Czy mocą myśli można zmieniać rzeczywistość?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

To zaskakujące jak niewiele ludzi ma świadomość tego, że ich myśli mają moc sprawczą. Niektórzy nie odkryją tego nigdy i będą płynąć przez rzekę życia będąc zupełnie nieświadomym tego, że to co dzieje się dookoła nas to wypadkowa naszych myśli i strachów.

 

Najlepszym dowodem na to, że mamy możliwość oddziaływania na otaczającą nas rzeczywistość są takie fenomeny jak efekt placebo, czy funkcja modlitwy, która de facto jest podświadomym sposobem kształtowania otaczającego nas świata.

 

Znany amerykański genetyk, dr Bruce Lipton stwierdził, że sama wiara i moc ludzkich myśli może pozwolić na uzdrowienie dowolnej choroby. Medycyna zna bardzo wiele takich niewytłumaczalnych uzdrowień, a z drugiej strony ludzie, którym mówi się, że mają pół roku życia, żyją przeważnie tyle ile powiedzieli im lekarze.

Zaciekły atak na homeopatię przypuszczany obecnie przez koncerny farmaceutyczne to dowód na to, że terapie opierające się na totemach, w tym wypadku ekstremalnie rozcieńczonych preparatach, są po prostu nie akceptowane przez lekarzy, którym wpaja się do głowy konieczność stosowania chemikaliów, jako uniwersalnego panaceum na wszystko.

 

Są oczywiście tacy jak wspomniany Lipton, którzy postulują, że człowiek to w istocie rodzaj bio-robota, którego istnienie jest wynikiem programu zapisanego w genach. Z tego punktu widzenia geny odpowiadają za wszystko, czyli wygląd, cechy charakteru, temperament czy predyspozycje do jakichś chorób. Wydaje nam się też oczywiste, że nie jesteśmy w stanie zmienić swojego kodu genetycznego, jako czegoś danego przez naturę.

Z badań dr Liptona wynika jednak, że czynniki wewnętrzne mogą wpływać na geny, znajdujące się w jądrze komórkowym. Co więcej mogą one prowadzić do poważnych zmian w ich strukturze. Naukowiec zaczął badać czy da się wpływać na to za pomocą procesów psychicznych, po prostu mocą myśli.

 

Jego odkrycia potwierdziły, że to wiara a nie uzdrawiająca moc szamana, powoduje zmiany w procesach ustrojowych, które mogą doprowadzić do spontanicznych wyleczeń. Co zabawne nowoczesna nauka wcale nie ukrywa tego, że coś takiego jak efekt placebo istnieje i bada się to nawet podczas każdych testów klinicznych. Gdy jednak ktoś zada pytanie, czym jest to placebo, z drugiej strony zwykle kwitowane jest to jako aksjomat bez zagłębiania się w jego istotę.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Elo

Wykorzystując właśnie wiedzę

Wykorzystując właśnie wiedzę na temat mocy sprawczej naszych myśli, od roku prowadzę taki eksperyment, że co jakiś czas przed pójściem spać wyobrażam sobie, że jestem polem energii i mówię że jestem zdrowy. Rok temu w listopadzie ostatni raz zachorowałem na anginę (którą czesto dostawałem) i nie zachorowałem na inne choroby. Jestem zdrowy : ) 

Portret użytkownika anja

Wiara, nasze myśli czynią

Wiara, nasze myśli czynią takie cuda, że nawet Apostoł Piotr, wówczas "zwykły człowiek", szedł chwilę po jeziorze.
Gdyby nie zwątpił, szedłby dalej:

"Piotr mu odpowiedział: „Panie, jeśli to ty, każ mi przyjść do siebie po wodzie”. Jezus rzekł: „Przyjdź!”. Piotr więc wyszedł z łodzi i zaczął iść po wodzie w jego stronę. Ale gdy popatrzył na wichurę, przestraszył się, a gdy zaczął tonąć, zawołał: „Panie, ratuj mnie!”. Jezus natychmiast wyciągnął rękę, chwycił go i powiedział: „Człowieku małej wiary! Czemu zwątpiłeś?”. (Mateusza 14:28-31)

Czyli, znacznie gorsze od "wiary" jest zwątpienie!
Kiedyś, gdzieś napisano, że pewien "pacjent" zmarł zgodnie z "zapowiedzianym terminem", ale podczas sekcji zwłok okazało się, że nie miał żadnego raka!?
Dopiero wtedy dopatrzono się, że teczki z wynikami badań pacjentów zostały pomylone!
 Czyli, gdy tylko "lekarz" przekona jakiegoś "nieszczęśnika", że jest śmiertelnie chory, i już absolutnie nic mu nie pomoże, to jego umysł zrobi wszystko by tego dowieść, i przekonanie potraktuje jako zadanie do wykonania! Więc chyba, tym bardziej dzieje się odwrotnie!

A skoro tak działa nasz organizm, to nie mógł powstać w drodze szeroko rozpowszechnionego fałszywego poglądu, który przesłania ludziom prawdę o Bogu!
Ta, celowo podsunięta nam "naukowa teoria" zaprzecza istnieniu Stwórcy, i ograbia nas z wszelkiej nadziei!
 U jej podstaw leży przecież pogląd, że życie powstało samorzutnie, a to stanowczo sugeruje, że życie człowieka jest pozbawione celu i realnej, nadprzyrodzonej pomocy.

