Czy chińska szczepionka CoronaVac jest lepsza niż szczepionki Pfizer i Moderna?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wygląda na to, że szczepionki Pfizer i Moderna nie będą jedynymi biorącymi udział w walce z pandemią w 2021 roku. Chiny już pracują nad własną szczepionką opracowaną przez laboratorium Sinovac Biotech. Ma już ona nazwę CoronaVac, a ostatnie testy pokazują szybką odpowiedź immunologiczną na koronawirusa. Jednak liczba przeciwciał wytwarzanych u osób nią zaszczepionych jest mniejsza niż u pacjentów, którzy otrzymali leczenie z powodu COVID-19.

 

Dotychczasowe badania opierają się na wynikach pierwszych dwóch faz badań klinicznych nad tą szczepionką, opublikowanych w The Lancet. Przed trzecią rundą testów (wśród dziesiątek tysięcy ochotników) podano go ponad 700 ochotnikom.

 

Dawki zostały już przekazane ludności chińskiej, a nawet sprzedane w mieście Jiaxing za 60 dolarów w ramach programu awaryjnego. CoronaVac jest jedną z pięciu szczepionek, które Chiny rozwijają, aby konkurować z produktami Pfizer i Moderna, które okazały się być skuteczne w ponad 90%.

 

„Nasze wyniki pokazują, że CoronaVac jest w stanie wywołać szybką odpowiedź przeciwciał w ciągu czterech tygodni od immunizacji podanej w dwóch dawkach w czternastodniowych odstępach. Uważamy, że dzięki temu szczepionka nadaje się do użycia w nagłych wypadkach podczas pandemii”- powiedział Zhu Fengkai o szczepionce.

 

Ostrzega jednak wyraźnie, że dane z trzeciej fazy badań będą „decydujące” w określeniu jej odpowiedzi na wirusa i czy to wystarczy, aby uchronić się przed COVID-19.

 

Jednym z głównych wyzwań stojących przed szczepionkami Pfizer i BioNTech jest przechowywanie w temperaturze poniżej -70 ° C. Nie ma wątpliwości, że Moderna jest tańsza i może być przechowywana nawet przez około 30 dni w domowej temperaturze lodówki, co upraszcza dystrybucję.

 

To samo dotyczy CoronaVac, ponieważ „można ją przechowywać w zwykłej lodówce w temperaturze od 2 do 8 stopni”, co według jednego z autorów badania, Gang Zheng, czyni ją „bardzo atrakcyjną opcją”.

 

Szczepionka może również pozostać stabilna na półce przez okres do trzech lat, zapewniając korzyści w dystrybucji w regionach, w których dostęp do chłodni jest trudniejszy.

 

„W dłuższej perspektywie, kiedy ryzyko COVID-19 jest mniejsze, nasze wyniki wskazują, że podanie dwóch dawek w odstępie jednego miesiąca, a nie dwóch tygodni, może być bardziej odpowiednie do wywołania silniejszej i potencjalnie dłuższej odpowiedzi immunologicznej” - wyjaśnił Fengkai dawkowanie i odstępy między wstrzyknięciami wymagane dla szczepionki.

 

Ostrzegł również, że potrzebne są dalsze badania, aby sprawdzić, jak długo utrzymuje się odpowiedź przeciwciał po szczepieniu.

 

 

 

Pomimo licznych prób przed CoronaVac, istnieje już duży potencjalny rynek dla tego produktu w Brazylii i Indonezji, jeśli zostanie ostatecznie zatwierdzony. Byłaby to najlepsza opcja do zaszczepienia populacji przeciwko koronawirusowi, a Indonezja poprosiła nawet o pilne pozwolenie na rozpoczęcie kampanii szczepień na dużą skalę wśród swoich obywateli jeszcze w tym roku.

 

São Paulo w Brazylii zamierza rozpocząć szczepienia w styczniu 2021 roku na mocy umowy z Sinovac, firmą odpowiedzialną za produkcję tych dawek.

 

„Wyższe bezpieczeństwo CoronaVac w porównaniu z innymi opracowywanymi szczepionkami jest lepiej akceptowane przez społeczeństwo” - powiedział Ricardo Palacios, kierownik ds. Eksperymentów w Centrum Biomedycznym Instytutu Butantan w Brazylii.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika TwójPolityk

Proszę państwa moim zdaniem

Proszę państwa moim zdaniem telewizja powinna zrobić jakiś coś jakby competition tzn jakiś konkurs z esemesami bo wiadomo telewidzowie poczuli by że maja wybór, zatrudnić aktorów , zrobić wielkie szoł. No i wtedy każdy poliński telewidz gorąco ekscytował by się to był by temat roku. A widziałem ogłoszenia na FB że zatrudniaja aktorów na kowidowe niby pogrzeby i do szpitali żeby grali chorych, ale to mało tego ROFL no masakra...... szukaja ludzi z zespołem dałna co te smieszne gęby mają żeby grali antyszczepionkowców do jakichś spotów w telewizji. I niech ktoś powie że telewizor nie ryje bani Smile co dzień to większe jaja, ale to śmiech przez gorzkie łzy.

