Czy III Wojna Światowa zacznie się na Bliskim Wschodzie?

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Od 2022 roku do tej pory oczy świata były zwrócone w kierunku Ukrainy, tymczasem w Izraelu doszło do wydarzeń z 7 października i wszystko sie zmieniło. Ukrainę zastąpił zaatakowany przez Hamas Izrael. Ten dziwnie przeoczony przez Mossad zamach uruchomił sekwencję zdarzeń, która prowadzić może do kolejnej wielkiej wojny Żydów z Arabami w regionie, a kto wie czy nie w konsekwencji

W odpowiedzi na te wydarzenia w ostatnich tygodniach Stany Zjednoczone znacznie zwiększyły swoją obecność wojskową na Bliskim Wschodzie, wysyłając do regionu dwa lotniskowce wraz z okrętami wsparcia i około 2 tysiącami Marines​. Reakcja ta była częścią większej strategii odpowiedzi na rosnące napięcia z Iranem. Pentagon oraz Biały Dom oskarżyły Iran o wspieranie ataków na amerykańskie bazy wojskowe w Iraku i Syrii poprzez związane z nim grupy terrorystyczne.

 

W tej chwili niewiele trzeba, żeby połączyć Iran z konfliktem w Izraelu, a obawy o potencjalny konflikt z Iranem nasiliły się, gdy Izrael rozpoczął swoje działania odwetowe w Gazie po ataku Hamasu z 7 października​. W międzyczasie, sytuacja w Strefie Gazy zaostrzyła się. Izraelscy urzędnicy zasugerowali, że inwazja lądowa jest "nieunikniona"​​, podczas gdy trwający konflikt zbrojny między Hamasem a siłami izraelskimi, który rozpoczął się 7 października, przynosi coraz większe ofiary cywilne po obu stronach​​​. Jednakże, na prośbę USA, Izrael zgodził się opóźnić planowaną inwazję, aby umożliwić USA przesłanie systemów obrony przeciwrakietowej do regionu​​

.

W międzyczasie, Chiny zwiększają swoje zaangażowanie w regionie, poszukując sposobów na zakończenie wojny oraz zabezpieczenie swoich interesów ekonomicznych. Chiny i Rosja zjednoczyły siły, wspierając Palestyńczyków i naciskając na zawarcie rozejmu między Izraelem a Hamasem​​. Chiny wyraziły również swoje zaniepokojenie rosnącym ryzykiem rozprzestrzeniania się konfliktu w regionie​.

 

Wraz z nasilającym się konfliktem na Bliskim Wschodzie, globalne potęgi kontynuują swoje manewry strategiczne, próbując kształtować przyszłość tego kluczowego regionu. Jednakże, z każdym dniem eskalacji, rozwiązanie pokojowe staje się coraz trudniejsze do osiągnięcia, a ryzyko dalszej destabilizacji rośnie.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Niepokojący ruch Władimira

Niepokojący ruch Władimira Putina. Jest komunikat polskiego MSZ

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę anulującą ratyfikację traktatu o całkowitym zakazie prób jądrowych. Polskie MSZ jest poważnie zaniepokojone ruchem Moskwy. "To kolejne osłabienie architektury bezpieczeństwa międzynarodowego" — uważa polski resort dyplomacji.

Tytuł wpisz w Google to znajdziesz żródło

A co Biblia mówi w tym temacie :

Przebudźcie się  1984 nr.6 str.3-6

 

Wydarzenia światowe wskazują, że wykonanie wyroku Bożego może nastąpić w każdej chwili. Toteż wkrótce musi się też spełnić następujące proroctwo: „Skoro tylko będą mówić: ‛Pokój i bezpieczeństwo!’ — wtedy od razu spadnie na nich nagła zagłada” (1 Tes. 5:3). Choć werset ten dopuszcza możliwość wybuchu wojen konwencjonalnych czy nawet ograniczonej wojny atomowej, to jednak wyklucza powszechną katastrofę nuklearną. Dlaczego? Zastanów się: Kto by pozostał po kataklizmie jądrowym, żeby obwołać „pokój”? A gdyby nawet niektórzy ocaleli, to czy mieliby jakieś powody, aby na skażonej radioaktywnie ziemi obwieszczać „bezpieczeństwo”?

