Czy blokada Kanału Sueskiego może być zapowiedzią wielkiego konfliktu zbrojnego?

Kategorie: 

Źródło: Internet

Kontenerowiec „Ever Given” od kilku dni blokuje Kanał Sueski. Niby takie rzeczy się zdarzają, ale dwie sprawy związane z tym wydarzeniem, budzą wątpliwości…

Kanał Sueski wybudowano głównie po to, by skrócić drogę morską z Europy do Azji. Dzięki temu, że statki nie muszą opływać Afryki, podróż skraca się o 10-14 dni. Według szacunków, trasa ta zapewnia 12% światowego obrotu kontenerowego. To bardzo dużo. Choć producenci z powodu pandemii robią większe zapasy, to jednak kiedyś się one skończą, a im dłużej będzie trwała akcja odblokowania Kanału, z tym większym załamaniem łańcucha dostaw będziemy mieli do czynienia.

W grę wchodzi nie tylko typowe zaopatrzenie spożywcze, odzieżowe czy obuwnicze, ale także różnego rodzaju elementy dla przemysłu elektronicznego, branży motoryzacyjnej czy farmacji. Zahamowanie dostaw istotnych składników dla farmaceutyki, może być w dobie pandemii ogromnym wyzwaniem.

Wiele towarów nie dotrze zatem na czas, a wydłużona podroż, to dodatkowe koszty. Kluczowe jest jednak zablokowanie kontenerowców dla następnych rejsów. Peter Bedrowski, szef holenderskiej firmy Boskalis, która usiłuje odblokować kanał, twierdzi, że misja może zająć nawet tygodnie „zależnie od sytuacji”. W obecnych warunkach może to być katastrofalne dla bardzo nadwyrężonych z powodu pandemii COVID-19 gospodarek wszystkich państw.

Niewykluczone, że aby zmniejszyć obciążenie, trzeba będzie zdjąć kontenery, paliwo i wodę ze statku, potrzebne będą też  holowniki i usunięcie pewnej ilości piasku.

Tyle oficjalnie. Nieoficjalnie zaś, bardzo zastanawiająca jest trasa, jaką pokonał kontenerowiec. Otóż statek przed wpłynięciem do kanału narysował gigantycznego penisa na Morzu Czerwonym. Czy może to być oznaką celowego działania?

Czy to miał być jakiś manifest? Jaka symbolika się za tym kryje?

Jeszcze ciekawsze jest to, że naczelny polski jasnowidz - Krzysztof  Jackowski - jakiś czas temu podzielił się swoją wizją na temat blokady „pewnej cieśniny na morzu”:

Mam takie wrażenie, że pewna cieśnina na morzu będzie zablokowana kilkoma statkami. […] Mam odczucie, że pierwszy etap konfliktu, to będzie uderzenie z powietrza na statki na morzu. Kojarzy mi się, że cieśnina zostanie przez kilka statków zablokowana, a pretensje o to będzie miało kilka państw. A jedno państwo to zrobi i w którymś momencie z powierza, zostaną te statki zbombardowane i to będzie to początek konfliktu zbrojnego na Bliskim Wschodzie.

Czy zatem to, co teraz dzieje się w Kanale Sueskim to preludium do wojny?

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (3 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Jakoś nie kojarzy mi sie ten

Jakoś nie kojarzy mi sie ten tankowiec z konfliktem zbrojnym (te idzie wywołać bardziej prymitywnymi argumentami np. prosto wytrząśniętymi z rękawa) Chociaz prawdę mówiąc, to się zgodzę, że idzie ten na szago, czyliż azalisz, chyba w poprzek,blokujący kanal ? Tankowiec wykorzystać do x 10 i jeszcze innego wymyślonego ( a tu,co dusza chachmenciarzom się tylko zamarzy,wzrostu cen w ogóle a paliwa w szczególe. My Matołki kochane ...jak zawsze ZA TO ZAPŁACIMY. No, bo kto ? 

