Czy Joe Biden dostał pieniądze na kampanię od rosyjskiego lobbysty Nord Stream 2?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

To, że Joe Biden jest politykiem delikatnie mówiąc „szemranym”, wiadomo nie od dziś. Z jakichś powodów wybrano go jednak na prezydenta USA. Można się było spodziewać, że nie będą to rządy prawdziwego męża stanu. Ostatnie doniesienia tylko to potwierdzają.

Gazociąg Nord Stream 2, umożliwi Rosji wywieranie niebezpiecznego oddziaływania na europejskie dostawy energii i zwiększy polityczne wpływy na naszym kontynencie. To zagrożenie zwłaszcza dla takich krajów, jak Polska i Ukraina.

 

Joe Biden raz był przeciwnikiem dokończenia jego budowy, a raz nie. Ostatnio stanęło na tym, że jednak nic w tej kwestii nie zrobi. Nie będzie niczego blokował, nie będzie też narzucał sankcji. Można było od początku przypuszczać, że jego chwiejność w tej kwestii podyktowana jest dodatkowymi względami.

 

Dziennik „The New York Post” doniósł, że Joe Biden i jego poplecznicy, mieli dostać od rosyjskiego lobbysty Nord Stream 2, fundusze na kampanię wyborczą. Miało to miejsce kilka miesięcy przed podjęciem decyzji o zniesieniu sankcji na firmę, która buduje rurociąg z Rosji do Niemiec. Dowodem na to mają być dokumenty Federalnej Komisji Wyborczej (FEC).

 

Należy przypomnieć, że prezydent USA - Joe Biden - w czasie kampanii wyborczej zobowiązał się do nieprzyjmowania pieniędzy od lobbystów, zwłaszcza tak kontrowersyjnych, jak ludzie zaangażowani w projekt Nord Stream 2.

 

Ekipa Bidena odmówiła egzekwowania sankcji, ze względu na interesy narodowe Stanów Zjednoczonych, stawiając swoich sojuszników z Europy Srodkowo-Wschodniej, w bardzo trudnym geopolitycznym położeniu.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Maryjan_66

Zostawcie juz tego Joe. On

Zostawcie juz tego Joe. On naprawdę mało co juz kontaktuje, tym bardziej nie ogarnie kto i ile finansował jego kampanię. Jego wypowiedzi jak posklejac nie maja żadnego wiekszego sensu czy wizji, bo rozdarty jest wśród tych co mu mówią co ma mówić. Amerykanie będa musieli wziąśc sprawy w swoje ręce, bo inaczej kraj im sie rozpadnie jak domek z kart, a że są uzbrojeni - to z fajerwerkami.

Portret użytkownika Moving Target

APEL Pastora Chojeckiego -

APEL Pastora Chojeckiego - Grozi Mu 5 Lat Więzienia Za Krytykę - (Tekst+Wideo)

"PRZYSZLI PO MNIE - PRZYJDĄ i PO WAS"

"Może Was razić ostry, dosadny język, którego używam w swoich kazaniach, programach publicystycznych i satyrycznych. 
Ale czy przypadkiem nie przyszło Wam na myśl, że to Wasz język się stępił, a język naszego Pana, Jezusa Chrystusa, był OSTRY, dosadny i szokujący"

"Zastanówcie się, czy nie raziłyby Was słowa Jana Chrzciciela, który za krytykę niemoralności władzy świeckiej został zabity przez Heroda" 
 
"Czy nie powiedzielibyście Janowi Chrzcicielowi – Po co mieszasz się do polityki - Po co się wychylasz - Po co używasz ostrych słów i burzysz święty spokój władzy..."

https://knp.lublin.pl/2021/06/01/apel-pastora-chojeckiego-do-protestantow-ws-jego-procesu/

====

Portret użytkownika Czesio i muchy

Spierdalaj z tym grubym

Spierdalaj z tym grubym obślizgłym szmaciarzem. Przez 5 lat słuchałem tego buraka , piękne słówka i ogłupienie jakie potrafi zrobić ta tłusta świnia jest fenomenalne. Aż przeszedł czas covidu i się obsrał pastor i nie ważne były idee. Więc spierdalaj z takimi apelami kmiocie niemyty.

Portret użytkownika Moving Target

"WZRUSZAJĄCA mowa obrońcy

"WZRUSZAJĄCA mowa obrońcy pastora Pawła Chojeckiego - RELACJA Z ROZPRAWY - (Tekst+Wideo)

Mec. Andrzej Turczyn: 

"Pawła Chojeckiego znam trzydzieści lat. Poznałem go, kiedy przyjechałem do Lublina na studia na wydział prawa UMCS. Od tamtego czasu znam go jako wyjątkowego patriotę. Zwrócił on moją uwagę na problemy polityczne w Polsce. Później, kiedy wyjechałem z Lublina, żeby dalej kształcić się w zawodzie prawnika, miałem okazję z odległości obserwować jego działalność. Proszę Sądu, on od trzydziestu lat prowadzi zaangażowaną działalność społeczną po to, żeby zwracać uwagę na istotne dla Polaków problemy życia społecznego. Wcale nie dziwię się Pawłowi Chojeckiemu, który wyraził w swoich wyjaśnieniach stanowisko, że jeżeli jemu ktoś zarzuca znieważenie narodu polskiego, to jest to w stosunku do niego zniewaga. Ten człowiek, na ile go obserwowałem, w szczególności przez ostatnie 10 lat jego działalności publicznej, nie robi niczego innego oprócz wojowania przy pomocy słowa o to, żeby temu narodowi żyło się lepiej. Ma on oczywiście swoją wizję lepszego życia narodu polskiego, ale moim zdaniem nikt, kto chociaż w niewielkim zakresie zapozna się z wypowiedziami, działalnością, programami, które prowadzi, nie odważy się postawić w tej sprawie tezy, że znieważał naród polski. Ten człowiek w każdym programie mówi, że robi to po to, żeby polski naród żył w dostatku i był bezpieczny"

https://idzpodprad.pl/aktualnosci/wzruszajaca-mowa-obroncy-pastora-pawla-chojeckiego-relacja-z-rozprawy/

====

Portret użytkownika baca

przyjdą po resztę

przyjdą po resztę sukienkowych pedofilów... przyjdą...

ten pastorek jak luknąłem do gugla to nie jest katolik ale jakiegoś "kościoła nowego przymierza" - napisz z kim się sprzymierzył że go sprzymierzeńcy w biedzie samego zostawili?

z wszechmogoncom jehowom?

nieeeeeeeeee 

powiedz że nie Smile

 

Strony

Skomentuj