Czy Europa i NATO idą na wojnę z Rosją?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dzisiaj w Paryżu odbyło się pilne spotkanie liderów Unii Europejskiej w sprawie sytuacji na froncie na wojnie Ukrainy z Rosją. Wsłuchując się w to co opowiadają europejscy przywódcy można odnieść wrażenie, że coraz bardziej realne staje się zagrożenie włączenia kolejnych państw w konflikt zbrojny na wschodzie Ukrainy i są kraje chętne do wysłania tam swojego wojska. Sekwencja zdarzeń jaka jawi nam się w tej chwili w rezultacie tych deklaracji oznacza dla Polski zawieruchę wojenną...

 

Nagłe wezwanie wszystkich państw członkowskich UE na spotkanie w Paryżu przez Francję zostało ujawnione przez słowackiego premiera Roberta Fico, miało formalnie świadczyć o próbie skoordynowania działań i stanowisk wewnątrz Unii. Słowacki premier po posiedzeniu u prezydenta Macrona w Paryżu oświadczył, że są jakieś kraje chętne do wprowadzenia na Ukrainę swoich wojsk.

"Chodzi o propozycje dotyczące bezpośredniego uczestnictwa żołnierzy państw członkowskich NATO i Unii Europejskiej w konflikcie na Ukrainie. Wiele państw zamierza wysłać wojska" - powiedział premier Fico

W kontekście eskalacji napięć na linii Unia Europejska - Rosja, słowa słowackiego premiera Roberta Fico zyskują nowy wymiar. Premier Fico, podobnie jak węgierski przywódca Viktor Orban, wydaje się dążyć do uniknięcia udziału swojego kraju w konflikcie, kontrastując z bardziej zdecydowaną postawą polskich władz. Marszałek Sejmu RP nie ukrywa swojej determinacji do stawienia czoła Putinowi zapowiadając publicznie "wgniecenie go w ziemię" i "wysłanie na cmentarz", co w połączeniu z zapowiedziami wysokich rangą polityków amerykańskich budzi uzasadnione zaniepokojenie.

 

O ile Robert Fico i Victor Orban robią wszystko aby poszukiwać dróg dyplomatycznego rozwiązania konfliktu, o tyle zaostrzająca się retoryka ze strony polskojęzycznych polityków, może świadczyć o przygotowaniu do bardziej zdecydowanych działań. Być może w tym celu  do Waszyngtonu został wezwany Prezydent Andrzej Duda i premier Donald Tusk. Formalnie będą to obchody 25 lat przyjęcia Polski do NATO, ale w obecnej sytuacji może się okazać, że jest jakieś drugie dno związane z tą wizytą obu polskich przywódców jednocześnie, co jest niezwykłe.

 

Amerykańska dyplomacja, reprezentowana przez prezydenta Joe Bidena, również odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu postaw sojuszniczych. Wzywanie na "dywanik" polskich liderów, prezydenta Andrzeja Dudy oraz premiera Donalda Tuska, może sugerować próbę skonsolidowania wsparcia i wypracowania jednolitej strategii wobec Rosji. Ostateczne decyzje i kierunki działań, które zostaną podjęte, będą miały znaczący wpływ na dalszy rozwój sytuacji w regionie

W tym kontekście warto też wspomnieć tajne obrady polskiego Sejmu, o któych powiedział wicemarszałaek Krzysztof Bosak, które mogą dotyczyć krytycznych kwestii bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego, w tym potencjalnego zaangażowania Polski w konflikt. Polska, stoi przed trudnymi wyborami, które mogą zaważyć na przyszłości nie tylko kraju, ale i całego regionu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Dzik

Czy to nasza wojna? Czy matki

Czy to nasza wojna? Czy matki Polki które nie chcą wysyłać swoich dzieci Polaków na wojne z Rosją to sa ruskie tro_lle?:

https://www.tiktok.com/@kasiulin6/video/7333396596224183584

"Żeby uświadomić Wam podniosłość wypowiedzi Tuska umieszczam poniżej link ze spotkania Tuska z Polakami, na którym kobieta powiedziała odważnie, że cały sejm chce nas wciągnąć w wojnę, która nie jest naszą wojną i nasze dzieci nie pójdą na mięso armatnie i nie jest to wojna w naszym interesie, ale wojna bankstersów.

Tusk na to pokrętnie i z całą determinacją podważył prawdę wygłoszoną przez kobietę szufladkując ją jako rosyjskiego trolla.

Hasłem rzekomych rosyjskich trolli jest “to nie nasza wojna”.

Nie zgadzasz się na wojnę? Jesteś rosyjskim trollem…

Nie chcesz zabijać? Jesteś rosyjskim trollem.