Nie będą mówić Pokój i Bezpieczeństwo , będą wrzeszczeć , bo bogaci nie pozwolą na likwidacje swoich majątków , bo to bogaci rządzą tym światem !

Jakkuba 2:  Wy zaś znieważyliście biednego. Czyż to nie bogaci was ciemiężą+ i ciągną przed sądy?+

Biedni nie chodzą po sądach ! bo ich na to nie stać !

Portret użytkownika spokoluz

Nadeszła taka nowa wiadomość

Nadeszła taka nowa wiadomość - nikt nic o tym nie mówi zatem czy to prawda czy fłasz ? Wie coś ktoś.

Oba kraje , jemen i israel rozdziela arabia saudyjska na przestrzeni ponad 1700 km

Jemen rozpoczyna wojnę z Izraelem, wystrzeliwując "dużą liczbę" rakiet i dronów
Rzecznik armii jemeńskiej (Houthis) Yahya Sarieh Anu oświadczył.
"Nasze wojska wystrzeliły potężną salwę rakiet balistycznych i manewrujących oraz dużą liczbę dronów na różne cele w Izraelu. Będziemy kontynuować ataki, dopóki izraelska agresja nie ustanie.
Siły jemeńskie potwierdzają, że ta operacja jest trzecią wspierającą naszych uciskanych braci w Palestynie.
Siły jemeńskie potwierdzają, że będą kontynuować ataki rakietowe i dronowe, dopóki izraelska agresja nie ustanie."

Wychodzę z założenia , że to fałszywa wrzutka- na drony za daleko a rakiety musiałby lecieć nad morzem czewronym -  bo wszystkie łżemendia nie wylewają fali gnoju na kolejnego terrorystę a poza tym po długoletniej wojnie arabia saudi kontra jemen chinole wygasili konflikt i walkę o złoża na terenie jemenu dla usrańców .

Chociaż może to być robota usrańca aby jemen jednak walczył i nie mógł tam wejść w życie protektoriat skośnych oczek - obecnie nie wykluczam różnych opcji ale poddaję analizie na danych jakie są dostępne.

Świat hegemonów jest tak popierdolony , że obecnie coraz trudniej coś wykluczyć przy tak wielu bardzo niesamowitych  wydarzeniach , nad ktorymi kiedyś zastanawianie się było czystym SF. Dzisiaj ówczesne SF hegemoniczni debile realizują na naszych oczach.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika ba19

Amerykanie pracują nad nową

Amerykanie pracują nad nową bombą atomową. Ma niszczyć zupełnie inne cele

Armia amerykańska opracowuje nowoczesną wersję bomby atomowej B61. Jak twierdzi Pentagon ma to być odpowiedź na rosnące zagrożenia ze strony potencjalnych przeciwników. Nową bombę przenosić będą mogły tylko i wyłącznie najnowsze bombowce USA, niewidzialne B-21 Raider.

Bogdan Stech

AUTOR

29.10.2023
 
19:19

bomba atomowa

dyskusja

Bomba atomowa B61 to jedna z najstarszych i najważniejszych broni nuklearnych w arsenale Stanów Zjednoczonych. Jest to bomba grawitacyjna, czyli taka, która spada na cel pod wpływem siły ciężkości zrzucona z samolotu, bez napędu rakietowego. Bomba B61 jest używana zarówno jako broń strategiczna, czyli do atakowania dalekich i ważnych celów, jak i taktyczna, czyli do wspierania wojsk na polu walki. Bomba B61 ma też tę zaletę, że może być przenoszona przez wiele rodzajów samolotów wojskowych, zarówno bombowców, jak i myśliwców.

