Czy grozi nam III Wojna Światowa?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Poniższy tekst to coś w rodzaju podsumowania zdarzeń z ostatnich kilku miesięcy. Nie wierzę by ktokolwiek wciąż uważał, że nic szczególnego się nie dzieje. Rozstrzygnijmy zatem, co dokładnie się stało i co jeszcze może się wydarzyć w najbliższym czasie.

 

Na początku chciałbym zauważyć, że nasz wielki brat - Rosja - to nie jedyny przeciwnik sojuszów takich jak NATO czy UE. Rosjanie, jak chyba każdy już zauważył, próbują odtworzyć swoje dawne imperium, ZSRR. Można powiedzieć, że dostrzegli to, że kraj, w którym koronę nosi chłop do niczego nie dojdzie. Ich obecny przywódca, Władimir Putin, jest absolutnym przeciwieństwem Baracka Obamy, który chcąc nie chcąc uważany jest za lidera tak zwanego Zachodu. Kogo zatem należy się bać bardziej? Kto może rozpętać piekło?

Nasz murzynek, Obama skupia się na dyplomacji, ale raczej bez sukcesu, bo prowadzi już z tego co pamiętam, siódmą wojnę. Jednak, gdy przyjdzie walczyć na dużą skalę, nie będzie mieć tak silnego autorytetu jak Putin. Rosjanie są zdyscyplinowani, a na Zachodzie na dyscyplinę stać jedynie niektórych. Gdy wybuchnie wojna NATO i UE, bardzo szybko się rozpadną, co jest jednym z celów strategicznych Rosji. To, co zostanie to BRICS, czyli wschodni sojusz gospodarczy, który zaczyna się przeistaczać w sojusz militarny zawarty między takimi potęgami jak Rosja, Iran Chiny czy Brazylia.

 

Obawiam się, że fakt, iż USA chyli się ku upadkowi, a Chińczycy pną się w górę, całkowicie odzwierciedla brak umiejętności przywódczych Baracka Obamy. Do niedawna Stany Zjednoczone były naszą twierdzą, zarówno pod względem militarnym jak i gospodarczym. Dzisiaj nadal jeszcze tak jest, ale ogromna dysproporcja między ich PKB, a PKB Chin cały czas maleje, a to dopiero początek. Chińczycy jeszcze niedawno pod względem PKB, byli klasyfikowani niżej od Polski. Skąd zatem ta różnica? Żółci przyjaciele żyją w rzekomo komunistycznym państwie, ale rządzonym bardzo skutecznie i wedle wolnorynkowych zasad.

Amerykanie z kolei to zwolennicy ciepłych poduch i jedzenia, oficjalnie jest tam kapitalizm, ale w praktyce rak socjalizmu toczy ich już od dawna. Na Zachodzie ludzie nie wiedzą co to strach, lecz tylko dlatego, że nigdy go nie zaznali. Miejmy nadzieje, że Waszyngton szybko coś z tym zrobi. Trudno powiedzieć, czy Obama jest tylko marionetką czy też chce rzeczywiście zrobić coś doniosłego. Próbuje na przykład wprowadzać demokracje w różnych krajach. Marnuje miliardy dolarów na bezsensowne i bezużyteczne badania, np. wydaje miliony dolarów na stworzenie egzoszkieletów dla wojska.

Poważnym problemem jest też Islam praktycznie kolonizujący całą Europę. Muzułmanie nie tylko obcinają głowy dzieciom, starcom i żołnierzom, ale jednocześnie rozsiewają nienawiść do, jak to określają, „zgniłego zachodu”. Doprawdy trudno zrozumieć polityków, którzy nie dość, że nie widzą w tym kłopotu to jeszcze atakują wszystkich, którzy o tym mówią. Zawsze, gdy jakieś cywilizacje się zlewają jedna w końcu próbuje zdominować drugą. Wyobraźcie sobie, że wasza żona, córka lub matka nosi hidżab, a ty możesz zostać ukamieniowany/a. Już wkrótce będziemy na własnym kontynencie mniejszością, a wojna religijna właściwie już trwa i niechybnie doprowadzi do zdziesiątkowania Europejczyków.

