Czy londyńskie autobusy będą napędzane olejem z fusów po kawie?

Kategorie: 

Źródło: bio-bean

Od poniedziałku, fusy po kawie zostaną wykorzystane do zasilania niektórych londyńskich autobusów.  Zdecydowano, że biopaliwo wytworzone przez zmieszanie oleju pochodzącego z fusów z olejem napędowym ma zasilać środki transportu publicznego w Londynie.

Firma bio-bean twierdzi, że wyprodukowała wystarczającą ilość oleju kawowego, aby zasilić jeden autobus przez rok. Transport londyński coraz częściej korzysta z biopaliw w celu ograniczenia emisji spalin.

Czy w przyszłości autobusy będą zasilane kawą? Biopaliwo wyprodukowane z wykorzystaniem produktów odpadowych, takich jak olej jadalny i łój z przetwórstwa mięsnego, jest już stosowany w wielu londyńskich autobusach. Jednak po raz pierwszy użyto biopaliwa pochodzącego z kawy.

Według bio-bean, londyńczycy produkują 200 000 ton fusów rocznie. Firma wykorzystuje odpady ze sklepów kawowych i fabryk kawy rozpuszczalnej i wydobywa z nich olej w swojej fabryce, który następnie przetwarzany jest na mieszankę biopaliwa B20. Autobusy mogą być zasilane tym paliwem bez potrzeby modyfikacji silnika.

„To doskonały przykład tego, co można zrobić z opadami, z pozoru nie nadającymi się do niczego” – powiedział Arthur Kay, założyciel bio-bean.

Firma uważa, że ​​wystarczy nieco ponad 2,55 miliona filiżanek kawy, aby wytworzyć wystarczającą ilość biopaliwa, aby zasilić londyński autobus na cały rok. Do tej pory wyprodukowano sześć tysięcy litrów oleju kawowego.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Komentarze

Skomentuj