Czy Łukasz Szumowski zakończył właśnie pandemię koronawirusa?

Kategorie: 

Źródło: Kancelaria Premiera

Dzisiejsze wystąpienie MInistra Zdrowia, Łukasza Szumowskiego, można odebrać jako zakończenie epidemii koronawirusa. Przynajmniej taki wydzwięk miały slowa, które wypowiedział minister na briefingu prasowym. Z jego słów wynikało, że epidemia się skończyła. Łukasz Szumowski dziękował za pomoc w jej trakcie kolejnym grupom.

Zdaniem polskiego ministra "chorych na koronawirusa w Polsce jest coraz mniej, a dane są coraz lepsze". To zdumiewające, że mówi to ten sam człowiek, który najpierw wyśmiewał wykorzystanie masek, a potem nakazał wszystkim ich stosowanie informując, że będziemy je nosić do czasu wynalezienia szczepionki i przymusowego szczepienia, co potrwa minimum dwa lata. Minęly dwa miesiące, a on dziękuje wszystkim za udaną epidemię?

 

Najwyraźniej Minister Szumowski znowu wyznaje jakąś nagłą inną mądrość etapu. Może ona mieć na przykład jakiś związek z wyborami, bo oświadczył, że jest pewny, że  "po II turze wyborów nie będzie wzrostu zachorowań". Jego zdaniem nie zaobserwowano takiego zjawiska po I turze i nie jest ono spodziewane również po drugiej turze. Tylko czego to dowodzi? Przeprowadzenia wspaniałych sterylnych wyborów czy raczej wydumanego zagrożenia ze strony kolejnego zwykłego grypopodobnego wirusa?

 

Zaskakiwał też ton ministra Szumowskiego, który kolejnym grupom społecznym dziękował za pomoc w skutecznym przeprowadzeniu epidemii. Docenił pracę mediów i ich wysiłki w odpowiednim informowaniu opinii publicznej. Na koniec stwierdził, że lekarze zdali egzamin celująco.

 

Trudno powiedzieć czy te wypowiedzi ministra to zapowiedź normalizacji sytuacji i zakończenia epidemii czy też po prostu minister zdrowia jak zwykle opowiadał androny w oderwaniu od rzeczywistości. Jeśli to poważne deklaracje to miejmy nadzieje, że wreszcie wrócimy do zwykłej a nie nowej normalności.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Takitam

Nawet jeśli nasz

Nawet jeśli nasz przewspaniały minister ośmielił się ogłosić koniec tej farsy zwanej pandemią, to wierchuszka WHO szybko wybije mu z głowy takie samowolne zapędy. Tylko patrzeć jak zmieni zdanie. Podobnie jak szybko dał się "wyprostować" w sprawie noszenia maseczek. Jak słoneczko zaświeci, to księżyc to odbije... 

Portret użytkownika syriues

Klamstwo musi byc jeszcze

Klamstwo musi byc jeszcze tyle razy powlekane az stanie sie prawda lecz w oczach tych ktorzy wierza masonerii i iluminatom a takze schizmom.Zobaczcie jak sie kosciol miota.Prawo ciagle sie zmienia,ale jest zawsze takie jakie bylo i nie da sie nic zmieniac.Politycy lasza sie jak kotki ktore potrzebuja jedzenia.widac to wszystko,az zbyt bezscczelnie.

Koronawirus zostanie po to ,by zdrowe ziarno oddzielic od chwastow.

Zapewne liczni juz chca zarobic na tym miliardy,inni wpedzic w zaulek ludzkosc,a jeszcze inni mieszaja wszedzie gdzie sie da.

Zobaczmy jak bardzo spoleczenstwo da sie zmanipulowac

Strony

Skomentuj