Czy koronawirus podważył sens istnienia Unii Europejskiej?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Globalny kryzys znów pokazał największe słabości Unii Europejskiej. Pandemia koronawirusa pokazała, że w Europie nie ma mowy o solidarności. Obecna sytuacja stanowi kolejne wielkie wyzwanie dla przetrwania UE.

 

Jacques Delors, były przewodniczący Komisji Europejskiej uważa, że koronawirus SARS-CoV-2 stanowi „śmiertelne niebezpieczeństwo” dla Unii Europejskiej, natomiast były Minister Spraw Wewnętrznych Francji Manuel Valls stwierdził, że Unia może upaść, jeśli mieszkańcy kontynentu poczują się porzuceni podczas pandemii. Negatywne nastroje zapanowały już głównie w Hiszpanii i we Włoszech.

 

Okazało się, że w tak poważnej sytuacji, jaką jest pandemia koronawirusa, Unia Europejska sama w sobie nie była nikomu potrzebna, a władze poszczególnych państw samodzielnie podejmowały kluczowe decyzje. Kraje członkowskie nie koordynują swoich działań i decydują samodzielnie, a Hiszpania i Włochy w najgorszym momencie epidemii pozostały bez wsparcia, choć na początku uważano, że Europa jest dobrze przygotowana i odpowiednio zaopatrzona w sprzęt medyczny.

 

W pierwszej połowie marca, część państw zamknęła swoje granice. Dopiero 17 marca, Unia Europejska podjęła decyzję o zamknięciu granic zewnętrznych, ale nie zareagowała, gdy Niemcy zatrzymały transport maseczek z Chin do Włoch, a Francja zajęła sprzęt, który miał trafić do Hiszpanii i Włoch – krajów najbardziej dotkniętych epidemią.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zdobyła się na przeprosiny wobec Włoch, a europejską gospodarkę ma uratować wsparcie finansowe w wysokości 500 miliardów dolarów oraz „plan Marshalla”, który zostanie uwzględniony w budżecie Unii Europejskiej na lata 2021-2027. Jednak w Europie wciąż brakuje jedności i koordynacji - podczas gdy Francja przedłużyła ogólnokrajową blokadę do 11 maja, niektóre kraje już łagodzą restrykcje.

 

Pandemia utworzyła kolejne podziały w Europie i wzmocniła te, które powstały lata temu podczas kryzysu migracyjnego. Głównie w Hiszpanii i we Włoszech wzmocniły się nastroje antyunijne. Jednak trudno powiedzieć, jak Unia Europejska wyjdzie z trudnej sytuacji. Albo UE rozwiąże swoje wewnętrzne problemy, wyjdzie z kryzysu i stanie się silniejsza zyskując nowe przywileje, aby nie dopuścić do podobnych sytuacji w przyszłości, albo będzie bliżej upadku niż kiedykolwiek.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Sorki, że znowu o nowinkach

Sorki, że znowu o nowinkach Taratajcia, ale chciałbym podzielić się " implikacjami" faktu, że Polska nie istnieje.

Po pierwsze od 1933 roku-data z dokumentu-chyba płacimy co roku równowartość 54 miliardów dolarów. To przykamuflowana informacja w tym dokumencie, ale jak pracowałem w anglii, to opłata dla GDC tak była nazywana. Co roku płaciło się "opłatę rejestracyjną", żeby dalej być na liście lekarzy GDC-Polska Izba Lekarska (składki).

Tu "opłaty" są pogrupowane, ale ciągle stała suma 54miliardy dolarów rocznie.

Ciągle mnie nurtowało, dlaczego te złoża sudeckie akurat za taką sumę poszły? A tu mamy wytłumaczenie. Kasa z koryta się skończyła, a "opłatę" trzeba wnosić. No to co robi Korporacja Republika Polska? Sprzedaje złoża za 237 miliardów PLN.

237:54=4,38=kurs dolara w dniu sprzedarzy.

I już jest na "opłatę"roczną.

No to co opylamy za rok?? Jak przyjdze PISMO??? Pomorze? Kujawy? Lasy Państwowe? A kto będzie windykował? USA czy GB?

Od 1933 roku nic w Polsce nie jest legalne: nierząd ( kukiełki na potrzeby przedstawienia dla baranków, że mają państwo, a nie są pracownikami firmy, o której istnieniu nawet nie wiedzieli), urząd skarbowy (który jest numerem konta Konsula), ZUS( który jest kolejną ofertą dla baranków za co jeszcze chciałyby płacić Konsulowi), itd....

Baranki !! Od 1933 roku jesteście własnością firmy ! Nie ma RZĄDU, nie ma Żadnych URZĘDÓW: skarbowego, celnego i innych, to podfirmy do GOLENIA BARANKÓW!

Oficjalnie nierząd nie ma nad nami żadnej władzy !!! To co ONI tam QRWA jeszcze robią?? Brechają się z nas, baranków.

To kim są Sądy?? I cała reszta URZĘDÓW pobierających opłaty od wszystkiego? Przypomnę, że każdy Polak płaci tak naprawdę 124 podatki.

