Czy mleko karaluchów to jedzenie przyszłości?

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Z uwagi na fakt, że populacja naszej planety stale rośnie, naukowcy już szukają nowych sposobów wykarmienia ludzkości. Tak więc jednym z najbardziej obiecujących produktów przyszłości może być mleko karaluchów.

 

Pomimo faktu, że obecnie nie każdemu z naszych współczesnych marzy się wypróbowanie tak oryginalnego dania, naukowcy są bardzo zdeterminowani, aby użyć niezwykłego płynu do produkcji artykułów spożywczych do masowej konsumpcji.

 

Pomimo bardzo nietypowej nazwy i oryginalnej metody pozyskiwania mleko wyprodukowane z karaluchów jest czterokrotnie bardziej pożywne niż zwykłe mleko krowie. Aby udowodnić ten fakt, międzynarodowy zespół naukowców z Instytutu Biologii Komórek Macierzystych i Medycyny Regeneracyjnej w Indiach z powodzeniem wyizolował białko z jelit karalucha z gatunku Diploptera punctata. Owad żyje w regionie Pacyfiku i jest jedynym żyworodnym karaluchem na świecie. Aby karmić swoje potomstwo, karaluchy tego gatunku wydzielają specjalną substancję, która jest kilkakrotnie lepsza pod względem energetycznym od mleka bawołów.

 

Nawiasem mówiąc, nie tylko mleko karalucha będzie wkrótce mogło być wykorzystywane do celów spożywczych. Wcześniej informowano, że kurczaka można zrobić z groszku, a zwykły chleb dla wszystkich zostanie zrobiony z koników polnych.

 

Jak pozyskać mleko z karaluchów? Aby dostać trochę mleka na poranną kawę, wcale nie musisz doić karaluchów z okolic Pacyfiku. Zrobią to dla ciebie naukowcy, którzy przed wysłaniem gotowego mleka na śniadanie przekształcą je z białka w biały płyn, który jest ci powszechnie znany. Kryształy białka wydzielane z jelit karaluchów są bardzo podobne do wysokiej jakości żywności, ponieważ zawierają wszystkie substancje przydatne dla ludzi, tj. białka, tłuszcze i cukry. Ponadto mleko przyszłości stanie się bardzo wysokokalorycznym produktem, stając się doskonałym rozwiązaniem dla krajów, w których już odczuwalny jest brak pożywienia.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj