Czy to możliwe? Polska może mieć aż 4 biliony baryłek ropy naftowej

Kategorie: 

Źródło: Internet

Ekspertci do spraw energetycznych mówią o własnych ostrożnych wyliczeniach, z których wynika, że przy zastosowaniu nowatorskiej technologii podziemnego zgazowania węgla, bylibyśmy w stanie wykorzystać aż 400 miliardów ton tego surowca, co potencjalnie przełożyłoby się na przychód w wysokości ponad 6 milionów złotych dla każdego Polaka, oczywiście pod warunkiem, że stworzono by ustawy, które pozwolą sprawiedliwie dystrybuować ten majątek.

 

Informacja o gigantycznych zasobach ropy naftowej, jakimi dysponuje Polska pojawiła się już w artykule „Niewykorzystane szanse Polski. Czy mogliśmy być nadal imperium?”. Był on dość obszerny i zawierał wiele wątków. Fakt posiadania przez nasz kraj tak wielkich bogactw surowcowych zasługuje jednak na oddzielną uwagę, zwłaszcza w kontekście prezentacji Pana Krzysztofa Tytko, o której mowa w tekście „6 069 823 zł dla każdego Polaka z procesowania węgla!”.

 

Profesor Ryszard Kozłowski twierdzi, że zasoby przyrodnicze Polski są tak olbrzymie, że prawdopodobnie jesteśmy najbogatszym krajem na świecie. Jego ekspertyzy jak stwierdził w czasie jednej z konferencji naukowo-technicznych, są ignorowane przez ministerstwa. Inaczej rzecz ujmując, ludzie z obawy o swoje posady (i o zachwianie układów polityczno-ekonomicznych) nie dopuszczają do upowszechnienia tych informacji.

 

Nasze zasoby znajdujące się na głębokości 7 kilometrów i 5 kilometrów, o których dokładnie wiadomo gdzie są, to… 4000 miliardów (4 biliony) baryłek ropy naftowej! Biorąc pod uwagę średnią cenę baryłki ropy na poziomie 60 dolarów, to wartość tych złóż wynosi 240 bilionów dolarów. Dla porównania Arabia Saudyjska ma ponad 200 miliardów baryłek. Mamy więc 20 razy więcej ropy niż Arabia Saudyjska.

Wiemy, że w interesie największych mediów głównego nurtu jest blokowanie tej informacji z prostego powodu: większość polskich  telewizji, stacji radiowych, portali internetowych i gazet nie jest już w rękach Polaków.

Państwa OPEC, Rosja i USA chcą kontrolować podaż ropy i jej cenę. Rząd nie rozpocznie wydobycia na które potrzebne jest finansowanie z zewnątrz, a to dlatego, że sam sobie odebrał prawo do emisji własnego pieniądza, bez oglądania się na kredyty zagranicznych banków. Ustalanie deficytów budżetowych to gwarant władzy finansjery nad zasobami naszego kraju. Gdybyśmy wypuścili na rynek swoje zasoby ropy, to zniszczylibyśmy mit „petrodolara” i wszystkie jego wpływy. Tylko dlaczego miałby nas obchodzić „petrodolar”? Dlaczego to nie my mielibyśmy być największym mocarstwem energetycznym? W imię czego mamy z tego rezygnować? Trzeba się liczyć z tym, że Polska może stać się obszarem wojny z powodu swoich bogactw. Co gorsza, to wcale nie musi być inwazja amerykańska czy rosyjska. USA czy Rosja dysponują nie tylko bronią konwencjonalną, chemiczną, biologiczną i atomową, ale także, a może przede wszystkim bronią geofizyczną czy psychotroniczną, taką jak HAARP. Mogą więc wywołać w Polsce różne kataklizmy pogodowe, mogą kontrolować umysły, poziom agresji, ogłupienia i zobojętnienia.


Żeby móc wykorzystać te zasoby potrzeba:

- polityków, którzy są idealistami i patriotami
- upadku międzynarodowej finansjery
- konieczności wdrożenia nowej ekonomii, za pomocą której moglibyśmy inwestować w rozwój branż z emisji suwerennego polskiego pieniądza i z prywatnych funduszy.

Reasumując, mamy możliwość wykorzystania 400 miliardów ton węgla o wartości ponad 355 bilionów złotych i 4 bilionów baryłek ropy, która przy średniej cenie za baryłkę w wysokości 60 dolarów, jest warta 240 bilionów dolarów!
Poniżej fragment wystąpienia prof. Ryszarda Kozłowskiego, w którym mówi on o polskich zasobach ropy. Dla niecierpliwych: fragment o „4000 miliardów baryłek ropy” pojawia się w 4 minucie 22 sekundzie:

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera
loading...


