Czy cholesterol jest rzeczywiście niebezpieczny

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Cholesterol jest ważnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, ale jego nadmiar może prowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak miażdżyca i choroba wieńcowa.

Cholesterol jest produkowany przez wątrobę i występuje naturalnie w organizmie. Może być również pochodzić z pożywienia, szczególnie z produktów pochodzenia zwierzęcego, takich jak mięso, jaja i produkty mleczne. Istnieją dwa rodzaje cholesterolu: LDL (cholesterol "zły") i HDL (cholesterol "dobry").

 

Nadmiar LDL może gromadzić się w ścianach tętnic i prowadzić do blokowania przepływu krwi, podczas gdy HDL pomaga usuwać nadmiar cholesterolu z organizmu. Dlatego ważne jest monitorowanie poziomu cholesterolu i dostosowanie diety i stylu życia, aby utrzymać go w równowadze.

 

Najwięcej cholesterolu znajduje się w produktach pochodzenia zwierzęcego, takich jak:

  • Mięso czerwone, szczególnie wątroba, nerki i mózg
  • Jaja, zwłaszcza żółtka
  • Produkty mleczne, takie jak śmietana, sery i masło
  • Różnego rodzaju mięsa, takie jak wątroba, nerki, mózg, podroby, tłuste ryby i owoce morza
  • produkty cukiernicze, np. czekolada, ciasta, ciasteczka, wyroby cukiernicze

Jednak nie tylko produkty pochodzenia zwierzęcego zawierają cholesterol, ważne jest również uwzględnienie ilości tłuszczów nasyconych, które mogą zwiększać poziom "złego" cholesterolu LDL. Dlatego ważne jest, aby dostosować dietę do indywidualnych potrzeb i skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Tauril

Przykro czytać takie rzeczy

Przykro czytać takie rzeczy na tym wartościowym portalu, ale nie mogę przejść obojętnie. Ilość/poziom cholesterolu we krwi praktycznie nie zależy od diety. Nie ma ZŁEGO cholesterolu. LDL podwyższony świadczy tylko o tym, że organizm intensywnie prowadzi naprawy i zużywa dużo cholesterolu, ponieważ LDL to wychwytywana zwrotnie frakcja nie wykorzystana do napraw. Normy są zaniżone i ustawione tak, żeby generować coraz większe liczby klientów kupujących statyny - jedne z najbardziej niszczycielskich substancji biobójczych. Zdejmijcie ten tekst, bo wstyd. Przepraszam, ale nie da się inaczej zareagować.

Portret użytkownika axell69

A ja  jem codziennie jajka  ,

A ja  jem codziennie jajka  , kilka sztuk i absolutnie same żółtka sadzone , zajadam się  czerwonym   mięsem wątróbką  wieprzowiną  , uwielbiam smalec i boczek  owoce morza a zwłaszcza  tłuste ryby , czekoladę i wyroby czekoladowe  zjadam nadmiarowo bo uwielbiam  ale do lekarza  nie chodzę  to może dlatego  jestem zdrowy  ??  (183 cm wzrostu i 82-3 kg wagi)

Czego  nie jadam - i to jest  bardzo  istotne 

Białego pieczywa  , makaronów kupowanych , fałszywego mleka homo i jego pochodnych ,  warzyw z lidlów i innych kauflandów, cukru unikam jak ognia (po za czekoladą nie lubię gożkiej)  kupowanych ciast ciasteczek  marsów itd . 

Można  ??, no można zdrowo  żyć po warunkiem  że lekarzy mija   się szerokim łukim 

 

 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika inzynier magister

ostatnio znajmomy mi mówi że

ostatnio znajmomy mi mówi że czuje się jak w obozie koncentracyjnym hitlerowskim bo jest świadomy że władza zinfiltrowana przez hitlerowskie elity szwaba chce nas wymordować ! straszne samopoczucie... a na dodatek już robią z ludzkich włosów dywaniki na zachodzie więc za jakiś czas zaczną robić z ludzi znowu mydło !

nie ma już wolmności w państwach UE jesteśmy w potrzasku jak za hitlera ! trując e jedzenie GMO, śmiercionki i zakrzepy, a już planują nędzę bo zabraknie wszystkiego... i będą pałować jak w stanie wojennym bo pojechali po wytyczne do davos do hitlerowca antychrysta szwaba !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika keri

No, bój się, bój starych

No, bój się, bój starych zjełczałych dziadów, bo tak chcą.

Pandemia ospy małpiej im nie wyszła, choć ją rozplanowali na kilka lat i w każdym roku wyliczyli, ile osób od niej umrze. Wojna na u krainie im nie wyszła, sankcje nie wyszły, tabletki jodkowe z grafenem marnują się w szkołach, bo też im nie wyszło.

Wiele rzeczy im nie wychodzi. Jedyne, do czego się nadają, to do trumny i to na pewno im wyjdzie.

Skomentuj