Czy Gandalf w nowej serii Władcy Pierścieni będzie kobietą?

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Aktorka Robyn Malcolm zasugerowała, że rolę czarodzieja Gandalfa w nowym serialu, osadzonym w uniwersum Władcy Pierścieni, powinna zagrać kobieta. Malcolm wskazała również kilka aktorek, które jej zdaniem doskonale sprawdziłyby się w serii, realizowanej przez Amazona. 

Po miesiącach spekulacji, Amazon potwierdził, że nakręci serial, osadzony w świecie Władcy Pierścieni. Zdjęcia mają rozpocząć się w najbliższych miesiącach w Nowej Zelandii. Robyn Malcolm uważa, że nadszedł właściwy czas, by śladem przygód agenta 007, odwrócić perspektywę serii, która do tej pory skupiona była w przeważającym stopniu na mężczyznach. Aktorka sugeruje, by w nowym serialu Amazona, sir Iana McKellena w roli czarodzieja Gandalfa zastąpiła... kobieta:

Te stare legendy stają się nudne, ponieważ tak bardzo opierają się na patriarchalnym krajobrazie. Dlaczego nie można wykreować magii świata matrylinearnego, w którym kobiety są głównymi postaciami? Uważam, że pomysł, by Gandalf stał się doświadczoną, pokrytą tatuażami czarodziejką, byłby niesamowity.

Malcolm nie obawia się potencjalnej reakcji fanów serii, ponieważ jak zaznacza, "Władca Pierścieni jest tylko fantazją, w której wszystko jest możliwe":

Skoro kobiety potrafiły udanie wcielać się w Hamleta w przedstawieniach teatralnych, to dlaczego nie w Gandalfa? Jest kilka aktorek, które mają w sobie naprawdę dużo energii i coś czarodziejskiego, co sprawia, że poradzą sobie w tej roli.

Malcolm wskazała dwie, jej zdaniem, najlepsze kandydatki na "Gandalfę": Renę Owen (znaną m.in. z filmu Tylko instynkt) oraz Rachel House (Dzikie łowy). Jeśli producenci uznają jednak za konieczność zaangażowanie wielkiej gwiazdy, to Malcolm poradziła skontaktowanie się z Judi Dench (znanej z roli M w serii filmów o Jamesie Bondzie), Eileen Atkins lub Maggie Smith:

Gdybym rządziła w Amazonie, to bez wahania zdecydowałabym się na taki ruch i na pewno dobrze byśmy na tym wyszli.

Co sądzicie o perspektywie żeńskiego Gandalfa? Czy podzielacie opinię Robyn Malcolm? Komentarze są do waszej dyspozycji.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika izi

Jestem kobietą i jest mi z

Jestem kobietą i jest mi z tym bardzo dobrze. Byłam pracownikiem, jestem pracodawcą i żaden facet-szef nigdy nie łapał mnie za tyłek, nie proponował niczego zdrożnego, bo po prostu byłam szanowana, nie ten typ, którego się molestuje. Rzygam poprawnoscią polityczną i czarnymi macicami, to niedopieszczone, zakompleksione babob-chłopy, których fajni, normalni faceci po prostu nie chcą. A Gandalfinę to niech sobie same nakręcą. POrypane debilemingi...

Portret użytkownika baca

sprawa jest prosta i

sprawa jest prosta i zrozumiała o ile znasz zasady, czyli np historię bo ona się zawsze powtarza - cała wredna rola feminizacji - czyli roznącej roli kobiet - to zwykły i znany do bólu objaw upadku kazdej jednej cywlizacji - ona już dawno została przeze mnie wyjaśniona jak nalezy - oto ona i uwierz w świetle tego co się na twoich równiez oczach dzieje - to nie był prima aprilis:

https://bacologia.wordpress.com/2019/04/01/feminizm/

 

Portret użytkownika devoratus

Tu chodzi po prostu o

Tu chodzi po prostu o zmniejszenie i zdeprecjonowanie roli białego mężczyzny w dzisiejszym świecie. kolejne pranie mózgu i wywracanie świata do góry nogami. Najpierw role białych grają czarni, teraz rolę mężczyzn grają kobiety. Na całe szczęście już niedługo nikt nie będzie oglądał tych gównianych produkcji.

 

 

Portret użytkownika najlepiej

Cała drużyna pierścienia

Cała drużyna pierścienia niech będzie złożona z kobiet. Wtedy to już na pewno nie wyjdą z rivendell. Wyobraźcie sobie:

"Ale dlaczego ja!? NIECH ONA IDZIE!"
"Ale dlaczego ona? CZEMU NIE JA?"
"Ja mojego łuku nie oddam! A JA MOJEGO TOPORU!"
"Poniesie mi ktoś mój topór?"
"Biedni Orkowie, oni chcą tylko zrozumienia. REFUGEES WELCOME!"

Portret użytkownika Dr Piotr

Takie tam sranie w banie, w

Takie tam sranie w banie, w najnowszym odcinku 007 nadal gra Daniel Craig i nic się nie zmieniło, są już nawet na YT zdjęcia z planu filmowego. Prawdopodobnie to sztuczne pompowanie sensacji, żeby wzbudzić uwagę potencjalnej widowni i podkręcać emocje...taki trochęchory agresywny marketing i tyle.

Strony

Skomentuj