 

Wydaje się, że wszystko prowadzi w kierunku eskalacji napięć, co w konsekwencji musi skutkować poważnym rozlewem krwi. Powyższa analiza wskazuje na to, że hipotetycznych pól bitewnych III wojny światowej, na których być może przyjdzie nam zginąć, jest bardzo wiele.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Psycholog
Portret użytkownika Psycholog

Komentarze

Portret użytkownika g-lo

Jeśli chodzi o wybuch III

Jeśli chodzi o wybuch III wojny światowej, tej prawdziwej gdzie będa ginąć ludzie, a polem bitwy będzie cały świat - jest tylko kwestią czasu jak sądzę. Ognisk zapalnych na świecie jest wiele, a tzw. zachód wcale nie pomaga ich gasić, wręcz przeciwnie. Obecnie wiele krajów posiada broń jądrową i inną broń masowej zagłady -biologiczną chemiczną, którą mogą razić cele w ameryce u europie. Sama rosja posiada coś około 8,5 tys samych głowic jądrowych zdolnych do spalenia całej ziemi kilkukrotnie. Gdyby doszło do użycia broni jądrowej przez którąkolwiek ze stron, czy to usa, czy rosję jako pierwszych, to i tak nie było by wygranych. Nie ma znaczenia, czy ameryka ma więszy potencjał wojskowy, czy nie. Czas reakcji na kontruderzenie jest wystarczająco duży, aby większość z tego arsenału znalazła się w powietrzu i trafiła w wyznaczone cele. Nie wiem co kombinuje Putin i czy te wszystkie "prowokacje" nie są tylko odpowiedzią na agresywne zachowanie zachodu, może badają reakcję nato, może tylko straszą, aby ostudzić zapał krajów zachodnich. Jedno jest pewne, gdyby nieopatrznie doszło do zatopienia okrętu bąć strącenia myśliwca którejkolwiek ze stron to moglibyśmy już nie mieć tyle szczęścia co za czasów zimnej wojny. Osobiście jednak uważam, że poważniejszym zagrożeniem jest islam, a nie Rosja czy Chiny.

Portret użytkownika Takitam

Te Psycholog,zabierz

Te Psycholog,zabierz żonę,dzieci na spacer,albo psa.Podziwiajcie piękno przyrody,nasyćcie się ciszą i spokojem.Co byś nie gadał i co byś nie robił to i tak nie masz nawet małego wpływu na to co się stanie w temacie,na który się wypowiadasz.Otwórz więc piwo i wypij za swych bliskich.Ciał balbina!

Portret użytkownika elvis_żyje

  Zapamietajcie tą twarz!


 
Zapamietajcie tą twarz! Prawdopodobnie ten człowiek rozpeta III Wojne Światową!
Jednooki i namaszczony zostanie Wielkim Machdim
Przedtem wybije wszystkich przywódców

Mullah Muhammad Omar.
Mullah Omar współpracuje z pakistańskimi służbami specjalnymi... pewien brytyjski oficer twierdził, że Mullah Omar chciałby się odciąć od Al Queda - co potwierdza, że byłby wstanie wydać Amerykanom kozłów ofiarnych.

Urodzony w 1959 roku w Afganistanie Mullah Mohammed Omar jest twórcą i duchowym przywódcą Talibów. To bohater i weteran walk ze Związkiem Radzieckim podczas wojny afgańskiej (1979-1989 r.). W trakcie tego konfliktu był czterokrotnie ranny. Właśnie wtedy, podczas bitwy o Sangsar miał stracić oko.

W 1994 r. razem z grupą swoich uczniów powołał do życia nowe ugrupowanie zbrojne – talibów, którzy po kilkuletniej wojnie domowej zdobyli w 1996 r. Kabul i przejęli władzę w kraju. Wówczas mułła Omar ogłosił się głową państwa i przyjął tytuł amir ul-mu'minin (arab. wódz wiernych), stając się przywódcą Afganistanu, którym pozostawał do czasu obalenia rządu talibów w wyniku amerykańskiej interwencji zbrojnej w 2001 r. Odtąd poszukiwany jest przez władze afgańskie i oddziały międzynarodowe stacjonujące w Afganistanie. On sam ukrywa się, najprawdopodobniej w górach na pograniczu afgańsko-pakistańskim i kieruje oddziałami talibów usiłujących odzyskać władzę. W listopadzie 2008 r. otrzymał propozycję uzyskania azylu w Arabii Saudyjskiej[2].

"Duchowy przywódca Talibów, zwany "jednookim mułłą" (stracił oko w wojnie z Rosjanami, walczył w oddziałach Hekmatiara), na stałe mieszkający w Kandaharze. Duchowni afgańscy przyznali Omarowi tytuł "przywódcy wszystkich muzułmanów". Postać tajemnicza - bardzo rzadko udzielał się publicznie i nie wiadomo, jakie były jego realne wpływy. Mówiono, że przez całe życie spotkał dwie tylko osoby nie będące muzułmanami."