Więcej ciekawych historii o broni atomowej przeczytasz na Spider`s Web:

Za słaba bomba atomowa

Bomba B61 jest w służbie od 1968 r. i od tego czasu przeszła kilka modyfikacji, które poprawiały jej wydajność i bezpieczeństwo. Obecnie używana jest wersja B61-12, która została wyprodukowana po raz pierwszy w 2020 r. Ta bomba ma maksymalną moc rzędu 50 kiloton i może być dostosowana do niższej mocy w zależności od celu i misji. Bomba ma również zestaw ogonowy, który czyni ją bardziej precyzyjną. Wyprodukowano ją w liczbie 500 sztuk. Koszt jednej bomby tej wersji to 28 mln dol.

 class="wp-image-4132370"

 

Zrzut testowej bomby B61-12 z samolotu F-35.

Jednak Stany Zjednoczone uważają, że ich bomba B61-12 jest za słaba w niektórych scenariuszach. Dlatego Pentagon zaproponował budowę nowej bomby atomowej B61-13, która miałaby większą moc niż B61-12 i zbliżała się do poziomu 360 kiloton, czyli poziomu charakterystycznego dla starszej bomby w wersji B61-7. Co najważniejsze nowa bomba używać będzie nowej głowicy bojowej, która umożliwi przebijanie ziemi i warstw uzbrojonego betonu, atakowanie utwardzonych obiektów podziemnych oraz niszczenie dużych obszarów.

Nowa bomba atomowa do niszczenia bunkrów

Po co taka bomba? Według Pentagonu nowa bomba B61-13 jest niezbędna do odstraszania i pokonania potencjalnych przeciwników, takich jak Rosja i Chiny, które modernizują swoje własne siły nuklearne. Nowa bomba miałaby też zastąpić niektóre z istniejących bomb B61-7 oraz najpotężniejszą bombę w amerykańskim arsenale - B83-1, która ma moc 1,2 megatony. Ta bomba jest przeznaczona do niszczenia utwardzonych celów podziemnych, takich jak bunkry i silosy, ale ze względu na jej zbyt dużą moc Stany Zjednoczone planują ją wycofać z użytku.

 class="wp-image-4132433"

 

Bomba termojądrowa B61.

Dlatego to w wypadku konfliktu jądrowego, nowa bomba ma być główną bronią do niszczenia podziemnych instalacji takich jak centra dowodzenia, magazyny broni czy centra komunikacyjne. Nowa bomba będzie przenoszona tylko przez bombowce B-21 Raider i nie planuje się jej integracji z myśliwcami F-35.

Kiedy powstanie nowa bomba B61-13? Na razie to tylko propozycja Pentagonu, która musi zostać zaakceptowana przez administrację prezydenta Bidena oraz Kongres Stanów Zjednoczonych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pierwsza bomba B61-13 mogłaby być wyprodukowana w 2025 r., a pełna produkcja mogłaby się rozpocząć w 2027 r. Koszt całego programu szacowany jest na około 10 mld dol. Producentem nowej bomby będzie firma Pantex.

Jest to główny zakład zajmujący się montażem i demontażem broni jądrowej w Stanach Zjednoczonych.

