Czy kawior może być szkodliwy dla zdrowia?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Wysokiej jakości kawior jest gęstą, tłustą masą, która składa się z pojedynczych kulek pękających po przegryzieniu. Dla niektórych osób czerwony kawior może być przydatnym produktem, ale okazało się, że dla wielu innych może on być po prostu szkodliwy.

 

Oficjalnie twierdzi się, że kawior zawiera wiele przydatnych dla zdrowia substancji, w tym witaminy i wielonienasycone kwasy tłuszczowe takie jak kwasy omega-3. Jednak zawiera również dużo cholesterolu i soli, więc teoretycznie jest szkodliwy dla osób z chorobami układu krążenia.

 

Wcześniej do kawioru dodawano urotropinę, aby zwiększyć jego trwałość, teraz ta substancja jest zabroniona, ale nie można zagwarantować, że nie znajduje się w puszkach. Dlatego eksperci zalecają kupowanie kawioru od znanych producentów. Ogólnie kawior wzmacnia układ odpornościowy, jednak benzoesan sodu jest stosowany jako środek konserwujący i jest niebezpieczny dla osób z astmą lub zapaleniem skóry.

Istnieją również inne rodzaje kawioru, na przykład kawior z łososia kumplowego lub łososia różowego. Jakość słoika można sprawdzić, wstrząsając go i określając na podstawie dźwięku, czy produkt ma normalną konsystencję, czy jest zbyt płynny. Kawior wysokiej jakości to gęsta, tłusta masa, która składa się z pojedynczych kuleczek pękających po przegryzieniu. W takim przypadku powłoka jaj nie powinna przypominać suchej cienkiej folii. Kawior nie może być lepki i składać się z uszkodzonej ikry.

 

Kawioru nie należy jeść codziennie, ponieważ może to prowadzić do nadmiaru witamin w organizmie.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

"za dużo chorestelolu i soli"

"za dużo chorestelolu i soli" takie tanie pieprzenie z początków 20-go wieku... Dzisiaj wiadomo, że bez choresterolu żyć się nie da... Zjadam dziennie ok 15-20 jajek i solę obficie... Choresterol mam jak u 20-sto latka i ciśnienie 120/80 tętno 60..

 Ostatnie badania wysiłkowe wykazały, że mam organizm 45-cio latka i mogę brać udział w biegach terenowych..

 Czyli jak zwykle chuja wiedzą i piszą pierdoły!!

 Raka płuca, w wyniku którego chcieli ze mnie zrobić inwalidę (3/4 płuca do wycięcia w dn. 08-08-2019) już nie mam. Potwierdzone tomografem. Kuracja kosztowała mnie grosze, bez żadnych inwazji, własnymi sposobami ( wg starej wiedzy przodków znalezionych w Internecie i własnej pomysłowości) no i WOLA WALKI o wnuczkę... Uszy do góry i nigdy się nie załmuj... Zamiast załamania jak sie dowiedziałem o potworku, tak się wkurwiłem, że go... skutecznie wypierdoliłem i tyle...

 Wybaczcie za chamstwo ale tak lubię... Smile

 Acha... w maju 2020 kończę 71 lat.. tzn mam skończyć, o ile krew mnie nie zaleje na to co się tu kurwa dzieje...

Portret użytkownika Balrog

poziom merytoryczny tego

poziom merytoryczny tego tekstu jest tragiczny. proszę zwrócić baczniejszą uwagę na to co publikujecie bo to naprawdę uwłacza nie tylko samemu portalowi ale i wszelkim możliwym standardom dziennikarskim...

Skomentuj