Tusk na zarzut, że nie nie jest to nasza wojna stwierdził, że to co mówi  kobieta jest niemoralne. Całkowicie wywrócił Prawo Boże, które mówi NIE ZABIJAJ.

https://detektywprawdy.pl/2024/02/28/tusk-patetycznie-i-z-powaga-musimy-w-polsce-zdac-najtrudniejszy-egzamin-od-niepamietnych-lat/"

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Portret użytkownika spokoluz

Nie zgadzasz się na wojnę  ?

Nie zgadzasz się na wojnę  ? Jesteś rosyjskim trollem…

Nie chcesz zabijać  ? Jesteś rosyjskim trollem

należy sprecyzować , że chodzi o wojnę z ruskimi i zabijanie ruskich - ch...j im wszystkim w doopę , niech mnie nazywają ruskim trolem - mam wyjebane bo to NIE NASZA WOJNA !!!  To wojna kacapii z banderstanem.

Jak parę politkurew dostanie w łeb to będą inaczej śpiewać.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Portret użytkownika wiktor wektor

Tłumoki, ciemnota i tłuszcza

Tłumoki, ciemnota i tłuszcza wybrała "lewą nogę" tuska do rządzenia bo przecież "Polska to nie normalność" to i na wojnę z ruskiem pójdą jak im wódz nakaże.. oto się nie bójcie. W Polsce od zdrajców, szubrawców, sprzedawczyków i szmalcowników od zawsze się roiło i roi nadal. Ale na mnie niech nie liczą.. prędzej im łba rozpier**** niż na na wojnę dam się zaciągnać. 

Portret użytkownika ba19

Każdy kraj który wysyła broń

Każdy kraj który wysyła broń na Ukrainę w tej wojnie uczestniczy , bo z tej broni zabijają Rosjan i gdyby na miejscu Rosji było USA już te kraje zostałyby zbombardowane , a i  zapewne są tez najemnicy z każdego kraju na Ukrainie,  które wysyłają BROŃ , USA – NATO - UNIA słynie z takiego działania , tylko z tym,  ze dla Rosji to jest być albo nie być i musi wygrać te wojnę i nie pozwoli na bazy NATO na Ukrainie , tak samo zrobiło USA jak był konflikt Kubański w 16 paź 1962 – 28 paź 1962 , to NATO przybliża infrastrukturę militarną pod granice Rosji a nie Rosja pod granice NATO !

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika Szkarłatny

Taaa już biegnę pędzę lecę by

Taaa już biegnę pędzę lecę by poslać moje dzieci by oddaly  swoje życie za upadłu hujowinu, zlikwidować banderland i wymazać go z mapy politycznej świata, a problem będzie rozwiązany. Śni się elitkom depopulacje, więc trzeba ich sny przerwać , nie dajcie się zmobilizować na nie swoją wojenkę.

Portret użytkownika KittySlayer

Czy Europa i NATO idą na

Czy Europa i NATO idą na wojnę z Rosją?

 

Żle postawione pytanie, to nie Europa czy NATO idzie na wojnę ale pejsate pasożyty które opanowały te instytucje idą na wojnę z Rosją.
Dla mnie to jest tak oczywiste, że aż dziw bierze, że ameby tego nie dostrzegają i dają się ruchać tym obrzezanym fiutom w dupę.

Europa ale i USA nie może się pozbyć tych pasożytów i to mimo setek czy tysięcy pogromów tych pejsatych miernot na przestrzeni wielu, wielu lat u nas ostatnią próbę podjął Gomułka,niestety nie udaną próbę pozbycia sie pasożytów z PL, nawet i wliczajac w to Holokaust, to ta pasożytująca zaraza ciągle wraca i zagraża Europie czego przykładem jest chociażby ta pejsata wojna na terenie Ukrainy - sukces niewątpliwy, bo kasa zarobiona i depopulacja kraju zrobiona, czyli z kraju ponad 41 milionowego i w tej chwili udało im się pozbyć z Ukrainy coś około połowy z tego stanu wyjściowego.

Te obrzezane pasożyty na swoim terenie czyli w Azji Mniejszej już dawno zostali poznani i tam niechęć czy wręcz nienawiśc do tych miernot w każdym kraju sąsiadującym jest tak wielka, że tam nie mają wiekszych szans aby pasożytować, dlatego swoje zainteresowanie skupili na Europie i Ameryce, czy Amerykach - marzy mi się aby a zwłaszca w Europie doszło do takiego stanu gdzie każdy mieszkaniec Europy będzie żywił taką samą postawę wobec pasożytów jak to jest w Azji Mniejszej.
I dopiero wtedy się tego ścierwa pozbędziemy.

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Strony

Skomentuj