Czy erupcja superwulkanu Toba spowodowała wyginięcie większości ludzkości ?

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Erupcja superwulkanu Toba, znajdującego się na terenie dzisiejszej Indonezji, do której doszło 74 tysiące lat temu, była dotychczas uważana za zjawisko naturalne, które niemal doprowadziło do wyginięcia ludzkości. Naukowcy z Niemiec zdobyli dowody, które nie potwierdzają tej apokaliptycznej teorii naukowej.

 

Eksperci z niemieckiego Instytutu Maxa Plancka, odkryli, że na Półwyspie Indyjskim, ludzie zdołali jakoś przetrwać tą katastrofę. Z badań, które zostały opublikowane w biuletynie internetowym Phys.org wynika, że odkryto tam ślady obecności ludzi na terenie dzisiejszych północnych Indii. Świadczą o tym narzędzia, które odkopano w pokładach sprzed 70 tysięcy lat.

Oznacza to, że ludzie nie wyginęli na znacznej części Ziemi, co sugerowano poprzednio. Poprzednio uważano, że gigantyczna erupcja wulkanu Toba, spowodowała wulkaniczną zimę, która trwała 6 do 10 lat. Miała ona wywołać załamanie rolnictwa i w konsekwencji śmierć głodową starożytnych przodków ludzi.

Ochłodzenie ziemskiego klimatu na skutek tego zdarzenia miało trwać kilka tysięcy lat! Naukowcy sadzili, że homo sapiens przetrwał wtedy tylko w Afryce. Najnowsze odkrycia przeczą tej teorii.  Konkluzja niemieckich specjalistów jest taka, że ta erupcja superwulkanu Toba, była mniej katastrofalna niż uważano dotychczas. Ludzka populacja z pewnością przetrwała w Indiach i prawdopodobnie również w innych miejscach na świecie. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Oj, to odległe datowanie jest

Oj, to odległe datowanie jest funta kłaków niewarte. 

admin wrote:
Ludzka populacja z pewnością przetrwała w Indiach i prawdopodobnie również w innych miejscach na świecie. 
A tych innych miejsc za Boga nie wolno nazywać, bo to jak z Etruskami: ich języka przeczytać się nie da, no i nie wiadomo, skąd się wzięli i gdzie zniknęli.

Portret użytkownika Illuminat13

Holocaust (także Holokaust,

Holocaust (także Holokaust, dosł. „ofiara całopalna”) – prześladowania i zagłada milionów Żydów Dlaczego demony nienawidza ludzi to proste zazdroszcza wam cial [sex jedzenie picie] Jak rowniez co sie tyczy dobrych ludzi i wiedzacych o prawdziwym Bogu Zycia na nowej niesmiertelnej ziemi Czeka je niestety ciezki koniec te ktore brane sa za kosmitow i te uwiezione w innym wymiarze jezioro ognia Wtedy tepaki nie beda was juz uczyc niegodziwosci sztuki wojennej dawac toksyczna technologie ani kusic ku porzadliwosciom tego swiata pieniadze Wiec czy chcecie tego czy nie koniec tego swiata nastapi w niedlugim czasie

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika osa

Czy można cię jakoś wynająć

Czy można cię jakoś wynająć do zabawiania podpitych ludzi na imprezie? :) 

A może masz jakieś swoje biuro gdzieś w opuszczonej altance na porzuconej działce? Kiedyś był taki wokalny talent show w tv, gdzie pokazywali rozmaite 'osobowości', które się zgłaszały tam, by się zaprezentować niekoniecznie wokalnie. Jeśli gdzieś tam jesteś, daj proszę jakiegoś linka, by można było zobaczyć twój występ...

Skomentuj