Od 1933 NIC nie płacimy na nasze dalsze życie !!! Wszystko oddajemy jakiejś Korporacji Republika Polska of CIK. Jak nie "Opłata Rejestracyjna", to : podatki (sami zanosimy), zusy, .........w chuj....w chuj... i NIKT NIC Z TEGO NIE MA!!!

Resztę oddamy w bankach, a co ?! Kredycik się weźmie na najgorszy procent (drobnym drukiem), zbankrutuje się, Korpo spoko ŁYKNIE majątek "bankruta".

Golą nas z kasy, karzą za "przestępstwa", które nielegalna "władza"sobie wymyśliła, mandaciki od policji, też nielegalnej, bo opłacanej przez Korporację Republik of CIK.

A My tu legalnie jesteśmy? A konstytucja LEGALNA?? Może jedyna legalna to ta z 3 Maja 1791 roku??

Zobaczcie co z nami robią kukiełki jakiejś firmy. I to baaardzo podrzędni aktorzy, naturszczyki, jak w "Rejsie" Barei *biggrin**biggrin**biggrin*

No teraz dopiero to JA PIERDOLĘ !!!

Portret użytkownika budzik

Jak by tak pogrzebać, to

Jak by tak pogrzebać, to okazuję się, że powstanie unii europejskiej ma bardzo nieciekawe podwaliny, i jak większość tego typu tworów, absolutnie nie ma i nigdy nie miała służyć dobru społeczeństw, a co za tym idzie, jest kompletnie do likwidacji. Jesteśmy zdaje się w kluczowym momencie historii, i albo będzie wóz, albo przewóz.

 https://youtu.be/53zk2ptCbFw

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika keri

Ewent 202, 30.04.2020, godz.

Ewent 202, 30.04.2020, godz. 18:00

W październiku 2019 r. Fundacja Billa i Melindy Gatesów, Światowe Forum Ekonomiczne i Uniwersytet Johna Hopkinsa przeprowadziły „symulację pandemii”, koncentrując się na wybuchu choroby w Nowym Jorku o nazwie Event 201.

Wydarzenie 201 skupiało zasadniczo grupę zajmującą się opracowaniem ogólnoświatowego wydarzenia pod fałszywą flagą i służyło jako „próba” światowego zamknięcia ludzi w paranoi, której obecnie doświadczamy.

Event 202 będzie symulacją dokładnie taką jak symulacja Event 201, ale w odwrotnym kierunku pokazując, w jaki sposób miliony ludzi mogą się spotkać, aby pokonać strach i terror zaszczepiony w masach, i zapobiec rozwiązaniom zaplanowanym przez klasę demonicznego zła narzucającą ponad-orwellowską kontrolę nad całą ziemią.

Wydarzenie 202 będzie 3 - 3,5 godzinnym wydarzeniem online na żywo, transmitowanym strumieniowo na wielu platformach i nagrywanym do odtwarzania na jak największej liczbie platform.

Zadaniem dla nas wszystkich jest informowanie i inspirowanie śpiących ludzi na tym świecie, aby zdobyli się na odwagę i wolę zejść z kolan, wyrwać łańcuchy z umysłów i odmówić posłuszeństwa.

Nasza moc leży w naszej jedności, więc zabierzmy się do pracy!

Apel Polskiego Stow. Niezależnych Lekarzy i Naukowców, psnlin.pl

Portret użytkownika biszu

Albo w UE wszystkie kraje

Albo w UE wszystkie kraje mają takie same zarobki, walutę oraz ceny oraz inwestycje które będzie działało jak super państwo, albo niech unia się rozpadnie, każdy pójdzie swoją drogą i koniec. W obecnej formie Unia Europejska nie ma najmniejszego sensu. 

Portret użytkownika keri

Hujnia powstała po to, żeby

Hujnia powstała po to, żeby wydoić, zadłużyć i zrujnować państwa, które się przyłączą do Niemiec, Francji, Anglii i Beneluksu. Kraje, które dołączyły do hujni robią za niewolników i żerowisko, tylko to się teraz nazywa współpracą, zeby niewolnicy czuli się dowartościowani.

Coś jak z tym niedźwiedziem, który podtarł się zającem, a zając się cieszył, że zawarł współpracę. Biggrin

Apel Polskiego Stow. Niezależnych Lekarzy i Naukowców, psnlin.pl

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika MiamiVibe

Aha, czyli za kilka lat,

Aha, czyli za kilka lat, jaśnie łaskawy pan buk pokapuje się, że ten świat to chlew obsrany gównem i coś z tym zrobi, a ciekawe co robił wcześniej bo już od samego początku ludzie, czy tam społeczeństwo to porypana, głupia kreatura, która wyrżnie się wzajemnie, aby tylko poczuć się 5 minut lepszym od innych Smile Czekaj sobie dalej, a tą biblię wsadź se tam gdzie światło nie dochodzi... takie mam zdanie o tych całych zasranych ,,proroctwach".

Strony

Skomentuj