Portret użytkownika ARTUR

Aby stwierdzić dlaczego

Aby stwierdzić dlaczego doszło do sytuacji należy policzyć kto na tym zarobi . Tak właściwie to wszyscy tracą a zwłaszcza Tajwan , Chiny , Japonia i Anglia , zyskują upadające giełdy i odrobinę surowce czyli miejsca gdzie NWO reguluje przepływ pieniądza i zbytu a więc wychodzą z założenia że w " mętnej wodzie " złapią dużo ryb . Na dodatek może to być testem braków w zaopatrzeniu jakie jest przewidziane na czerwiec a więc najwyższy czas aby zaczęli działać . Nie da się statku bez ingerencji człowieka ustawić w takiej pozycji w tak wąskim kanale przy braku prądów morskich , musiała być decyzja " lewa śruba stop , prawa cała naprzód " , a polecenie musiał wydać pilot który kieruje każdym statkiem od wejścia do kanału .

Portret użytkownika maniek II

...on ma jedna srube i stery

...on ma jedna srube i stery strumieniowe....ale prawidlowo dedukujesz - to byl sabotaz - ewidentny!...poza tym linia wody jest wysoko co moze oznaczac.ze wiekszosc kontenerow jest pusta - zbiorniki balastowe - tez!...wszed¬l g¬leboko na brzeg i nawet zastosowanie pontonow do podnoszenia zatopionych statkow - nic nie da!...pozostaje kupic lopaty dla zalogi coby kopali 3-cia nitke kanalu - bedzie szybciej niz sciaganie!...

Portret użytkownika Zenek ;)

" poza tym linia wody jest

" poza tym linia wody jest wysoko co moze oznaczac.ze wiekszosc kontenerow jest pusta "

 

albo zawierają lekki/ bardzo lekki ładunek albo owe dzieci o jakich wszędzie trąbią, iż je "wieźli do jerozolimy na powitalną ofiarę dla mashiacha"

Portret użytkownika Pilot

Instaurare omnia in Christo +

Instaurare omnia in Christo +++

https://www.youtube.com/watch?v=MeUSGoHqwQM

1. W kwietniu 2020 r. sprzedaz samochodow w RFN spadla o 61 % w porownaniu do marca a produkcja tychze o 97 %. We Francji w kwietniu sprzedano 89 % aut mniej niz w marcu, w Hiszpanii 97 % a we Wloszech 98 %.

2. Obydwa berlinskie lotniska czyli Tegel i Schönefeld ( to tam gdzie pijana dr. Ewa sie plotom lotniskowym i drutom kolczastym nisko poklaniala) obslugiwaly w kwietniu 2020 r. dziennie 800 (!) pasazerow gdzie jeszcze w marcu obslugiwano okolo 100 000 pasazerow dziennie i dlatego tez Senat Berlina postanowil ze lotnisko zostalo zamkniete 1. listopada 2020 r. co tez uczyniono.

3. Analisci Deutsche Bank w dniu 13.05.2020 zakomunikowali, ze niemiecka gospodarka vel "unijna lokomotywa" zmniejszyla sie w I kwartale 2020 r. o 14 % a w calym 2020 r. ocenili recesje na 10 % - o czym nawet rezymowy "Bild-Zeitung" doniosl i to na 1-szej stronie.

4. Nawet wedlug oficjalnych niemieckojezycznych jewrokolchoznych medialnych oglupiaczy spadek gospodarek ZSRR - bis vel UE wyniosl w kwietniu - 30 %.