Rasa ludzka chce zgładzić swoją rasę

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika Feliks

Jestem sympatykiem Świadków

Jestem sympatykiem Świadków Jehowy ( ale nie obecnego kierownictwa- i tak dalej) i przeglądam strony Strażnicy że tak powiem z "dziennikarskiego" obowiązku. Nic tam ciekawego nie było od wielu lat aż do teraz. Podam Wam tytuł artykułu ( w internecie oczywiście, ale może na papierze też jest ). Tytuł publikacji: "Czy Proroctwa Biblijne Odnoszą Się Do Współczesnego Państwa Izrael?" Ukazał  się ten artykuł około tygodnia temu ( ja już sam ledwo co go znalazłem ponownie).... Jak na ostatnie publikacje Towarzystwa Strażnica ( takie "bezpłciowe") to ten jest naprawdę ciekawy. No jest ten problem z ludźmi ( szczególnie z protestantami) że myślą że: Izrael współczesny  równa się ten biblijny.-Nic! bardziej mylnego. Ten artykuł bardzo dobrze wyjaśnia tą kwestie. TEN ARTYKUŁ TO NIEZŁY CIOS W SYJONIZM, W GLOBALISTÓW.  Jak który szydek go przeczyta to już...powinien się bać! PS. A czy tam on szydek czy tzw. Chazar to nie ma znaczenia.-ICH TAM NA TEJ ZIEMI NIE POWINNO BYĆ!

Portret użytkownika S

Wszyscy wiemy, że aby

Wszyscy wiemy, że aby zbudować od podstaw coś całkowicie nowego (np. dom), należy najpierw zburzyć stary. NWO, w dokumentach rządowych nazwane Agenda 2030, wprowadzane właśnie przez "Elity", to zupełnie nieznany historii, kompletnie inny niż obecnie, totalitarny Świat. Więc żeby go stworzyć, Elity muszą najpierw całkowicie zniszczyć wszystko co znamy teraz. Nie miejcie złudzeń, by plan się udał, wszystko musi być zniszczone. Nazwano to Great Reset, a decydująca faza zaczęła się 3 lata temu od plandemii. To są FAKTY, o których "Elity" mówią otwarcie i tylko zapatrzone w ścierwomedia, ameby umysłowe, nic o tym nie chcą wiedzieć, żeby nie naruszyć swojej "strefy komfortu".

A teraz "teoria spiskowa" (a raczej Fakty Spiskowe): Jednym z kulminacyjnych punktów wprowadzenia dyktatury NWO, ma być podobno III WW. Teorie od niemal 20 lat mówią, że zacznie się ona gdzieś na Bliskim Wschodzie. Ale nie wywołają jej Islamiści, jak nam będą wmawiać ścierwomedia, tylko Elity, możliwe że poprez jakąś False Flag. No to popatrzmy:

- USA z pomocą UE stworzyli ponad 10 lat temu "kryzys migracyjny", w wyniku którego Europa została zalana opalonymi inżynierami. Służby wywiadowcze podają, że razem z tymi "wysoko wykfalifikowanymi" pracownikami, do samej UE przeniknęło ok. 50-60 tysięcy bojowników ISIS i tym podobnych, wybuchowych elementów. Zaatakowało może kilkuset z nich, nikt nie pyta co stało się z resztą?

- Kilka lat temu, USA w panice "wycofuje się" z Afganistanu, pozostawiając tam sprzęt wojskowy za ok. 50 miliardów USD, i nigdy nie próbują go odzyskać. NIKT nie zadaje pytania, czy to dobry pomysł zostawić tyle broni muzułmanom?

- 2 lata temu USA udaje się wreszcie (po prawie 9 latach), sprowokować ruskich do ataku na Ukrainę. Rozpoczyna się zmasowany (i jak się okazało chaotyczny i nie kontrolowany) transfer broni i kasy "dla Ukrainy" za setki miliardów USD, z czego już oficjalnie wiadomo, że około połowa "zniknęła" na czarnym rynku. Jak się okazuje głównie jako wsparcie dla różnych islamskich bojówek, ale również tych dawno przybyłych "uśpionych w Europie" bojowników ISIS. Tu w Szwecji, odkryto ostatnio w strefach No-Go, już kilka składów AMERYKAŃSKIEJ ciężkiej broni z pomocy Ukrainie - granatniki, CKMy, ładunki C4 itd. To nie jest broń, dla gangów (ci wolą raczej pistolety i coś małego) - więc dla kogo to sprowadzono?