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

 A widziałem ogłoszenia na FB

 A widziałem ogłoszenia na FB że zatrudniaja aktorów na kowidowe niby pogrzeby i do szpitali żeby grali chorych, ale to mało tego ROFL no masakra...... szukaja ludzi z zespołem dałna co te smieszne gęby mają żeby grali antyszczepionkowców do jakichś spotów w telewizji.

Trzeba było porobić zrzuty ekranowe takich ogłoszeń!
Albo zapisać taką stronę jako całość do pliku na dysku.
Przeglądarka Opera posiada budowany mechanizm do robienia zrzutów. Przy pasku adresu znajduje się taka ikonka jakby aparatu fotograficznego. Po jej kliknięciu można zapisać cały widoczny ekran, jego fragment, itd. do pliku graficznego.
A do pliku html lub pdf można zapisać dowolną przeglądarką, wybierając z menu opcję "Zapisz stronę  do pliku".

Jeśli naprawdę napotkałeś takie ogłoszenia, i jeśli są jeszcze dostępne, to POWINIENEŚ  to udokumentować i upublicznić wszędzie, gdzie się da. Także tu.

 

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

@TwójPolityk

@TwójPolityk

Dziękuję serdecznie.
To bardzo ważne, żeby dokumentować jak ta hutzpa się odbywa.
Ja nie mam konta na pejs-zbuku, i nie zamierzam mieć, to nic tam nie mogę zobaczyć, więc jakby było więcej, to trzeba zapisywać, i rozsyłać po innych stronach, żeby dotrzeć do zadżumionych telaviwzyjną propagandą Sekty Covida.

Portret użytkownika antyryt

Żadna nie jest lepsza od

Żadna nie jest lepsza od drugiej. Każda obecnie proponowana szczepionka to jedno z największych gówien jakie powstawały od dziesiątek lat w eksperymentach przeprowadzanych w największej tajemnicy, których skutków nie przewidzi nikt poza szefami pewnych koncernów medycznych. Te kesperymenty od dziesiątek lat prowadzili ludzie, którzy jawnie mówią o konieczności eliminacji 6 miliardów ludzi. Unikać tego (szczepienia) jak tylko się da - będzie przesrane, bo większość się da się kupić za "dochód gwarantowany", ulegnie ckliwym przemowom typu "bądź odpowiedzialny, ratuj starszych i słabszych" i będzie prześladować niezaszczepionych. Sugeruję, że warto wytrwać, pomimo nadchodzącego piekła Smile

Portret użytkownika Mojeimię44

Ja pierdziele co za targowica

Ja pierdziele co za targowica. Która szczepionka spod znaku jadowitej żmiji jest lepsza? Dżuma czy cholera? W logo medycyny zawsze są dwie żmije. Coca cola czy pepsi cola? Co za różnica? We wszystkich udziały ma Bill Gates. 

ja to mam w dupie te Bill Gadowe szczepionki. Jeśli dzialalności medycznej nie będziecie traktować jako działalności biznesowej nigdy nie zrozumiecie, że chodzi tylko o kasę.  Więc ja się zastanawiam czy pić sok z aronii czy napar z owoców ręki buddy. Mam gdzieś te ich obłąkane szczepionki które powinny być testowane 3 lata a nie dwa miesiące. 

Morawiecki dziś powiedział, że szczepionki nie będą obowiązkowe. Więc nie jestem nimi zainteresowany. Oczywiscie reklama będzie szła w najlepsze. Jak co roku poddałem się apiterapii czyli zaaplikowałem sobie jad pszczeli pod skórę i to jest mega naturalna szczepionka

https://youtu.be/Wn_CeFjk6DI

Bill Gates w koło będzie powtarzał, że bez szczepionki się nie obejdziemy bo umoczył majątek w firmach pracujących nad szczepionką i musi mu się zwrócić. To nie teoria spiskowa to fakty. Sfinansował minimum 7 ale biorąc pod uwagę jego kasę i wiedzę ile na tym wyciągnie to pewnie z 15. Poczytajcie a prawda was wyzwoli. 

https://www.google.pl/amp/s/tech.wp.pl/bill-gates-sfinansuje-szczepionke-na-koronawirusa-ma-byc-gotowa-w-12-miesiecy-6504343875381377a%3famp=1

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

Morawiecki dziś powiedział,

Morawiecki dziś powiedział, że szczepionki nie będą obowiązkowe. 

 Żyd kłamie nawet jak się modli, a prawdę powie gdy się pomyli.
Poza tym one będa tak nieobowiązkowe, że bez świadecta zaszCZIPienia nie wejdziesz do autobusu, sklepu, do roboty, itd. Tak jak teraz psa przez granicę nie przewieziesz bez zaświadczenia o szczepieniu.
A ludzkopodobna trzoda chlewna już kagańce na pyskach, jak psy, nosi, choć nie musi, bo nie ma takiej podstawy prawnej.
Bo tak parchaty ekspert z telaviwzora kazał... A świecący na ścianie 60 calowy ołtarzyk to świętość. Bez niego trzoda nie wiedziałaby, co ma demokratycznie i SAMODZIELNIE myśleć...

Strony

Skomentuj