Czy cebula może być remedium na raka?

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Jak donoszą chińskie media, tamtejsi naukowcy ustalili, że należy spożywać duże ilości cebuli, ponieważ najprawdopodobniej chroni ona jakoś człowieka przed zachorowaniem na raka jelita grubego.

 

Lekarze przeanalizowali dane 833 pacjentów z północno - wschodnich Chin, u których zdiagnozowano raka jelita grubego. Porównali te informacje z analizami od kolejnych 800 osób tej samej płci i wieku, ale bez nowotworów złośliwych. Z reguły ludzie, którzy nie chorują na raka, często jedzą cebulę. To naprowadziło ich na drogę do sformułowania swojej śmiałej teorii.

Eksperci twierdzą, że w celu zapobiegania nowotworom należy jeść przynajmniej 16 kilogramów różnych rodzajów cebuli rocznie. To zalecenie jest takie samo zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet.

 

Rak jelita grubego najczęściej dotyka młodych ludzi o wysokich dochodach. Raka powoduje nadmierne spożywanie gotowych produktów i fast foodów, a także częste leczenie się antybiotykami w dzieciństwie. Wcześniej naukowcy wskazywali inne proste sposoby zapobiegania rakowi jelit. Ma to być przede wszystkim dieta bogata w błonnik.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Ciekawe, gdyby publikacja na

Ciekawe, gdyby publikacja na ten temat pojawiła się 30 lat temu, miałabym okazję przepytać ludzi. Teraz już nie mam okazji. 

W każdym razie od kiedy znalazłam, że cebula przyśpiesza przemianę materii (w sensie, że przeciwdziała otyłości), codziennie ją stosuję. Ponoć dodatek cebuli do potraw ma takie właśnie działanie. Było to conajmniej 40 lat temu Smile

Jeśli nie zjem choć jednej kromki chleba razowego z majonezem, cebulką i pomidorem (lub keczupem lub ogórkiem kiszonym bądź konserwowym), czuję że jestem głodna.

Na Sputniku napisali, że roczna dawka cebuli na głowę to aż 14 kg! Czyli na miesiąc wypada 1,25 kg, więc w sumie to już groźnie nie wygląda Smile

Podlinkuję jeszcze inny artykuł ze Sputnika o wartościach cebuli:

https://pl.sputniknews.com/swiat/2019082510951892-wartosci-cebuli-o-ktorych-nie-wiedziales-sputnik/

Skomentuj