Czy kosmiczny "materiał siewny" sprowadził życie na naszą planetę?

Kategorie: 

Źródło: Milton Wainwright

W 2015 roku środowisko naukowe zatrząsło się w posadach, gdy niejaki profesor Milton Wainwright badacz współpracujący z University of Sheffield oraz University of Buckingham w Wielkiej Brytani, znalazł coś co miało być dowodem na istnienie organizmów obcych w przestrzeni kosmicznej. Jego praca naukowa była mocno krytykowana i ostatecznie zniknęła z ust ludzi, a w ciągu zaledwie kilku lat, została zapomniana. Czy oznacza to iż znalezisko nie było niewiarygodne, czy może raczej zostało celowo przemilczane?

 

Szerokość tych małych kulek, wynosiła nie więcej niż średnica ludzkiego ludzkiego włosa natomiast ich powierzchnia była pokryta „matową warstwą przypominającą grzybnię”. Konstrukcja cząstek była mieszanką tytanu i wanadu i wciąż sączyła się z niej substancja biologiczna. Składała się ona z węgla, azotu i tlenu - najbardziej podstawowych elementów, które stanowią budulec życia na naszej planecie. W jakiś sposób, kula wypełniona tymi cząstkami, przedostała się 27 kilometrów ponad powierzchnię Ziemi. Naukowcy, wykluczyli aby miały one pochodzenie wulkaniczne, a więc naturalnym wnioskiem byłoby uznanie, że pochodza one z kosmosu, a konkretnie z komet.

Wainwright i jego zespół odnaleźli cząstkę, w czasie gdy analizowali składniki obecne w stratosferze, wysyłając balony meteorologiczne na mniej więcej 27 km od ziemskiej atmosfery. Hipoteza o pozaziemskim pochodzeniu cząstek węgla, tlenu i azotu nie wzięła się znikąd, a sam Wainwright wskazał kilka dowodów na potwierdzenie swoich tez. W dobie współczesnych problemów z pandemią COVID-19, warto wspomnieć opinie badaczy, którzy twierdzą że SARS-CoV2 również przybyło do nas z przestrzeni kosmicznej. Istnieje nawet stosowne badanie na poparcie tej tezy.

Tego typu teoria nie jest czymś niezwykłym ponieważ od dawna funkcjonowała pod nazwą panspermii, jednak sugestia, że cząstki które zapoczątkowały życie na Ziemi zostały umieszczone celowo na jej orbicie, wystarczyła by wtrząsnąć światopoglądami badaczy. Milton Wainwright twierdzi, że najlepszym dowodem na to, że kulki przyleciały z przestrzeni kosmicznej jest to, że balon do którego przyczepiła się jedna z nich ma ślad po w postaci mikro-krateru, a to świadczy o dużej prędkości nadlatującego obiektu.  Większość uczonych, twierdziła wtedy, że konieczne są kolejne badania potwierdzające, czy ten materiał siewny jest powszechny w innych miejscach stratosfery.

Dalsze analizy, doprowadziły badacza do odkrycia większej liczby zagadkowych cząsteczek, które nie zostały już opisane w publikacjach naukowych. Jak donosi portal express.co.ukodkrycia profesora Wainwrighta dotyczące organicznych form życia w kosmosie obejmują cząstki przypomiające kształem smoka, ducha, byka i czaszki. Każda z nich, została odkryta poprzez wysłanie próbnika z balonem meteorologicznym do stratosfery i analizę pozyskanych próbek. Badacz sugeruje, że obce DNA jest motorem ewolucji wirusów i bakterii, przy czym organizmy zakaźne zostają doładowane po pobraniu niezidentyfikowanego materiału genetycznego. Oznacza to, że zwykle nieszkodliwe zarazki, takie jak Ebola czy wirus Zika, mogą stać się jeszcze bardziej zjadliwe poprzez integrację DNA spoza Ziemi do ich genomu.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Rumcajs

srovid opatentowały Niemcy -

srovid opatentowały Niemcy - i ten syf podrzucili Chinolom do Wuhan tam gdzie dużo ludzi - a tak w ogóle to ten srovid a w zasadzie nowa odmiana grypy była już rok wcześniej przed tą srandemią... Nie chciało im się nawet wymyślać lepszej historyjki to polecieli według scenariusza Oczy ciemności (Dean Koontz'a) z ksiażki bo te cymbały nie są w stanie nawet wymyślić czegoś oryginalnego. 

