Czy Francji grozi pucz wojskowy? Generałowie oskarżają Emmanuela Macrona o zdradę

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Francuscy wojskowi, w tym dziesięciu generałów, admirał, pułkownik, były minister obrony narodowej oraz grupa emerytowanych oficerów napisała list otwarty do prezydenta Macrona prosząc, by nie ratyfikował Paktu z Marrakeszu. Stwierdzają w nim, że jeśli go podpisze będzie winny zdrady wobec narodu. Niektórzy spekulują, że może dojść nawet do zamachu stanu. 

 

Sytuacja polityczna we Francji staje się coraz bardziej napięta. Cały czas trwają kolejne protesty ludzi manifestujących swój sprzeciw wobec nadmiernej fiskalizacji i samobójczej polityki migracyjnej. Władze nie przejmują się tym i brutalnie pacyfikują protestujących. Na ulicach Paryża pojawiły się wczoraj nawet czołgi. 

Francuska policja i armia jeszcze się nie buntuje, chociaż dochodziło już do przypadków gdy odstępowali od pałowania i demonstracyjnie ściągali kaski symbolicznie wyrażając w ten sposób poparcie dla "żółtych kamizelek". Jednak ten stan rzeczy może nie trwać wiecznie i takiego buntu nie można już wykluczać.

 

List napisany przez generała Antoine Martineza i podpisany przez licznych wojskowych, jest na temat sprzeciwu wobec migracji i został spowodowany podpisaniem przez Francję tak zwanego Paktu z Marakeszu. Ten przygotowany przez ONZ dokument, stwierdza, że nieograniczona migracja z dowolnych powodów jest prawem człowieka. 

 

Szacuje się, że jego ratyfikacja przez prezydenta Macrona, (kiedy deklaracja ta stanie się obowiązującym prawem) może skutkować tym, że w krótkim czasie do Francji przyjedzie nawet 7 milionów dodatkowych imigrantów. Wojskowi zwracają uwagę, że grozi to upadkiem państwa, które i tak boryka się z wciąż nierozwiązanymi problemami z brakiem integracji obecnie przebywających na jego terytorium przybyszów. 

 

Według francuskich wojskowych, otwarcie się na nieograniczoną migrację, spowoduje katastrofę. Autorzy zarzucają Macronowi, że 80 procent Francuzów jest przeciwnych kontynuacji obecnej polityki migracyjnej i uważają, że poniosła ona zupełne fiasko. Dowodzą oni, że multikulturalny eksperyment nie powiódł się, a integracja imigrantów z Francuzami nie jest możliwa z powodu różnic kulturowych nie do pogodzenia. 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące.


Komentarze

Portret użytkownika Witek

Wiadomo że większość ludzi

Wiadomo że większość ludzi będzie chciała spokoju, więc najpierw prowokuje się chaos, później zaprowadza porządek siłą przy poparciu większości zmęczonej anarchią, co spowoduje poparcie dla projektu armii europejskiej i zaprowadzenie eurokołchozu zgodnie z projektem Spinellego, lub innymi słowy Ordo ab Chao

Portret użytkownika hyh

Zaplątana zostanie w

Zaplątana zostanie w zagraniczną wojnę.Gdy tylko wojna ta się skończy, wybuchnie powstanie, rewolucja, podczas której zamordowany zostanie prezydent kraju. W czasie tych wydarzeń rozleje się bardzo dużo krwi. Większa część Paryża zostanie w czasie rewolucji również spalona. Posiadłości w Algierze oderwą się całkowicie od Francji, a wtedy wyniesiony zostanie na tron człowiek z rodziny lamparta. W Afryce będzie rządził afrykański książę, który chwilowo będzie przebywał we Francji. On rozszerzy religię katolicką. Francja odrodzi się ze skutków rewolucji komunistycznej przez nowe powstanie, na którego czele stanie Galijczyk z rodu Bourbonów.

