Czy na skutek koronawirusa będziemy znakowani przez władze jak za okupacji?

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Być może w Polsce nadchodzi czas koronawirusowego apartheidu. Rząd planuje stworzenie kolejnej specjalnej aplikacji na telefony komórkowe, która w praktyce umożliwi znakowanie ludzi. Ma to rzekomo pozwolić na otwarcie galerii handlowych i punktów gastronomicznych.

 

 

Aby umożliwić ponowne uruchomienie handlu powstanie aplikacja mobilna, która podzieli klientów i pracowników na trzy kategorie. Osoby zakażone koronawirusem otrzymają oznaczenie czerwone. Ci, którzy są poddani kwarantannie żółte, a ci, którzy nie byli chorzy, zielone. Miałoby to być sprawdzane przy wejściu do placówki.

 

Aplikację zaproponowało polskie Ministerstwo Rozwoju. Podobno w tej sprawie nadal trwają konsultacje z przedsiębiorcami. Jej celem ma być podobno skuteczne wykrywanie osób zarażonych pojawiających się w miejscach publicznych. Rzekomo zapewni to szybkie wykrycie w galerii handlowej osób chorych, lub takich, które mogły mieć kontakt z koronawirusem.

 

Osoby z kategorii zielonej mogłyby wchodzić do takiej placówki nawet gdy jest tam komplet odwiedzających. Będzie się ich wpuszczać o 10 procent więcej niż pozostałych bez aplikacji. Jak zapewniają przedstawiciele rządu, korzystanie z tego oprogramowania byłoby całkowicie dobrowolne, ale jeśli ktoś będzie chciał wejść do sklepu po wyczerpaniu nieznanego jeszcze limitu wejść do galerii, to zastosowanie jej powinno to umożliwić, o ile zostanie zakwalifikowany do zielonej kategorii.

 

Plany rządu odnośnie znakowania ludzi to coś nowego. Trudno nie mieć tu skojarzeń do czasów niemieckiej okupacji, kiedy też posunięto się do takich działań celem oznaczenia pewnych grup ludności. Na początku zaczynamy od dobrowolnej aplikacji, ale zapewne skończymy na obowiązkowym chipie w naszej ręce, na którym będą się znajdowały informacje o nas, naszych chorobach i naszej klasyfikacji społecznej z tym związanej. Potem gdy ktoś o innym oznaczeniu pojawi się nie tam gdzie trzeba, zajmą się nim natychmiast poinformowane służby. Prawdopodobnie tak właśnie będzie wyglądała ta "Nowa Normalność", którą zachwala premier Mateusz Morawiecki, czyli będzie to po prostu nienormalność i totalitaryzm w nowej odsłonie.

 

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Fair_Player[PL]

Zaczipować wszystkich!!!!

Zaczipować wszystkich!!!! Skończą się złodziejstwa, morderstwa, gwałty i inne gówna ciągnące za sobą lata spraw i tysiące godzin pracy sędziów prokuratorów oraz adwokatów, potem klawiszy itd.... jakie to koszta generuje. Słusznie jest technologia warto wdrożyć.

Portret użytkownika euklides

Dla was przydałyby się takie

Dla was przydałyby się takie trochę większe chipy. Np. takie jak na zdjęciu. Myślę, że jakby was zachipować to wszyscy odetchnęli by z ulgą, bo faktycznie zmniejszyła by się skala złodziejstwa, terrroru i innego gówna.

 

Portret użytkownika Kwazar

Chciałem powiedzieć jasno i

Chciałem powiedzieć jasno i wyraźnie.Wam temat krzywd doznanych i czasów okupacji to normalnie całkiem już mózgi wylasuje, no bo ileż dziesiąt lat tak można ? A tu znowu jak nie filmy to inna martyrologia i tania pożywka emocji ...."będziemy znakowani przez władze jak za okupacji?" A może naprawdę już czas żeby sobie z tym tematem zadawnionym wreszcie odpuścić ? 

Strony

Skomentuj