Czy Francji grozi pucz wojskowy? Generałowie oskarżają Emmanuela Macrona o zdradę

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Francuscy wojskowi, w tym dziesięciu generałów, admirał, pułkownik, były minister obrony narodowej oraz grupa emerytowanych oficerów napisała list otwarty do prezydenta Macrona prosząc, by nie ratyfikował Paktu z Marrakeszu. Stwierdzają w nim, że jeśli go podpisze będzie winny zdrady wobec narodu. Niektórzy spekulują, że może dojść nawet do zamachu stanu. 

 

Sytuacja polityczna we Francji staje się coraz bardziej napięta. Cały czas trwają kolejne protesty ludzi manifestujących swój sprzeciw wobec nadmiernej fiskalizacji i samobójczej polityki migracyjnej. Władze nie przejmują się tym i brutalnie pacyfikują protestujących. Na ulicach Paryża pojawiły się wczoraj nawet czołgi. 

Francuska policja i armia jeszcze się nie buntuje, chociaż dochodziło już do przypadków gdy odstępowali od pałowania i demonstracyjnie ściągali kaski symbolicznie wyrażając w ten sposób poparcie dla "żółtych kamizelek". Jednak ten stan rzeczy może nie trwać wiecznie i takiego buntu nie można już wykluczać.

 

List napisany przez generała Antoine Martineza i podpisany przez licznych wojskowych, jest na temat sprzeciwu wobec migracji i został spowodowany podpisaniem przez Francję tak zwanego Paktu z Marakeszu. Ten przygotowany przez ONZ dokument, stwierdza, że nieograniczona migracja z dowolnych powodów jest prawem człowieka. 

 

Szacuje się, że jego ratyfikacja przez prezydenta Macrona, (kiedy deklaracja ta stanie się obowiązującym prawem) może skutkować tym, że w krótkim czasie do Francji przyjedzie nawet 7 milionów dodatkowych imigrantów. Wojskowi zwracają uwagę, że grozi to upadkiem państwa, które i tak boryka się z wciąż nierozwiązanymi problemami z brakiem integracji obecnie przebywających na jego terytorium przybyszów. 

 

Według francuskich wojskowych, otwarcie się na nieograniczoną migrację, spowoduje katastrofę. Autorzy zarzucają Macronowi, że 80 procent Francuzów jest przeciwnych kontynuacji obecnej polityki migracyjnej i uważają, że poniosła ona zupełne fiasko. Dowodzą oni, że multikulturalny eksperyment nie powiódł się, a integracja imigrantów z Francuzami nie jest możliwa z powodu różnic kulturowych nie do pogodzenia. 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Witek

Wiadomo że większość ludzi

Wiadomo że większość ludzi będzie chciała spokoju, więc najpierw prowokuje się chaos, później zaprowadza porządek siłą przy poparciu większości zmęczonej anarchią, co spowoduje poparcie dla projektu armii europejskiej i zaprowadzenie eurokołchozu zgodnie z projektem Spinellego, lub innymi słowy Ordo ab Chao

Portret użytkownika hyh

Zaplątana zostanie w

Zaplątana zostanie w zagraniczną wojnę.Gdy tylko wojna ta się skończy, wybuchnie powstanie, rewolucja, podczas której zamordowany zostanie prezydent kraju. W czasie tych wydarzeń rozleje się bardzo dużo krwi. Większa część Paryża zostanie w czasie rewolucji również spalona. Posiadłości w Algierze oderwą się całkowicie od Francji, a wtedy wyniesiony zostanie na tron człowiek z rodziny lamparta. W Afryce będzie rządził afrykański książę, który chwilowo będzie przebywał we Francji. On rozszerzy religię katolicką. Francja odrodzi się ze skutków rewolucji komunistycznej przez nowe powstanie, na którego czele stanie Galijczyk z rodu Bourbonów.

Portret użytkownika buners

Chciał bym zobaczyc

Chciał bym zobaczyc eksperyment socjologiczny w którym 80% społeczeństwa pójdzie i zrobi "kuku" prezydentowi. Może reszta eurokołchozu się obudzi i w innych krajach zrobią to samo, skończy się dożywotnie pierdzenie w stołek (jak u nas) i władza zacznie sie liczyć z ludem, w sumie trudno by się nie liczyć jak by skrócic kadencję sejmu poprzez wywieszanie połowę posłów. Francuzi wybrali, Francuzi mam nadzieję ,że odwołają jak użyje wojska przeciw obywatelom mam nadzieję zadynda na latarni.

Portret użytkownika Illuminat13

Tylko swiat bez granic religi

Tylko swiat bez granic religi miernej polityki z nowym systemem finansowym i prawnym uratuje ten swiat Za duzo jest korupcji glupoty na tym upadlym lez padole aby mogl funkcjonowac Tylko madrzy ludzie oswieceni z otwartym kundalini sa w stanie zapobiec katastrofie  Reszte leni nieudacznikow zyciowych fanatykow religijnych zamknie sie w afryce tam niech sie wybijaja w imie swoich chorych sredniowiecznych  idei

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Strony

Skomentuj