- Mossad jest najlepszym wywiadem świata (to jest fakt i kropka). A jednak całkowicie nie zauważył, ogromnych przygotowań Hamasu (który przecież mają pod nieustanną obserwacją). Nagły dopływ kasy, broni, przesunięcie bojówek bliżej granicy - a Mossad NIC. W dodatku kompletnie olali ostrzeżenia Egiptu, że Hamas coś szykuje. Ścierwomedia dyskretnie omijają ten temat, a kretyni nie pytają.

- W dniu ataku, wojsko Izraelskie dostało rozkaz odsunięcia się od granicy, a gdy Hamas zaczął zabijać cywilów, przez kilka godzin rząd blokował rozpoczęcie działań wojska izraelskiego. I to jest kolejny fakt, nawet wspomniany w ścierwomediach, ale nie drążony. Po co ludziska mają zacząć się zastanawiać?

- Dość głośno, również w ścierwomediach mówi się o tym, że Hamas walczy bronią z "pomocy Ukrainie" zakupioną na czarnym rynku. Jest nawet sporo filmików, na których widać bojówki używające amerykańskiej broni. A co z bronią pozostawioną "terrorystom" przez rząd Bideta w Afganistanie? To oczywiście pytanie, którego nie wolno zadawać.

- USA, kraj którego niezmienną doktryną jest "absolutnie NIGDY nie negocjować z terrorystami", 2 tygodnie temu, decyzją Bideta wysyła do Iranu 6 miliardów USD okupu, podobno jako "okup za 5 zakładników". Nie żadnych polityków, czy generałów, tylko zwykłych turystów. 6 miliardów, za 5 ludków. Oficjalnie wiadomo, że Iran finansuje po części Hamas. A w ścierwomediach znowu cisza, po co debile mają wiedzieć?

- Tymczasem do USA, przez granicę, otwartą pół roku temu dekretem Bideta, od kilkunastu dni nieprzerwanie wjeżdżają z Meksyku kolejowe transporty wypełnione muzułmanami. Nawet tamte ścierwomedia zauważyły, że to akcja podobna jak kiedyś "zalewanie" Europy islamistami przywożonymi w tysiącach na statkach finansowanych przez globalistów. Pytanie: skąd wzięły się w Meksyku rzesze muzułmanów w wieku poborowym? Ktoś ich tam po cichu przerzucił i teraz wwozi do USA? Czy to tacy sami "uśpieni" wojownicy, którzy zaatakują nas w Europie na rozkaz rozpoczęcia IIIWW?

- Izrael w odwecie za atak Hamasu, rozpoczął metodyczną eksterminację cywilów z "getta Gaza", czym otwarcie chwalili sie w mediach. To zbrodnicze metody stosowane np. przez Nazistów za ataki polskiego podziemia  - "100 Polaków za 1 Niemca". Ale polityczne kurwy i ścierwomedia, albo milczą, albo nawet wychwalają pejsatych za to, a ci popełniają coraz bardziej makabryczne zbrodnie:

- pejsaci najpierw mordowali cywilów, bombardując osiedla (ale Iran i kraje arabskie nie zareagowały zbrojnie)

- więc pejsy zablokowały pomoc humanitarną i celowo odcięły Gazie wodę i żywność, czym zresztą też chwalili się w mediach. Frau Urszulka z Brukseli, dokładnie rok temu krzyczała na Ruskich z mównicy, że "odcięcie cywilom na Ukrainie wody i jedzenia to zbrodnie wojenne!". Ale teraz pojechała ściskać się i całować z Netanjahu. Ot taki typowy podwójny standardzik lewackich ścierw.

- Ale to nadal nie spowodowało przyłączenia się Iranu do konfliktu, więc żydki dokonali gorszej zbrodni wojennej, bombardując szpital (i do wszystkich lewackich ameb umysłowych: udowodniono, że to pejsy i potwierdziły to ONZ, Amnesty International a nawet ścierwomedia np. angielski Canal4). Ale islamski świat nadal nie zaatakował, tak jak by tego chcieli globaliści

- no to teraz pejsy ogłosiły, że użyją gazów bojowych (zakazana broń chemiczna), co jest złamaniem Kodeksu Norymberskiego i Traktatu Genewskiego.