Mullah Omar - powiedział do Amerykanów "Wy macie zagarki, My mamy czas"

Portret użytkownika stachu

BRICS - to Brazylia, Rosja,

BRICS - to Brazylia, Rosja, Chiny INDIE I RPA a nie IRAN, Wiec prosba do autora o nie mieszanie pojec. Iran nie ma tu nic do rzeczy. Po drugie Chiny sa KOMUNISTYCZNYM krajem z KAMPITALISTYCZNYMI (WOLNORYNKOWYMI) ENKLAWAMI i jak latwo sie domyslec te enklawy ciagna gospodarke calego panstwa. Po trzecie, jak autorwidzi wejscie Rosji do Europy? Przepuszcza Chinczykow przez swoje terytorium? Czy moze zostawia wschodnia granice otwarta? Trzecia wojna bedzie wojna gospodarcza z lokalnymi konfliktami, lub szybkim atomowym  uderzeniem w ktorym przegraja wszyscy

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Mój dziadek pochodzi z

Mój dziadek pochodzi z Pistynia.... Dawne woj. stanisławowskie (wtedy to była jeszcze Polska). Gdy miał 7-8 lat, patrzył w ukryciu, jak te banderowskie sk..wysyny, zakatowali na śmierć jego rodziców przed domem! Patrzył, jak gwałcą jego nieco starszą koleżankę z sąsiedztwa i rozwalają jej głowę łopatą! Sam, wraz z trojgiem rodzeństwa trzykrotnie uszedł z życiem, dzięki ostrzeżeniom rosyjskiej partyzantki (dwukrotnie) i raz dzięki rosyjskiemu oddziałowi wojska! Ale przecież 70 lat minęło, więc ja - prawnuk tych ludzi - mam nie pamiętać, tak? Może lepiej już się nie odzywaj!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika qismo

Też z opowieści moich

Też z opowieści moich dziadków i babć się dowiedziałem, że gdy Niemcy szli przez nasze ziemie to moja babcia mając wtedy 4 lata dostawała od niemców czekoladki, jej rodzice a moi pradziadkowie dostawali niemiecki prowiant. Rosjanie byli zboczeni. Wszysto co nie uciekało na drzewo było ich. Ale to co zrobiły te szmaty z upa to nie ma pojęcie. Moj dziadek mi opowiadał jak kiedyś przechodząc przez las ok 70 lat temu (1943 lub 1944) widział jak jechała konno banda ukraińców. On schował się w krzakach. Oni zobaczyli jakąś młodą dziewczynę, polkę. 
Najpierw zgwałcili ją wszyscy po kolei, potem każdy wsiadł na koń. Było ich 4. Ręce i nogi przywiązali do koni i każdy ruszył w innym kierynku rozrywając tę biedną dziewczyne. 
 
Ja nie wiem jak bym postąpił w tamtych czsach. Ale gdybym miał jakąkolwiek broń to powystrzelałbym skur****nów...

" Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana. "
Ap 2:9
 

Portret użytkownika Klaus

SurvivorMen jestem w połowie

SurvivorMen jestem w połowie ukraincem więc też mnie wyzwiesz od banderowców ? też mordowałem twoją rodzine NIE więc nie wiem czemu ta nagonka na ukrainców jest przecierz to taki sam naród jak Polska będe się odzywał i mi tego nie zakarzesz.

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Portret użytkownika SurvivorMan

Jeśli nie potępisz tych

Jeśli nie potępisz tych zwyrodnialców, będziesz dla mnie na równi z nimi i tyle! I to jest właśnie ten problem... My zapomnijmy o Banderze, a wy będziecie dalej go czcić! Jeśli III wojna faktycznie wybuchnie, tylko patrzeć, jak wnuki tych zwyrodnialców z prawego sektora będą kontynuować zwyrodnialczą ideę swoich dziadków!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika ZimaTysiąclecia

CO SIĘ ZMIENIŁO!!! Jedź na

CO SIĘ ZMIENIŁO!!!
Jedź na Ukrainę a nie chędoż.
Ukrińcy z zachodu nadal nienawidzą Polaków a Bandera to u nich prawie jak święty! Oczywiście jak pojedziesz do miasta to się tego nie dowiesz a jak pojedziesz na wieś to nie znając języka możesz nie wrócić.

Strony

Skomentuj