustanowiono wczoraj. Dzisiaj rozszerzono je na wschodnią granicę kraju. 

 

Sprawdzani mają być pasażerowie podróżujący samolotami, autokarami, mikrobusami, pociągami i promami. Na pokład będą wchodzić pracownicy Sanepidu i będą dokonywać pomiarów temperatury ciała. Gdy ktoś z wjeżdżających będzie miał gorączkę, mogą się dla niego zacząć kłopoty z przymusowym zatrzymaniem włącznie. 

 

Prawdopodobnie następnym krokiem prewencyjnym będą masowe testy temperatury w autobusach komunikacji miejskiej, w tramwajach, a być może nawet w prywatnych samochodach, wjeżdżających do miast. Widzieliśmy to już na nagraniach z Chin i jeśli epidemia nie zostanie opanowana prawie na pewno zobaczymy takie rzeczy w Polsce. Zmuszanie ludzi do korzystania z komunikacji zbiorowej, poprzez szykany wobec kierowców, tak promowane przez lewicę, prsy okazji epidemii wyjdzie nam teraz bokiem. 

 

Ponieważ symptomy koronawirusa są bardzo podobne do przeziębienia i grypy, można się spodziewać wielu fałszywych alarmów i osadzania w kwarantannie ludzi, którzy nie mają nic wspólnego z koronawirusem. Zresztą wysoka gorączka jest tylko jednym z symptomów choroby Covid-19. Inne to kaszel oraz kichanie. Wkrótce wszystko zacznie się pylić zatem nadchodzi trudny okres dla alergików, którzy reagując na pyłki traw lub drzew, mogą być traktowani jako potencjalnie niebezpieczni. 

 

Od dzisiaj na terenie Polski wprowadzono zakaz organizowania jakichkolwiek imprez masowych, a za takie uważa się zgromadzenia powyżej 1000 osób. Nie ma jeszcze mowy o zamykaniu szkół i uczelni, ale wydaje się to tylko kwestią czasu. 

 

Obecnie w Polsce koronawirusa SARS-CoV-2 zdiagnozowano u 20 osób. Strach pomyśleć co będzie się działo gdy zarażonych będzie wiele tysięcy, a premier Mateusz Morawiecki wyraźnie powiedział, że spodziewany jest nagły wzrost zachorowań.

 

Przyjęta niedawno specjalna ustawa koronawirusowa daje władzy możliwości niemal nieograniczone. Wystarczy podejrzenie, że ktoś może być chory i każdego będzie można aresztować. Osoby przebywające w kwarantannach będą regularnie sprawdzane przez policję, a w razie nie stosowania się do niej, będą mogły zostać osadzone w ośrodkach odosobnienia. 

 

Będzie to zatem właściwie stan wojenny, który pewnie ze względu na złe skojarzenia, nie będzie u nas tak nazywany, ale de facto będzie dokładnie stanem wojennym. Będą internowania, będzie przejęcie zasobów firm prywatnych na potrzeby prowadzenia wojny i będą jej ofiary, którymi na skutek pozornie uzasadnionej implementacji totalitaryzmu staną się wszyscy, a nie tylko nieszczęśni chorzy. 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.4 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Djktos

Korona wirus to tylko

Korona wirus to tylko pretekst do wprowadzenia masowej eksterminacji gdyz wkrotce nastapi Globalny Kataklizm

Tak by sie wlasnie zachowywaly rzady gdyby wiedzialy o globalnym kataklizmie i w celu unikniecia walki spanikowanych tlumow przeprowadzily proces globalnego uspienia

 

 

Portret użytkownika Reader

"Nie ma jeszcze mowy o

"Nie ma jeszcze mowy o zamykaniu szkół i uczelni, ale wydaje się to tylko kwestią czasu."

Jaki jest sens zamykania szkol i uczelni skoro ten wirus nie atakuje dzieci i mlodych ludzi?

Wprowadzi to wiekszy chaos niz powinno. Kilka milionow polakow pracuje gdy ich dzieci sa w szkolach, teraz zeby sie nimi zajac ze wzgledu na zamkniete szkoly czy uczelnie, ow rodzic bedzie zmuszony wziac urlop, lub sie zwolnic z pracy, aby uuporac sie z problemami jakie zawdzieczy w tym przypadku Panstwu i ich glupiej decyzji.

W Chinach tylko 2% sposrod wszystkich zarazonych, to sa osoby ponizej 19 roku zycia.

Co interesujace jest jeszcze bardziej, to fakt ze w tych 2% tylko 0.4% mialo jakiekolwiek objawy.

