Czy ludzie nie będą w stanie prowadzić samochodów przyszłości?

Kategorie: 

Źródło: google.com
Dziś, człowiek tworzy maszyny, komputery oraz sztuczną inteligencję i wykorzystuje to wszystko jako narzędzie, które ma ułatwić nam życie. Jednak znany miliarder i innowator, Elon Musk od dawna przewiduje, że w przyszłości sytuacja się zmieni - technologia stanie się bardziej inteligentna od nas.

Jako przykład Musk podaje motoryzację, jazdę samochodem porównuje do jazdy windą. Kiedyś potrzebni byli operatorzy, lecz dziś wystarczy przycisnąć odpowiedni przycisk i winda przeniesie nas tam, gdzie zechcemy. Jego zdaniem podobnie będzie w przypadku samochodów.

W przyszłości może się okazać, że maszyny będą bardziej inteligentne od nas, dlatego człowiek nie będzie mógł już ich obsługiwać - zdaniem Muska, człowiek mógłby nawet stwarzać zagrożenie na jezdni. Wizja ta może się ziścić szybciej niż nam się wydaje, ponieważ rozwój autonomicznych środków transportu nabiera ostatnio rozpędu.

Miliarder i właściciel firmy Tesla Motors uważa, że nowe przepisy, które zabronią człowiekowi kierować samochodem, zostaną wprowadzone już wkrótce, bo za jakieś 20 lat. Wtedy wyłącznie sztuczna inteligencja przejmie stery i to w sensie dosłownym. Dziś wydaje się to jeszcze nieprawdopodobne ale przecież samochody elektryczne Tesla produkowane przez tego samego Elona Muska, są w stanie same jeżdzić nawet dzisiaj.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kopsen

Głupoty gada, bo jazda

Głupoty gada, bo jazda samochodem lub motocyklem, to przyjemność. Jeśli odbierze ludziom tą przyjemność, to będzie tak samo jak z prohibicją w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Zaraz będzie dym. Jak u ruskich zakazali wódy, to było źle i zaraz musieli przywrócić porządek, żeby każdy przed wyjściem do pracy mógł sobie pół litra na spokojnie wypić do herbaty.

Portret użytkownika finktank

Musk gdzie jest Pinky?

Musk gdzie jest Pinky? ściemniacz jest z Muska najlepszy na świecie, to nie bedzie działać dobrze, zapomnijcie, zobaczcie jak działa, albo własciwie nie działa prosty system rozpoznawania znaków, czy asystenta pasa ruchu, oczywiście będa wprowadzać te autonomiczne samochody ale to będzie droga przez mekę,

Portret użytkownika mirmił

I właśnie przez takich

I właśnie przez takich "wizjonerów" świat zmierza w złym kierunku NWO . A żadni windziarze NIGDY nie byli potrzebni podobnie zresztą jak odźwierni , jedni i drudzy byli jedynie sługami w "dobrych swerach" .. I tak , najpierw zabronią prowadzenia samochodu , potem posiadania gotówki a na końcu człowiek z domu nie bedzie mógł wyjść bez czujnego oka "systemu" i oczywiście zezwolenia - naturalnie dla "naszego dobra" . Póki co wprowadzają systemy wspomagające jak asystent :utrzymania pasa ruchu ,hamowania , cofania ,parkowania ,rozpoznawania znaków ,nawet uruchamiać silnika już umieć nie trzeba bo tylko guzik wcisnąć trza ! I tak jak JKM powiada : "wolność od pasa w dół jest a od pasa w górę niema ",grunt ,żeby dzieci wiedziały "co w trawie piszczy" .A głópcy się cieszą .. Na POHYBEL  czerwonej hołocie !

Skomentuj