Portret użytkownika buners

Chciał bym zobaczyc

Chciał bym zobaczyc eksperyment socjologiczny w którym 80% społeczeństwa pójdzie i zrobi "kuku" prezydentowi. Może reszta eurokołchozu się obudzi i w innych krajach zrobią to samo, skończy się dożywotnie pierdzenie w stołek (jak u nas) i władza zacznie sie liczyć z ludem, w sumie trudno by się nie liczyć jak by skrócic kadencję sejmu poprzez wywieszanie połowę posłów. Francuzi wybrali, Francuzi mam nadzieję ,że odwołają jak użyje wojska przeciw obywatelom mam nadzieję zadynda na latarni.

Portret użytkownika Illuminat13

Tylko swiat bez granic religi

Tylko swiat bez granic religi miernej polityki z nowym systemem finansowym i prawnym uratuje ten swiat Za duzo jest korupcji glupoty na tym upadlym lez padole aby mogl funkcjonowac Tylko madrzy ludzie oswieceni z otwartym kundalini sa w stanie zapobiec katastrofie  Reszte leni nieudacznikow zyciowych fanatykow religijnych zamknie sie w afryce tam niech sie wybijaja w imie swoich chorych sredniowiecznych  idei

Mysle wiec jestem Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych

Portret użytkownika Nicco

Tylko widzisz... Może i wam

Tylko widzisz... Może i wam to zabrzmi śmiesznie, bo religia nie raz sama inicjowałą konflikty między ludźmi, ale człowiek bez religii niebyłby lepszy. Bardzo możliwe, że byłby nawet gorszy. Tak dzięki utrzymaniu archetypu ojca, który za złe każe, a za dobre wynagradza, wykształcił się w człowieku strach przed czynieniem zła i dało nam to sumienie, które z różną skutecznością odgradza nas od krzywdzenia innych, albo  podpowiada nam pomoc.
Obserwacja naczelnych, którym blisko do ludzi, a już na pewno do natury i pozbawieni są norm prawnych i religii pokazała, że te nie mają problemu z zabijeniem kogoś z poza grupy (nawet gdy ten należał kiedyś do starej i został wypędzony), czy porywaniem i gwałceniem samic z zaatakowanej obcej grupy. Tak przecież było dawniej. Jeszcze w czasie gdy narodziłsię człowiek, który widział swoich przodków.
Wracając do religii, wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy jaki wywarła pozytywny wpływ na nasze życie, ta nam obecna. Spróbuj pomóc biednymu w Indiach. W kraju najwięcej chrzaniącemu o medytacji, mantach, czy właśnie kundalinii.
Poza tym po swoim stylu pisania pokazujesz się jako ktoś kto stara się pokazać siebie jako oświeconego i mądrego, choć jednocześnie obnażasz, że brak ci wiedzy i pokory i sam tego kundalini otwartego z całą pewnością nie masz.
Wyglądasz na zabłąkaną owieczkę środowiska New Age.

Religie nie bez powodu się ostały przez tyle tysięcy lat i mimo różnic dzielących te obecne, z tymi wymarły wciąż niosą ze sobą te same archetypy, które niosą te same prawdy życiowe. Przykładem niech będzie Wygnanie z Edenu (opuszczenie bezpiecznego domu, by samemu wybudować dom i założyć rodzinę) w chrześcijaństwie, czy opuszczenie Złotej Klatki przez Buddę jaką było życie w pałacu i ukrywanie przed nim prawdy o śmierci, czy biedzie (przed czym dotąd chroniła nas rodzina), co jest z kolei zbieżne ze zjedzeniem Owocu Poznania w Raju. Albo Potop będący również potopem w mitologii greckiej wykonanym z tego samego powodu i zakończonym tą samą obietnicą boga.

„Ludzie głosujący na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami, są ich wspólnikami.”

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

No i go wywalą. Na logikę, to

No i go wywalą. Na logikę, to najlepsza opcja. Chyba, że wolą powtórkę z 1789 roku. Szafocik obudziłby Elyty ze snu o potędze. Pisałem już, że po makreli poleci makaron, potem knur poroszenko, w międzyczasie nachujachu, i potem to już tylko My zostaniemy. Można obserwować i zapamiętywać. Tak to może u nas też wyglądać.

Strony

Skomentuj