Generalnie to wygląda, że zachód sprytnie uzbroił bojówki islamskie (broń z Afganistanu i Ukrainy), żydki zorganizowały "pretekst" do wojny umożliwiając Hamasowi atak, a teraz robią ten sam numer co USA na Ukrainie i poprzez zbrodnie wojenne i inne haniebne zagrywki starają się zmusić Świat Islamski do zbrojnej odpowiedzi. A jak to nie pomoże i islam nadal się nie ruszy, to być może żydki odwalą jakąś nuklearną czy chemiczną false flag i oskarżą Iran, dokonując od razu uderzenia odwetowego.

 

No a wtedy, to już raczej nie da się tego zatrzymać, w Europie i USA "budzą się" bojownicy i zaczynają wybuchać, kolejne kraje przyłączają się "w odwecie" do wojny i "Elity" będą miały swoją IIIWW, która zrówna wszystko z ziemią i na zgliszczach będzie można ustanowić zbrodnicze NWO.

Ale oby to było tylko gadanie randomowego ludka z neta  ...

 

 

Portret użytkownika TotylkoJAjjchxxj

Okej ma to sens i zgadzam się

Okej ma to sens i zgadzam się co do tego:

"USA z pomocą UE stworzyli ponad 10 lat temu "kryzys migracyjny", w wyniku którego Europa została zalana opalonymi inżynierami. Służby wywiadowcze podają, że razem z tymi "wysoko wykfalifikowanymi" pracownikami, do samej UE przeniknęło ok. 50-60 tysięcy bojowników ISIS i tym podobnych, wybuchowych elementów. Zaatakowało może kilkuset z nich, nikt nie pyta co stało się z resztą?

- Kilka lat temu, USA w panice "wycofuje się" z Afganistanu, pozostawiając tam sprzęt wojskowy za ok. 50 miliardów USD, i nigdy nie próbują go odzyskać. NIKT nie zadaje pytania, czy to dobry pomysł zostawić tyle broni muzułmanom?

- 2 lata temu USA udaje się wreszcie (po prawie 9 latach), sprowokować ruskich do ataku na Ukrainę. Rozpoczyna się zmasowany (i jak się okazało chaotyczny i nie kontrolowany) transfer broni i kasy "dla Ukrainy" za setki miliardów USD, z czego już oficjalnie wiadomo, że około połowa "zniknęła" na czarnym rynku. Jak się okazuje głównie jako wsparcie dla różnych islamskich bojówek, ale również tych dawno przybyłych "uśpionych w Europie" bojowników ISIS. Tu w Szwecji, odkryto ostatnio w strefach No-Go, już kilka składów AMERYKAŃSKIEJ ciężkiej broni z pomocy Ukrainie - granatniki, CKMy, ładunki C4 itd. To nie jest broń, dla gangów (ci wolą raczej pistolety i coś małego) - więc dla kogo to sprowadzono?

- Mossad jest najlepszym wywiadem świata (to jest fakt i kropka). A jednak całkowicie nie zauważył, ogromnych przygotowań Hamasu (który przecież mają pod nieustanną obserwacją). Nagły dopływ kasy, broni, przesunięcie bojówek bliżej granicy - a Mossad NIC. W dodatku kompletnie olali ostrzeżenia Egiptu, że Hamas coś szykuje. Ścierwomedia dyskretnie omijają ten temat, a kretyni nie pytają.

- W dniu ataku, wojsko Izraelskie dostało rozkaz odsunięcia się od granicy, a gdy Hamas zaczął zabijać cywilów, przez kilka godzin rząd blokował rozpoczęcie działań wojska izraelskiego. I to jest kolejny fakt, nawet wspomniany w ścierwomediach, ale nie drążony. Po co ludziska mają zacząć się zastanawiać?

