Czy czeka nas upadek cywilizacji? Brytyjska psycholog uważa, że ludzie będą w przyszłości uprawiać seks z robotami

Kategorie: 

Źródło: lateralaction.com
Podejrzewam że tylko najwięksi maniacy robotów zgodzą się z poniższą wypowiedzią i sami będą korzystać z zamieszczonych w niej porad. Helen Driscoll, psycholog z bytyjskiego Uniwersytetu Sunderland twierdzi, że za jakieś 50 lat ludzie będą żyli, kochali się a nawet współżyli z robotami (ale raczej nie będą mieli z nimi dzieci, chociaż kto wie?).

 

Systemy wirtualnej rzeczywistości dają ludziom nowe możliwości ale niektórzy zbyt długo przebywają w wirtualnym świecie, uzależniają się od niego i tracą realny kontakt z drugim człowiekiem. Można nawet powiedzieć, że taka osoba jest w pewien sposób oderwana od rzeczywistości. Ludzie tego typu nieraz popadają w depresję i inne choroby cywilizacyjne. 

 

Według Helen Driscoll, robotyzacja i systemy wirtualnej rzeczywistości mają być dla takich ludzi światem alternatywnym, który będzie przez nich traktowany jako świat realny. Osoby osamotnione, które nie mają żadnego kontaktu z innymi ludźmi lub po prostu nie chcą go mieć, mogą w przyszłości skierować swoją uwagę na świat wirtualny.

 

Jednak brytyjska psycholog mówi o czymś znacznie więcej - ludzie będą mogli nie tylko rozmawiać z robotami/botami, ale także zawierać z nimi przyjaźń a nawet współżyć, niczym z drugim człowiekiem. Prawdopodobnie ostatnim krokiem byłoby zawarcie związku małżeńskiego między człowiekiem a robotem. Dziś wydaje się to zupełnie nierealne ale trzeba przyznać że czasy się zmieniają i to w zawrotnym tempie.

 

Jakiś czas temu w Japonii odbyła się dość nietypowa ceremonia - dwa roboty wzięły ze sobą ślub a całe wydarzenie zostało potraktowane bardzo poważnie. Jeśli w przyszłości ktoś będzie chciał poślubić robota, ślub zapewne odbędzie się właśnie w Japonii. Jednak mówiąc bardziej poważnie, zachęcanie ludzi do zawierania związków z robotami może być jednym z kolejnych narzędzi depopulacyjnych. Ludzie zabawiający się z maszynami mogą być również kolejną oznaką nadchodzącego upadku cywilizacji.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/ludzie-beda-w-przyszlosci-wspolzyc-robotami-twierdzi-psycholog

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika olek

Jestem za, każdy powinien

Jestem za, każdy powinien posiadać osobistego robota sexsualnego tylko nie twórzcie autonomicznych robotów (inteligentynych myślących) bo wtedy "one roboty "zaczną się puszczać ,zdradzać i koło się zamknie.Musi być opcja "niemowa" oraz tryb hibenacji bo jak nie mam ochoty powinna przechodzić w tyb uśpienia. Bezwględne posłuszeństwo oraz bezpieczeństwo.

Portret użytkownika syriues

Jezeli czlowiek dalej bedzie

Jezeli czlowiek dalej bedzie prowadzony przez nieodpowiedzialnych ludzi to bedzie tak,ze ludzie zachlysna sie tym wszystkim co daje im swiat i szatan ,ze Boga nie beda sie bac i przestana nawet zwracac uwagi na grzech
A wtedy przyjdzie koniec swiata i zaden czlowiek nie bedzie mogl czuc sie bezpiecznie i tylko cud moze niektorych uratuje.
A co do robotow,to wystarczajaco mamy ludzi by ich nie budowac
Sa zbedne

Portret użytkownika JPshemek

Fachowcy od wszystkiego się

Fachowcy od wszystkiego się tu znajdują, na każdy temat macie gotową odpowiedź Biggrin Żadna nowinka, wręcz oczywiste że zabawki z sex shop będą ewoluować jak każdy inny sprzęt. Upadek cywilizacji przez takie coś? no to chyba już dawno ta cywilizacja upadła patrząc po tym jak wszyscy wpatrzeni są w telefony tablety czytniki komputery laptopy konsole itd. A najbardziej śmieszą mnie te wasze wtrącanie religii do wszystkiego i  teorie spiskowe które widzicie we wszystkim co tylko ktoś wstawi na ZnZ Weście się za pracę albo chociaż odejdźcie na kilka dni/tyg od ekranów to może się obudzicie Wink

„Nikt nie jest bardziej zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni."

Strony

Skomentuj