 

Zamykanie szkol uderzy gospodarke i w rodziny samotnych matek czy ojcow.

powodzenia... chyba tyle moge zrobic w tej sytuacji

Portret użytkownika Kwazar

Epidemia wirusa tylko

Epidemia wirusa tylko przyspieszyła pewną od dawna zaplaowaną transformację tego świata."Czy nadchodzą czasy łapanek koronawirusowych? Każdy z gorączką będzie mógł zostać aresztowany" Nie, z pewnością nie ! Ale z pewnością będzie mógł być aresztowany z każdego dowolnego powodu jak i z tego powodu też.Pozorów się namnoży i stworzy, dowolnie według potrzeb rządzących.Jestem przekonany o tym,że świat się już nieodwracalnie zmienił a katalizatorem zmian jest wirus.Jaki świat będzie teraz ? Tego to niestety nie wiem ale czuję, że nic dobrego to nie wróży. Pamiętacie niedawny (pół roku temu ?) run rządów na złoto ? Może jednak już wtedy dobrze wiedziano że szykuje się coś bardzo niedobrego.Złoto skupuje sie na najgorszy i niepewny czas.Przypatrzmy się sytuacji we Włoszech.Tam już mamy jakieś zamieszki ? Kto zagwarantuje że nie dojdzie tam do kompletnego paraliżu państwa i wszewchogarniającego chaosu ? A może poprowadzą i papieża ? "Nagle Papież pada ciężko ranny. Jego podwładni biegną mu na pomoc i podnoszą go. Papież po raz drugi doznaje poważnego zranienia, osuwa się z nóg i umiera. Krzyk zwycięstwa i radości wstrząsa szeregami" ...i Francja też padnie pod naporem.Czy tego chcemy czy nie, żyjemy już w innym świecie. WSZYSTKIE scenariusze przestały być bajką ! Są możliwe. 

Portret użytkownika znawca

Kwazar jesteś naprawdę

Kwazar jesteś naprawdę katalizatorem zmian - ty sam jeden ... bo siejesz poziom owczego myślenia, który szkodzi na umysł i drapieżnikom ludzkim, pod postacią powiedzmy : wilka - i ich łagodnym ludzkim odmianom w wyborze spokojnego życia, powiedzmy pod postacią : jelenia. Robisz to wszystko jako ludzka owca ... 

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Pandemia_grypy_w_latach_1918%E2%80%931919

Co pisze na wiki : hiszpanka : do 100 mln ofiar śmiertelnych, a dżuma to było podobno śmierć 1/3 świata białego człowieka (białego, europejskiego, czego na wiki już nie dopisali). W czasach dżumy ludzie razem ze szczurami jadali (brak gospodarki komunalnej doprowadził do tragedii, w czasach jaśnie pana, a nie rycerza, bo dokładnie to jest opis XIII i XIV w. - razem z rozwojem miasta wokół zamku feudała oraz pomysłów jego książęcej małżonki, która sobie zażyczyła jako wielka dama aby jej okna wielkie porobić na dworze, co doprowadziło do tego, że zamek przestał być jakąkolwiek formą wojskowej architektury obrony, stał się zbędny w czasach pierwszej artylerii na proch i kule oraz prymitywnych muszkietów, a nawet był już bezbronny wobec katapult i skorpionów/kusz oblężniczych).

Czasy po pierwszej wojnie światowej, to nie były już czasy królewny ale moment w którym, skończyły się zasoby wszelakich materiałów, bo tyle aż pochłonął ich konflikt światowy, a przemysł wówczas nie dorównywał nawet temu, sprzed następnej wojny światowej.

Ile dziś musiałoby umrzeć ludzi w procencie od 8 mld aby mówić o tragedii ? Albo może jeszcze inaczej - jak bardzo SARS z lat 2002-2003 przeobraził się w postać COVID i ile byłoby w tym prawdy, że główny powód to ... antybiotyki, aplikowane bezmyślnie przez lekarzy przy każdej grypie i jej objawach ? Antybiotyki niszczą układ immunologiczny człowieka, czynią go zabawką dla mikrobów, człowiek ćpa leki przy każdym kaszlu, a myśli, że się leczy.

Oj Kwazar, jak Nas będzie mniej, a Was więcej, to na pewno krasnoludkowa większość zgodzi się z tym aby było wskazane zamykanie ludzi z objawami gorączki, internowanie ich jak w stanie wojennym, poddawanie szykanom prawnym za nie posłuszeństwo. W tym wszystkim brakuje jeszcze oskarżeń o brak miłości do władzy i jej systemu rządów panikarza, który idzie na łatwiznę (wszystko zamyka, szkolnictwo i obiekty kultury ale sam limuzynami dalej pędzi do urzędów, z kolei burmistrz nie jeździ limuzyną do ratusza ...), a nie na walkę z wirusami (rząd mógłby dać ludziom np. sposobność do nabycia witaminy C, witamin z grupy B, tranu, magnezu, ziół wszelakich ... wszystkiego co wzmacnia organizm, ot tak za darmo do nabycia, w każdej aptece, na jakiś czas ...).

Internet nie służy do inwigilacji, a jeśli to prawda, że nie da się tego osiągnąć, to wolę by był on dostępny tylko z urzędu, w środowisku pracy oraz w biznesie.

Portret użytkownika bodek5

nieudolnosc i lekcewazenie to

nieudolnosc i lekcewazenie to sa cechy naszych sluzb i rzadzacych nieroby i buraki,teraz jak reka w nocniku lament ile do dzisiaj samolotow przylatuje na nasze lotniska ile samochodow wjezdza przez granice do naszego kraju ile juz tej grypy przywiezli najezdni, zarzadzajacy to olewaja sluzby w rozkladzie przez 20 lat nierobstwa i braku nad nimi kontroli

Strony

Skomentuj