- Dość głośno, również w ścierwomediach mówi się o tym, że Hamas walczy bronią z "pomocy Ukrainie" zakupioną na czarnym rynku. Jest nawet sporo filmików, na których widać bojówki używające amerykańskiej broni. A co z bronią pozostawioną "terrorystom" przez rząd Bideta w Afganistanie? To oczywiście pytanie, którego nie wolno zadawać.

 

- USA, kraj którego niezmienną doktryną jest "absolutnie NIGDY nie negocjować z terrorystami", 2 tygodnie temu, decyzją Bideta wysyła do Iranu 6 miliardów USD okupu, podobno jako "okup za 5 zakładników". Nie żadnych polityków, czy generałów, tylko zwykłych turystów. 6 miliardów, za 5 ludków."

 

Jednak co do stwierdzenia o 3wojnie i tym całym Neo i resecie to się nie do końca zgadzam ponieważ jak wiadomo co napędza gospodarkę? Wojna. Tak więc mieliśmy wielki kryzys gospodarczy covid oto co zatrzymalo światową gospodarkę więc żeby ja znowu rozruszać potrzebna jest wojna taki stary sprawdzony sposób, poza tym jak wiemy USA jako światowe mocarstwo że zwalniającą gospodarka, borykające się z próbami odcięcia się przez inne gospodarki od ich dolarów w obligacjach i próba zniwelowania wpływu dolara na światowe giełdy ponadto konkurujące m.in. z Chinami, Rosją, indiami o dominację nie tylko w swoim regionie ale i nad całym światem potrzebuje wojny aby tchnąć w swoją gospodarkę nowe życie i ja w ten sposób napędzić no przez produkcję broni i handel nią np z Izraelem itp., przy okazji blokując w miarę możliwości np Chinom utworzenie nowego jedwabnego szlaku poprzez właśnie wojnę na ukrainie, tak więc wszystkie te zagrania na celu mają utrzymanie USA jako Państwa dominującego nad światem, USA nie potrzebuje 3WW wystarcza im lokalne wojny, jednak chcąc nie chcąc nie trudno zaobserwować że 3WW zbliża się wielkimi krokami i prędzej czy później jest nieunikniona wystarczy spojrzeć w okół z jednej strony USA i ich próba rozpędzenia gospodarki o której wspomniałem wyżej. Z 2strony Chiny i napięta sytuacja z tajwanem. Rosja poza Ukraina pozostają sporne wyspy z Japonią również coraz bardziej napięta sytuacja, do tego Żydzi i islam, i gospodarki rozwijające się BRICS (starające się zjednoczyć w celu osłabienia dolara) NO i oczywiście Niemcy cichaczem wciąż dogadania z Ruskimi. Brexit świadczący o słabnącej Unii. Wojna o górski Karabach. Bankrutujące Argentyna. Brak porozumienia pomiędzy Państwami Afryki. Do tego dołożymy problem niedostatku wody który staje się problemem globalnym tak więc jak mniemam niebawem kolejne napięcia zaczną się tworzyc, aż wkoncu dochodzimy do przesmyku suwalskiego który może naprawdę stać się zapalnikiem do rozpoczęcia 3Ww i podzielenia świata jak myślę pomiędzy 4-5 sojuszy które pozostaną dość długo w konflikcie ze sobą. Niestety wydaje się nieunikniony światowy konflikt obyśmy tylko zdążyli że zbrojeniem bo obawiammsie że znów możemy zostać pozostawieni sami sobie.

Portret użytkownika Dziad Borowy

Właściwie powiedziałeś

Właściwie powiedziałeś wszystko Kolego. Dodać można jedynie że jest jeszcze jedno miejsce z którego może zacząć sie zadyma na Świecie: orbita okoołoziemska. SZAP i FR mogą zetrzeć się właśnie tam, a spadające szczątki tej czy innej stacji orbitalnej "spadną akurat" na jakiś strategiczny punkt... no i mleko się rozleje.

Strony

Skomentuj