A irytują mnie takie informacje że z kosmosu srovid przyszedł. 

A te kuleczki małe to ziarno życia i owszem przylatują na ziemię od dawien w jakiś ufo spodkach, bo w wielu miejscach je znajdowano gdzie było ufo. To się dziej od dawna, jak nie od samego początku życia na ziemi.

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika Quark

A niech tam sobie wierzą w co

A niech tam sobie wierzą w co tam chcą ! Niezmienia to faktu , że najstarsze opowieści aborygenów siegają 40.000 lat wstecz . Wykopaliska też dostarczają dowodów na istnienie ludzkiej cywilizacji dziesiątki tysięcy lat temu . 

Portret użytkownika Shshhssh

Tak jak mówią naukowcy.

Tak jak mówią naukowcy. Zarodniki homosapiens przybyli na ziemię na asteroidach czy kometach. Tak właśnie było ... To już potwierdzone i logiczne cała zagadka skąd jesteśmy została wyjaśniona teraz medale dla naukofcuf i wracajmy do kosmosu się rozprzestrzeniać dalej ... Już prędzej uwierzę że ziemia jest płaska niż w to że pochodzimy od małp czy przybycia ludzi na kometach jako "materiał siewny" dobry film ktoś miał heh

Portret użytkownika Madzia

1

1

1 Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię. 2 Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch2 Boży unosił się nad wodami.
3 Wtedy Bóg rzekł: «Niechaj się stanie światłość!» I stała się światłość. 4 Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. 5 I nazwał Bóg światłość dniem, a ciemność nazwał nocą.
I tak upłynął wieczór i poranek - dzień pierwszy.
6 A potem Bóg rzekł: «Niechaj powstanie sklepienie w środku wód i niechaj ono oddzieli jedne wody od drugich!» 7 Uczyniwszy to sklepienie, Bóg oddzielił wody pod sklepieniem od wód ponad sklepieniem; a gdy tak się stało, 8 Bóg nazwał to sklepienie niebem.
I tak upłynął wieczór i poranek - dzień drugi.
9 A potem Bóg rzekł: «Niechaj zbiorą się wody spod nieba w jedno miejsce i niech się ukaże powierzchnia sucha!» A gdy tak się stało, 10 Bóg nazwał tę suchą powierzchnię ziemią, a zbiorowisko wód nazwał morzem. Bóg widząc, że były dobre, 11 rzekł: «Niechaj ziemia wyda rośliny zielone: trawy dające nasiona, drzewa owocowe rodzące na ziemi według swego gatunku owoce, w których są nasiona». I stało się tak. 12 Ziemia wydała rośliny zielone: trawę dającą nasienie według swego gatunku i drzewa rodzące owoce, w których było nasienie według ich gatunków. A Bóg widział, że były dobre.
13 I tak upłynął wieczór i poranek - dzień trzeci.
14 A potem Bóg rzekł: «Niechaj powstaną ciała niebieskie, świecące na sklepieniu nieba, aby oddzielały dzień od nocy, aby wyznaczały pory roku, dni i lata; 15 aby były ciałami jaśniejącymi na sklepieniu nieba i aby świeciły nad ziemią». I stało się tak. 16 Bóg uczynił dwa duże ciała jaśniejące: większe, aby rządziło dniem, i mniejsze, aby rządziło nocą, oraz gwiazdy. 17 I umieścił je Bóg na sklepieniu nieba, aby świeciły nad ziemią; 18 aby rządziły dniem i nocą i oddzielały światłość od ciemności. A widział Bóg, że były dobre.
19 I tak upłynął wieczór i poranek - dzień czwarty.
20 Potem Bóg rzekł: «Niechaj się zaroją wody od roju istot żywych, a ptactwo niechaj lata nad ziemią, pod sklepieniem nieba!» 21 Tak stworzył Bóg wielkie potwory morskie i wszelkiego rodzaju pływające istoty żywe, którymi zaroiły się wody, oraz wszelkie ptactwo skrzydlate różnego rodzaju. Bóg widząc, że były dobre, 22 pobłogosławił je tymi słowami: «Bądźcie płodne i mnóżcie się, abyście zapełniały wody morskie, a ptactwo niechaj się rozmnaża na ziemi».
23 I tak upłynął wieczór i poranek - dzień piąty.
24 Potem Bóg rzekł: «Niechaj ziemia wyda istoty żywe różnego rodzaju: bydło, zwierzęta pełzające i dzikie zwierzęta według ich rodzajów!» I stało się tak. 25 Bóg uczynił różne rodzaje dzikich zwierząt, bydła i wszelkich zwierząt pełzających po ziemi. I widział Bóg, że były dobre. 26 3A wreszcie rzekł Bóg: «Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!»
27 Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz,
na obraz Boży go stworzył:
stworzył mężczyznę i niewiastę.
28 Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: «Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi». 29 I rzekł Bóg: «Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem. 30 A dla wszelkiego zwierzęcia polnego i dla wszelkiego ptactwa w powietrzu, i dla wszystkiego, co się porusza po ziemi i ma w sobie pierwiastek życia, będzie pokarmem wszelka trawa zielona». I stało się tak. 31 A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre.
I tak upłynął wieczór i poranek - dzień szósty