Dlatego pamiętajcie o Miłości, i miejcie niezachwianą wiarę, że ta potężna Siła, która zaprojektowała nasz cudowny organizm (z jego zdumiewającym kodem DNA) chce i potrafi nam pomóc!
Jeśli Go tylko szczerze o to poprosimy, to nie ma dla Niego rzeczy niemożliwych, i taka wiara "przenosi góry i rzuca je w morze"!

"Jezus odrzekł: „Zapewniam was, że jeśli będziecie mieć wiarę i nie będziecie wątpić, to nie tylko zrobicie to, co ja z drzewem figowym. Ale nawet gdy powiecie tej górze: ‚Podnieś się i rzuć w morze’, to tak się stanie. I otrzymacie wszystko, o co z wiarą byście się pomodlili”. (Mateusza 21:21,22)

" Zapewniam was, że jeśli poprosicie o coś Ojca w moje imię, On wam to da. Do tej pory nie prosiliście o nic w moje imię. Proście, a otrzymacie, żebyście zaznali radości w całej pełni" (Jana 16:23,24)

Ale, jeśli ktoś z Was, z powodu swojej własnej "historii", nie ma teraz odwagi zwrócić się do Boga o pomoc, to niech pamięta o tych pokrzepiających słowach:

 „Przyjdźcie i uporządkujmy sprawy między sobą” — mówi Jehowa. „Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, staną się białe jak śnieg. Choćby były czerwone jak tkanina karmazynowa, staną się białe jak wełna". (Izajasza 1:18)

Portret użytkownika ascendant 149

Wiarą Boga Ojca

Wiarą Boga Ojca Wszechmogącego można czynić rzeczy dobre zgodne z Jego Wolą (Miłością) i tylko dzięki takiej wierze osoba wierząca ma moc sprawczą - taką osobą był Jezus Chrystus. Ludzie ja stworzenia nie sa zdolni do takiej wiary, każda inna wiara wynikająca tylko z naszego chciejstwa może mieć dobry skutek tu i teraz ale z perpektywy upływu czasu nie znamy jego działania na dalszą przyszłość, stąd każde działanie człowieka bez Mocy Bożej jest skazane na niepowodzenie - dziłanie złe w skutkach - nie jest to wiara zasługująca u Boga na otrzymanie życia wiecznego, a nasze życie na ziemi - każdego człowieka - taki właśnie ma mieć sens i cel - zbawienie - jednak wolna wola człowieka może wybierać: dobro czynione ze mnie samego (krótkie życie tylko na ziemi) czy dobro czynione przez Boga moją osobą (życie zasługujące na życie wieczne) - człowiek jako stworzenie może decydować o sobie tylko podczas życia na ziemi, a o tym poza ziemskim życiu decyduje już Bóg Smile - aby je otrzymać trzeba sobie na nie zasłużyć życiem właśnie na ziemi ale przy współpracy z Wolą Bożą - warunek to jest.

Portret użytkownika Laura

Myślenie jest funkcją

Myślenie jest funkcją decydującą o naszym życiu....póki co, a higiena mentalna jest tak samo ważna, jak higiena ciała fizycznego. Jak pojawiają się ponure, agresywne, czy wręcz tragiczne scenariusze w naszej głowie, to warto sobie zadać pytanie: czy na pewno chcę tak myśleć? Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak poprzez myślenie możemy kreować naszą rzeczywistość. A wiara? Wiara blokuje dojście do prawdy, bo jak w coś wierzymy, to przestajemy poszukiwać.  Autorytety, dogmaty i wiara uniemożliwiają rozwój duchowy człowieka, zamykając go w klatce cudzych myśli. A jak sami dojdziemy do prawdy, to już nie wierzymy, tylko wiemy. 

Portret użytkownika Kwazar

Czegoś tu nie rozumiem. A

Czegoś tu nie rozumiem. A niby jak zmieniamy rzeczywistość jak nie mocą myśli ? Tylko i wyłącznie robimy to z pomocą myśli ! Jeśli dzisiaj pomyślę całkiem inaczej niż wczoraj i w dodatku jeśli coś z tym zrobię, to ZMIENIĘ RZECZYWISTOŚĆ ! Nie wiem czy na gorszą lub lepszą albo inną, ale ZMIENIĘ ! Może też przy okazji zmienię rzeczywistość innych (matka jest ze mną kwantowo powiązana i jej rzeczywistość zapewne wraz z moją ulegną zmianie ) Ale kochani ! Z tymi mocami to,aż tak nie przesadzajmy.

Portret użytkownika hm...

"Wydaje nam się też oczywiste

"Wydaje nam się też oczywiste, że nie jesteśmy w stanie zmienić swojego kodu genetycznego, jako czegoś danego przez naturę" - chyba nie słyszałeś o programie który sam się naprawia, dodaj do tego sieć neuronową/komórkowa wielozadaniową i gotowe, poniekąd.

Strony

Skomentuj