Komentarze

Portret użytkownika Panzar01

Zostawmy na moment wszelkie

Zostawmy na moment wszelkie teorie spiskowe, masonów, cyklistów i inne pierdoły. Szukam od dwóch dni tych magicznych badań gierkowskich. Gdzie to można znaleźć. Bez tego ani rusz jeśli chodzi o prawdziwość tych rewelacji.

Portret użytkownika Jaron22

Jak wg was mozna wydobyć ropę

Jak wg was mozna wydobyć ropę z głębokości 7 km? Po pierwsze jak można dokładnie zbadać wielkość złoża na takiej głębokości? Koszt wydobycia tej ropy gdyby jakimś cudem się to udało byłby z 5 ja nie wiećej razy wyższy od jej ceny. Tym bardziej że cała europa odchodzi od paliw kopalnych więc takie historie można sobie włożyć między bajki.

Portret użytkownika jerkras

Jeżeli ropę da się przesyłać

Jeżeli ropę da się przesyłać 12 tysięcy kilometrów poziomo to jaki problem wypompować ją 7 km pionowo. Dla inzybiera to zadania na jeden rok. 10 pomp co 70 metów i finito dla szybkiego przykładu. Po drugie, czy odwiert musi być pionowy, może precież być na 10 km i pod kątem 45 stopni, no nie. Tak robi sie zastrzyki betonowe w miękich nasypach.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Bzdury piszesz.

Bzdury piszesz.

To, na czym obecnie jeździsz, to ropa pochodząca w większości z Rosji. Złoża ok 1000 km od Moskwy. I jest wydobywana z głębokości 12.000 metrów ( 12 km). Dlatego jest silnie zasiarczona.

Pewnie nie wiedziałeś?

Portret użytkownika KEJ

Co ty pier*** najgłębszy

Co ty pier*** najgłębszy odwiert na świecie owszem jest u Rusków ale on nie ma nic wspólnego z eksploatacją ropy. Był wywiercony po to aby dokopać się do wnętrza ziemi... Trochę wiedzy nie zaszkodzi. Nie robi się tak głębokich odwiertów bo jest to nieopłacalne i nigdy nie wiadomo czy jak dowiercisz się do złoża to czy ono nie będzie suche. (tzn: skała będzie zbyt mało porowata aby następował przepływ płynu złożowego)

Portret użytkownika Biały81

40318 stóp czyli 12288,926m

40318 stóp czyli 12288,926m taka jest głębokość najgłębszego odwiertu do ropy naftowej... całę 2 sekundy czesu mnie to kosztowało żeby tą informację znaleźć. Odwiert z 2008 roku, wykonany w Katarze.
Już pomijając to że od dziesięcioleci się wydobywa ropę z dna oceanów a Ty specu od siedmiu boleści nie wiesz jak ją na suchym lądzie odkryć... heh

 

Portret użytkownika Maryjan_66

I co z tego? Co najwyżej mogą

I co z tego? Co najwyżej mogą się do tego dobrać ci, w których kieszeni polska 'elyta' aktualnie siedzi, a jednocześnie ich boi. Są już kraje bogate w ogromne, eksploatowane złoża, a mimo tego bieda w nich piszczy

Prawdziwe bogactwo tkwi w ludziach. Który rząd i przywódca to zrozumie i będzie potrafił je swym działaniem z ludzi wydobyć - nie straszne żadne obce kapitały. Nawet pińcet-plus przestanie ludziom smakować, a urodzaj wzrośnie.

Portret użytkownika KAT

Ludzie którzy twierdzą że

Ludzie którzy twierdzą że możliwe jest wydobycie z 7km są głupii. Nie zdają sobię sprawy z 2 rzeczy. Po 1 technologii wiercenia takich otworów i zagrożeniami dla odwiertów na takich głębokościach a po 2 kosztach jakie szły by za tak głębokimi wierceniami. Teraz najwięksi specjaliści od dowiercania czasem nie mogą sobię poradzić wiercąc na 3km a co dopiero 7 .. 

Portret użytkownika on 47

Co ty piszesz obecnie w

Co ty piszesz obecnie w Polsce firmy prywatne dokonują odwiertów do 3 km. Odwierty 5 km były w polsce drążone w latach 70 ubiegłego wieku. Obecnie odwierty 7 km nie stanowią problemu, natomiast 10km i wiecej raczej już jest bardzo ciężko osiągalne. A teraz sobie wyobraż że dziurę zwaną szybem o średnicy 10 metrów można wydrążyc metodą strzałową na głębokośc 1,27 km i to w Polsce, to jest szyb w KWK Rydułtowy, to co nie wywiercisz dziurki o średnicy 0.3 metra na głębokośc 7 km?.

Strony

Skomentuj