 

W ten sposób zostały ukończone niebo i ziemia oraz wszystkie jej zastępy [stworzeń].
2 A gdy Bóg ukończył w dniu szóstym swe dzieło, nad którym pracował, odpoczął1 dnia siódmego po całym swym trudzie, jaki podjął. 3 Wtedy Bóg pobłogosławił ów siódmy dzień i uczynił go świętym; w tym bowiem dniu odpoczął po całej swej pracy, którą wykonał stwarzając.
4 Oto są dzieje początków po stworzeniu nieba i ziemi.

Portret użytkownika Namaste

Dobra uwaga. Ciekawe skąd się

Dobra uwaga. Ciekawe skąd się ta światlość wzięła, skoro słońce powstało później.

Nad insektami też się zastanawiam. Taka szarańcza na przykład- jaki z niej pożytek? Jak ponbócek tworzył ten świat, to chyba mu coś nie wyszło, albo był niewidomy, skoro widział, że wszystko,co tworzy, jest dobre. 

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Portret użytkownika Quark

Ty naprawdę wierzysz , że te

Ty naprawdę wierzysz , że te żydowskie legendy o stworzeniu świata mają cokolwiek wspólnego z prawdą ? Dlaczego w tej historyjce nie ma ani słowa o prechistorii , dinozaurach , hominidach i wszelkich wczesnych ludziach żyjących przed nami ? A kto "stworzył" neandertalczyków , pitekantropów , kromaniończyków itd . Przecież to są brednie prymitywnych koczowników nie umiejących znaleźć sensownego wyjaśnienia wszelkiego istnienia - zwykła mitologia . Dlaczego w micie o arce Noego nie ma ani słowa o kangurach , dziobakach , koalach , gibonach , tchórzach , fredkach ani kotach domowych ?? Bo mit ten dotyczy tylko tego co żydzi znali i widzieli na swojej pustyni !  Jakim cudem aborygeni , indianie północno i południowo amerykańscy , innuici , buszmeni , murzyni itd. ocaleli przed "potopem" - przeż ich na arce nie było ?! Bóg stworzył słońce ? , czemu nie ma tam wzmianki o pozostałych planetach układu słonecznego - co to była tajemnica ? A co z galaktykami i wszystkim co w kosmosie istnieje ? Myślisz , że ci żydzi mieli pojęcie o istnieniu bananów , awokado , ziemniaków , batatów , manioku itd. ? To tylko ogólnikowo brzmiący mit mający jedno zadanie - zamknąć wszelkie dociekania - bo "tak było" i koniec ! Po to mamy naukę by przestać wierzyć w mity i bajki o "stworzeniu" .

Portret użytkownika Namaste

Nie rozumiem twojego pytana,

Nie rozumiem twojego pytana, czy w to wierzę, bo ja przecież neguję to, co jest tam napisane, a odniosłem się do konkretnych cytowanych słów, choć zanegować można bardzo wiele rzeczy opisanych w Biblii, a inna sprawa, że Biblia przeczy sama sobie. Kilkakrotnie już wspominałem, że blisko mi do hinduizmu i buddyzmu, nie dlatego, że wierzę w jakieś bóstwa, ale z powodu kosmologii, którą przedstawiają te religie. Więc chyba wszystko jasne Smile

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Skomentuj