Czy Jezus rzeczywiście urodził się 25 grudnia, czy to po prostu obchody przesilenia zimowego?

Kategorie: 

Źródło: internet

Data 25 grudnia jako dzień narodzin Chrystusa jest kompletnie nieprawdziwa i zupełnie niebiblijna. Wprowadzono ją dopiero w 4 wieku aby przypodobać się wyznawcom różnych kultów solarnych którzy min. 25 grudnia mieli obchody swoich świąt związanych z przesileniem słońca.

W dzisiejszym kalendarzu przesilenie zimowe wypada 21-22 grudnia, ale według dawnego kalendarzu juliańskiego przesilenie wypadało dokładnie 25 grudnia. Chrystus nie tylko nie narodził się 25 grudnia, ale nie narodził się w okresie od ok listopada do marca. poważne biblijne przesłanki, że narodził się na przełomie września i października.

 

Poza tym Jezus Chrystus nie ustanowił i nie nakazał obchodzenia swoich narodzin. Przez około pierwsze 300 lat chrześcijaństwa w ogóle nie było takich świąt. Data 25 grudnia została inkorporowana od wyznawców kultów solarnych, a święto to zostało wprowadzone za czasów Konstantyna i było kultywowane przez późniejszych cesarzy.

 

Oto biblijne argumenty wskazujące na to, że Chrystus nie narodził się w zimie :

1) Ewangelia Łukasza 2:8 : Gdy urodził się Chrystus - to pasterze czuwali w polu nad stadami. Od ok połowy października do marca stada nie przebywały na otwartej przestrzeni, ale sprowadzano je na przezimowanie, więc Chrystus nie narodził się między połową października a marcem. 


2) Łukasz 2:1 - z tych samych względów pogodowych nie robiono spisów ludności zimą. Od ok litpada do początku marca w Izraelu bywa ciężka deszczowa a nawet snieżna pogoda. Zbawiciel mówi aby modlić się aby ucieczka w czasach ostatecznych nie wypadła zimą. 


3) Jan Chrziciel poczęty został na przełomie czerwca/lipca - [zmiana Abiasza] - Łukasz 1:5,8. Jan był starszy o 6 miesięcy od Chrystusa - Łukasz 1:36. Gdy do czerwca/lipca dodamy 9 miesięcy ciąży Elżbiety - to wychodzi że Jan narodził się na przełomie marca/kwietnia. Chrystus urodził się pół roku później a więc na przełomie września/października.


4) Chrystus miał ok 30 lat gdy rozpoczął publiczną słuźbę - Łk 3:23 i trwała ona prawdopodobnie 3,5 roku. Tyle ma trwać przyszła misja proroków Bożych - Objawienie 11:3 i władza antychrysta - Obj 13:5. 


5) " A Słowo ciałem się stało i zamieszkało [skenoo] wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy " - Ewangelia Jana 1:14 - słowo zamieszkało to greckie słowo "SKENOO" co oznacza żyć lub mieszkać pod namiotami, rozbić namiot. Starotestamentowe, nie obowiązujące nas święto Namiotów.

 

Chrystus żył mniej więcej 33 lata, a został zabity na przełomie marca i kwietnia. Jakby nie liczyć wychodzi na to, że urodziny mesjasza nie były w grudniu tylko właśnie na przełomie września i października. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: charis
Portret użytkownika charis

Komentarze

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Jedno z podań ludowych mówi ,

Jedno z podań ludowych mówi , że w Wigilię zwierzęta przemawiaja ludzkim głosem . Stwierdzam ,że to nieprawda , bo tutaj ludzie przemawiali po ludzku , a reszta kwiczała jak wieprze  i ujadała jak psy ! .

Portret użytkownika rent5555

Pozwolę sobie o delikatne

Pozwolę sobie o delikatne douczenie autora artykułu. W dniu 21 grugnia ma miejsce przesilenie zimowe i przez następne trzy dni słońce nie obniża się o żaden stopień w żadnym kierunku co z punktu widzenia astronomi jest niezwykłe .W dniu 25 słońce podnosi się o 1 stopień w górę . Jest to tak zwane zwycięstwo światłości nad ciemnością  i od tego właśnie momentu dzień robi się coraz dłuższy.Jest to symboliczny momet uznany za dzień narodzin wielu światłośći i nie ma nic wspólnego z różnicami w kalendzrzach. Także w religi chrześcijańskiej jest to symbolika  .Trzej królowie to pas oriona który w tym dniu wyznacza najjaśniejszą gwiazdę tej nocy czyli syriusza.Dalej się nie rozpisuje bo mógłbym wyjaśnić wiele zagadnień tu poruszanych ale poziom dyskusji jest naprawdę zerowy.Proponuję w przyszłości  posiąść wiedzę zanim się coś napisze. Dlaczego Orion bo prawdopodobnie z tej cywilizacji pochodzą nasi przodkowie z Sumeru . tak wiec nie rasa aryjska a Oryjska .

Tym My Słowianie różnimy sie od was chazarów, że potrafimy pomagać innym nie oczekując niczego w zamian!

Portret użytkownika SN69

Zawsze się zastanawiam po co

Zawsze się zastanawiam po co odwiedzają takie miejsca jak ZnaZ... delikwenci którzy twierdzą że poziom dyskusji nie jest dla nich wystarczający... nie szkoda ci czasu na brudzenie swojego nadmuchanego ego w świńskim łajnie... A może próbujesz błyszczeć w miejscu... gdzie nikt nie widzi kim jesteś na prawdę... teksty w stylu że nie rzucasz pereł świniom a jednocześnie wdajesz się z nimi w dyskusję świadczą tylko o tym, że tak na prawdę to nie masz zbyt wiele do powiedzenia oprócz tego co znjadziesz w tekstach innych... taki typowy sieciowy przebieraniec... a w rzeczywistości zwykła pierdoła...

Portret użytkownika rent5555

Trzej królowie ze wschoodu

Trzej królowie ze wschoodu których prowadziła gwiazda. Tak nazywa sie  do dziś  Pas Oriona Trzej Królowie.  25  Orion  po lini prostej z Syriuszem wskazuje z kąd wstanie  światłość  i dni będą stawały się coraz dłuższe .Jak już powiedziałem Kościół nie upiera się czy Jezus urodził sie tego czy tamtego dnia.  Przyjęto święto Światłości.

Tym My Słowianie różnimy sie od was chazarów, że potrafimy pomagać innym nie oczekując niczego w zamian!

Portret użytkownika Exart2

" .przez następne trzy dni

" .przez następne trzy dni słońce nie obniża się o żaden stopień w żadnym kierunku co z punktu widzenia astronomi jest niezwykłe"

 

Bzdura. Nie ma w tym nic niezwykłego, o ile nikt nie będzie manipulował faktami i stwierdzeniami jak powyżej. Otóz, Słońce faktycznie nie przesunie się o żaden stopień, co nie znaczy, że pozostaje nieruchome: porusza się zmieniając wysokość o ułamki stopnia czyli minuty i sekundy łuku.

 

Rozpisz się dalej, bo o kij Ci chodzi nie wiem, np co to znaczy, że pas oriona wyznacza Syriusza??? Zawsze tak samo są względem usytuowane gwiazy Wielkiego Psa i Oriona... ciemnoto.

Strony

Skomentuj