Czy Europę czeka nowa fala uchodźców Meksykańskich?

Kategorie: 

http://www.sxc.hu/

W dzisiejszej dobie kryzysu z jakim obecnie zmaga się Unia Europejska wszyscy z niepokojem patrzą w przyszłość. Niema się co dziwić, ponieważ ostatnie wydarzenia w Paryżu i Cologne doskonale ukazują nam skalę problemu polityki imigracyjnej kanclerz Angeli Mekel, która łatwowiernie obiecała zasiłki dla uchodźców. Plan mógłby okazać się humanitarny gdyby nie brak ścisłych regulacji w kwestii pomocy oraz chęć narzucenia innym krajom niedemokratycznych ustaleń.

 

 

Imigranci zarobkowi również z innych krajów gdzie nie ma wojny świetnie wykorzystują luki prawne oraz celowo pozbywają się dokumentów, udając Syryjczyków aby otrzymać status uchodźcy i tak upragniony zasiłek. Lekkomyślność unijnej polityki imigracyjnej doprowadziła również do nasilania się mowy nienawiści na tle religijnym i zagrożenia zamachami Europie. Abstrahując od Francji pamiętajmy też o przerażonych Belgach i 4 stopniu zagrożenia atakiem terrorystycznym w Brukseli, ekscesach na tle seksualnym i morderstw w Skandynawii. Oburzenie społeczne obrazują wyniki wyborów samorządowych w krajach członkowskich gdzie partie prawicowe znacząco zyskują na sile. 

 

Polska nie okazała się atrakcyjnym miejscem dla emigrantów ekonomicznych z Bliskiego Wschodu i Afryki z oczywistych przyczyn. Warto jednak dodać, że są na Ziemi kraje chrześcijańskie w których ludzie pragną żyć tak jak żyje się w Polsce a poziom niebezpieczeństwa jest tak wysoki jak w krajach Afryki Północnej. Przykładem takiego kraju jest Meksyk - światowa stolica przepysznego burrito i guacamole.

 

Niestety oprócz doskonałej kuchni i gorącego klimatu Meksykanie nie mają wielu powodów do szczęścia i nieustannie żyją w strachu. Meksykańskie miasta okupowane są przez kartele narkotykowe a perypetie meksykańskich baronów narkotykowych znane są na całym świecie. Taka sytuacja źle wpływa na wizerunek Meksykanów, którzy pomimo sztucznego wzrostu gospodarczego szukają nowego miejsca do życia. Głównym targetem zdesperowanych meksykanów stały się Stany Zjednoczone oraz Kanada (Meksykanie też czasem chcą odpocząć od słońca). Niestety w krajach Ameryki Północnej prawo imigracyjne jest bardzo restrykcyjne przez co coraz większa liczba Meksykanów rozważa wyjazd do Europy. Czy zatem czeka nas nowa fala uchodźców? Czy Polska jest na nią przygotowana? Nie mam tutaj na myśli powtórki z Gdyni ale czy jest się czego obawiać Wink ? A może warto byłoby pomyśleć o kulturowych i gospodarczych stronach pozytywnych?

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Raventi Gorbatshow
Portret użytkownika Raventi Gorbatshow

Komentarze

Portret użytkownika Robaczkowa

   A co! Klimat mamy nie

   A co! Klimat mamy nie najgorszy. Ziemia jeszcze w porównaniu z zachodem raczej tania. Siła robocza też raczej tania. Czemu by tu nie założyć jakiejś powiedzmy ,,plantacyjki maku". Przecież oni ,,są w tym maku i konopiach" mistrzami!  Pewno słyszeli, że ten mak  ... to u nas, też tradycja ... makowiec, makiełki i te sprawy. Trochę kreatywności przy księgowaniu i będzie jeszcze lepszy interes niż w Meksyku! Pewno nawet kochana unia dofinansuje. A konkurencja znacznie mniejsza niż u nich. Mam na myśli  oczywiście zagęszczenie mafiozów na kilometr kwadratowy.
 

Portret użytkownika Sly

Na pewno czeka nas fala ludzi

Na pewno czeka nas fala ludzi odpornych na wiedzę, pozbawionych umiejętności trzeźwej analizy faktów.
I nie mam tu na myśli imigrantów. Żeby nie pisać bzdur o potencjalm napływie latynosów na europę wystarczy obejrzeć parę odcinków bosego Cejrowskiego.

Portret użytkownika 3plabc

Dla większości Meksykanów

Dla większości Meksykanów Europa jest za daleko, a tym bardziej żeby dostać się tu nielegalnie przez ocean... fakt faktem bieba/skrajna bieda (w zależności od regionu) i krwawa wojna narkotykowa nie są najlepszymi warunkami do życia.

Skomentuj