Czy chciałbyś mieszkać obok osoby czarnoskórej albo homoseksualisty? Kontrowersyjna ankieta w jednej z brytyjskich szkół

Kategorie: 

Źródło: NAOMI DAVIS

Szkoła w kontrowersyjnym ćwiczeniu poprosiła uczniów o uszeregowanie potencjalnych sąsiadów w oparciu o to, obok kogo najbardziej chcieliby mieszkać. Lista obejmowała pozycje takie jak „czarnoskóra osoba”, czy „homoseksualny mężczyzna”.

Naomi Davis, jedna z mam, poskarżyła się na Bristol Free School, gdy jej córka Chayse opowiedziała jej o ćwiczeniu. Kobieta uznała, że zadanie zostało zaprojektowane, aby zrobić „coś pozytywnego”, ale „nie osiągnęło tego celu”.

 

Szkoła wydała oświadczenie, w którym oznajmiła, że ​​„dokona przeglądu materiałów użytych w ćwiczeniu”. Dodano również, że lekcja obywatelstwa i różnorodności była częścią „pracy mającej na celu zwiększenie zrozumienia przez uczniów zalet życia w różnorodnym i integracyjnym społeczeństwie”.

Kiedy 11-letnia córka pani Davis wróciła do domu, powiedziała mamie o tej sytuacji. Pokazała również zdjęcie arkusza, które zrobiła w szkole. Na karcie znajdowało się polecenie, aby uszeregować numerycznie swoich potencjalnych sąsiadów według tego, czy chcielibyśmy zamieszkać obok nich. Na liście znajdowały się m. in.: osoby z trudnościami w nauce, wegetarianie, gitarzyści, czy nastoletni rodzice. Pani Davis powiedziała, że ​​jej córka nie zrozumiała, dlaczego czarnoskóra osoba znalazła się na tej liście.

 

Pani Davis pochwaliła jednak szkołę za jej niezwykle szybką reakcję i powiedziała, że jest im bardzo przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Kobieta dodała również, że ​​szkoła postanowiła współpracować z rodzicami różnych grup etnicznych, aby pomóc w opracowaniu swoich arkuszy.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika kolo21

Pewnie nie na temat, ale pis

Pewnie nie na temat, ale pis przegłosowując tą ustawę że prywatny właściciel kamienicy, nie musi zapewnić zastępczego lokum dla eksmitowanej rodziny. Na początku to olałem, bo co mnie to. Ale rządy P.O i PIS oddaja mienie żydom z USA, poprzez lipną sprzedaż kamienic, podstawionym kupcom. Całe rodziny są eksmitowane na ulicę, gdy właściciel podniesie czynsz o 300%. Graty trafiają do magazynu, który jest płatny 150zł za dobę, a nawet jak ktoś odbierze swoje meble, to z robactwem np Francuzami, czy pluskwami. Które przeniosą się od sąsiednich gratów z innych eksmisji. Hajka i jej eksmisję w Wa-wie to był początek, dopiero teraz z orientowałem  się ile kamienic i nie ruchomości w tym zabytkowych, poszło w łapy żydo-niemieckie. 5 lat temu, na mojej ulicy spotkałem szkopów z pejsami, oglądających sobie kamienice. 12 miesięcy później stały ciężarówki wywożące dorobki miekszańców z tych że kamienic. W obce łapska przeszło w ciągu 15lat o koło 200 kamienic w moim mieście, to co wiem. Wasze ulice, nasze kamienice? O nie kochani, ulice są wyremontowane i wybudowane za Unijne-niemieckie pieniądze, tak samo mosty, tunele itp. Więc nawet ulice nam nie pozostaną. Dlaczego jest taki medialny wrzask o tą puszczę, Bo szkopki uważają że już należy ona do nich. I jest cięte ich drzewo. Zawsze komuna przedstawiała zachód i ich kapitalizm, jako min wysiedlanie ubogich z ich domów, i się k....a sprawdza na całego. A jak załatwią nas, to się zabiorą za klasę średnią, bo każdy dom, jest postawiony na cudzej przed wojennej prywatnej ziemi. Kiedyś folwarku, czy dworze jakiegoś jasnie dupe r...go pana.

kolo21

Portret użytkownika snierzyn

Żydom wszystko zabrali u nas,

Żydom wszystko zabrali u nas, ja się nie dziwię ich dążeniu do odzyskania majątków przodków. Pamiętajmy, że My byliśmy kiedyś wielokulturowym narodem i żydzi dorobili się tego wszystkiego u Nas legalnie. A że im się chciało pracować, to mieli całkiem pokaźne majątki. Zresztą po co gdybać, niech sądy zdecydują. Teraz mają być niezawisłe. Kocham PiS, bo wreszcie sądy będą czyste i wolne od polityki, nikt, nawet minister sprawiedliwości nie cofnie ich decyzji:)

Portret użytkownika sceptyyk

Chcę mieć takich sąsiadów.   

Chcę mieć takich sąsiadów.                                                                                                                                                                                                                      Znalezione obrazy dla zapytania rodzina

Portret użytkownika Takitam

A dlaczego autorze B piszesz

A dlaczego autorze B piszesz że ona jest  kontrowersyjna ???. Czy wszyscy muszą myśleć kategoriami "poprawnie politycznych i ideologicznych" lewaków ???. Gołym okiem widać do czego w zachodnich krajach doprowadziła ta poprawność polityczna, ale aby być poprawnym politycznie i nie wchodzić w konflikt z prawem - nie wolno nawet tego zauważać. 

Strony

Skomentuj