Czy ludzkość atakują dwa koronawirusy jednocześnie?

Kategorie: 

Źródło: Internet

Wszyscy już wiemy o śmiertelnym zagrożeniu ze strony koronawiursa CoVID-19. Ale z USA docierają niepokojące sygnały o zupełnie nowym wirusie.

W Kalifornii stwierdzono przypadek koronawirusa „nieznanego pochodzenia”. Wykryto go u kobiety, która nie była za granicą, nie miała kontaktu z osobami chorymi ani powracającymi z zagranicy.

Podobny przypadek odnotowano również w stanie Oregon. Mężczyznę, który mieszkał w hrabstwie Waszyngton, w pobliżu Portland, przewieziono do szpitala, gdzie umieszczono go w izolatce.

W sumie jak do tej pory wykryto trzy przypadki koronawirusa u osób, które nie podróżowały ostatnio za granicę, nie miały żadnego znanego kontaktu z osobą, która powróciła z zagranicy, ani z osobą zainfekowaną

Być może więc jednocześnie atakują ludzką populację dwa koronawirusy. Kiedy wszyscy szukamy recepty na pokonanie pandemii CoVID-19, pojawia się kolejny problem, którego w żadnym wypadku nie można zbagatelizować.

Liczba zakażonych rośnie w szybkim tempie.

W Chinach kontynentalnych zanotowano w piątek 427 nowych przypadków koronawirusa, z czego 423 w prowincji Hubei będącej epicentrum epidemii.

Iran poinformował o 295 nowych zakażeniach oraz 9 kolejnych ofiarach śmiertelnych w ciągu ostatnich 24 godzin.

Korea Południowa zanotowała 219 nowych przypadków, co zwiększa ilość zainfekowanych w tym kraju do 3150 osób. Wcześniej tego dnia potwierdzono wirusa u 594 innych pacjentów. Oznacza to, że sobota jest rekordowym dniem pod kątem liczby zakażeń, odkąd 20 stycznia Korea Południowa potwierdziła u siebie pierwszy przypadek SARS-Cov-2. W sumie w ciągu doby zachorowało ponad 800 obywateli tego kraju.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (5 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika ąę

.Takie proste organizmy

.Takie proste organizmy mutują bardzo łatwo przy zmianach w środowisku które zaatakują.Powstają nowe odmiany na które szczepionki nie działają.W historii świata jednak pandemie -czarna ospa,dżuma,ebola,trąd nieraz wygaszały się bez interwencji ludzi.Może tym razem też tak będzie. Na wszelki wypadek odradzam jednak wycieczki do prowincji Wuhan... 

Strony

Skomentuj