Czy koronawirus zostanie w Polsce na zawsze ?

Kategorie: 

Źródło: internet

Wybory prezydenckie w Polsce wyznaczono na dzień 10 maja 2020. Ugrupowanie PiS ma zamiar je przeprowadzić. W czasie epidemii wydaje się, że najlepszym rodzajem głosowania jest to nazywane "korespondencyjnym". Jeśli do niego dojdzie, a na to wszystko wskazuje, wybierzemy prezydenta. Sytuacja w Polsce jest jednak bardziej skomplikowana niż sam rodzaj głosowania.

Chodzi o to czy rząd pisowski da radę opanować zarazę, czy może pozostanie z nami na długie lata, powoli nas niszcząc ? Na dzień 3 kwietnia 2020 łącznie odnotowano 3149 zakażonych, a 59 osób zmarło w wyniku koronawirusa.

Zadaniem kwarantanny jest ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby, jednak do dnia dzisiejszego ludzie mogą swobodnie przemieszczać się pomiędzy miastami, a wiemy, że istnieją w Polsce regiony z duża ilością zarażonych, tych przebadanych, jak i tych jeszcze nie zdiagnozowanych. Zbliżamy się do Świąt Wielkanocnych, które zaczynają się 12 kwietnia 2020. Wtedy to duża część Polaków wyruszy do swoich rodzin w innych częściach Polski, wielu z nich może być nosicielami zarazy i w czasie rodzinnych imprez pozaraża innych. Czy czeka nas scenariusz Włoski ?

Czy nie należało by wprowadzić zakazu przemieszczania się osób oraz samochodów prywatnych pomiędzy miastami wojewódzkimi, oczywiście oprócz dostaw żywności ? Jeżeli mamy już za kilka tygodni być bez zarazy, to warto wprowadzić zakaz przemieszczania się pomiędzy aglomeracjami. Jeśli władze chcą przeprowadzić wybory na czas, korespondencyjnie, to warto przemyśleć sprawę kwarantanny całych miast, tak by nie zarażały ludności w rejonach o mniejszej ilości zakażonych. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: inzynier magister
Portret użytkownika inzynier magister
loading...


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Lommo

Tak naprawdę to trzeba by

Tak naprawdę to trzeba by sięgnąć po metody ze stanu wojennego kiedy to wojsko kontrolowało i znacznie blokowało przemieszczanie się za pomocą posterunków na drogach. Większość ludzi jest tak przerażająco głupich że ich zbytecze przemieszczanie powstrzymałoby tylko jakby wirus był widoczny i był wielkości wróbla. Takich można tylko nauczyć rozumu waląc pałą w plery. Sam siedzę w chałupie , wcinam zapasy z weków, i jeszcze nie wyganiam zbiegowiska kotów z łóżka no jak twierdzi polska lekarka z Hiszpanii  , kociarze mają przeciwciała na koronowirusy.

Portret użytkownika elala

Natomiast transport

Natomiast transport międzynarodowy z pomocą TiRów napieprza bez ograniczeń. Ty zastanów sie trochę i oceń co dały do tej pory te wszytstkie ograniczenia i zakazy.  Zamiast masowej dostawy środków  antyseptycznych i rozstawiania ich na ulicach, miejscach publicznych  ten głupi rząd chce walczyć z wirusem  zakazami,  mandatami grzywnami  i Black Hawkami. Może niedługo zaczną strzelaćdo wirusa albo do tych co EWEntualnie mogą go roznosić. Na masowe  testy i tak nie mają  organizacji bo służba zdrowia uciekła ani  pieniędzy. 

Portret użytkownika drako_tr

@ Lommo ehhh ty głupku, toć

@ Lommo ehhh ty głupku, toć przez okno może ci wirus wlecieć, powinieneś w piwnicy siedzieć, bliżej do weków będziesz miał. ... i koniecznie weź ze sobą "pałę", jak ci się weki skończą, będziesz miał czym sobie w ten pusty łeb przypier..olić....żebyś nie musiał z głodu umierać, jak już wszystkie szczury i pająki pożresz..

 

Portret użytkownika euklides

To siedź w swojej norze,

To siedź w swojej norze, wcinaj makaron, tylko dlaczego tak "troszczysz" się o tych na zewnątrz, że chcesz ich bić pałą? 

Takich jak ty trzeba się ze społeczeństwa pozbyć, bo jesteś elementem zbrodniczym, klasyczny Kapo/judenrat/SBek. Właśnie tacy jak ty stają się narzędziami w rękach tyranów.

Strony

Skomentuj