5. Kalafiory, salata, broccoli, cukinia i inne zielsko podrozalo w 2020 r. prawie 100 % bo nie ma jej kto zbierac pomimo ze Frau Dr. Kazmierczak vel Kaßner vel Merkel zaimportowala w samym tylko 2015 r. dodatkowe 2 mln. muzulmanow i negrow no ale oni tu do zadnej pracy przeciez nie przyjechali w przeciwienstwie do Polakow a juz na pewno nie na polach polanych swinskimi szczynami czyli po naszemu gnojowka co jest haram i w piekle kazdy syn Mahometa za to wyladowac moze ?

https://www.youtube.com/watch?v=X766WQjDoEI

Wiecie moze kto to byl Richard von Weizsäcker czy Carl Friedrich von Weizsäcker i kim byl tatus rodzony obu tych Panow ? To ja wam podpowiem i to nawet z duszpasterska troska bo jako polackie "suwereny" pojecia o tym najmniejszego przeciez nie macie. Otoz Herr Vater obydwoch tych panow byl druga osoba po Ribbentropie w Tysiacletniej Rzeszy a Richard to byl nawet kilka lat temu Prezydentem RFN-u a jednak najwazniejszy jest ten trzeci - Carl Friedrich !

Otoz ten profesor filozofii Carl Friedrich von Weizsäcker w 1983 roku napisal ksiazke pod tytulem "Zagrozony Pokoj". Ksiazka ta byla 40 lat temu ukoronowaniem jego calej kariery naukowej. Otoz mowi w niej niejako proroczo, ze kiedy upadnie system sowiecki na calym swiecie to kapitalizm bez systemowej konkurencji przybierze formy ekonomicznie i politycznie tak potworne i straszliwe jakich ludzkosc do tej pory w swojej historii jeszcze nie znala. Oto glowne tezy jego teorii :

1. Ilosc bezrobotnych na Swiecie osiagnie niewyobrazalne rozmiary.

2. Pensje spadna do poziomu nieznanego wczesniej w swiatowej historii.

3. Wszystkie systemy socjalne ulegna destrukcji - emerytury i renty jako pierwsze. Przyczyna tego bedzie tzw. "kryzys gospodarczy" o niewyobrazalnych dymensjach zainicjowany przez przez swiatowych spekulantow.

4. Okolo 40 lat po upadku komunizmu w Niemczech ludzie beda znow umierac z glodu.

5. Niebezpieczenstwo wojen domowych na caly swiecie dramatycznie wzrosnie.

6. Panujace elity polityczne beda zmuszone utrzymywac prywatne armie dla swojego bezpieczenstwa.

7. Zeby zabezpieczyc swoje panowanie elity swiatowe wprowadza Totalna Kontrole czyli swiatowa dyktature.

8. Wykonawcami decyzji swiatowych elit finansowych beda skorumpowani politycy.

9. Swiatowy Kapital ktory to niby narodowosci nie ma jak Aaaron Buchholtz swego czasu wizjonersko utrzymywal finansuje i promuje nigdzie do tej pory jeszcze nie spotykany nacjonalizm jako antydotum na wzmacniajace sie na calym swiecie tendencje komunistyczne.

10. W celu utrzymania swojej wladzy elity finansowe beda redukowac ludnosc swiata do minimum. Osiagniete zostanie to za pomoca sztucznie utworzonych laboratoryjnie chorob. Bron biologiczna bedzie nazywana w mediach jako "zarazy". Powodem tego bedzie fakt, ze wiekszosc ludzi na Swiecie nie bedzie w stanie sfinansowac swojego i swoich rodzin codziennego zapotrzebowania na zywnosc. Wtedy elity finansowe i polityczne zmuszone beda do dzialan prewencyjnych gdyz inaczej wytworza sie niebezpieczne dla nich potencjaly konfliktowe.

11. Aby zabezpieczyc sobie wlasna wladze i globalne swiatowe zasoby mineralne, prowadzone beda przez czolowe panstwa lokalne wojny atomowe.

12. Ludzkosc po upadku komunizmu bedzie swiadkiem powstania najbardziej antyludzkiego i pozbawionego wszelkich skrupol systemu jakiego nigdy w swojej dotychczasowej swiatowej historii jeszcze nie przezywala. System ktory do tego ekonomicznego Armageddonu doprowadzi bedzie sie nazywal Kapitalizmem Niekontrolowanym ? 

.

Быдлошевский Л.З. - wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

Strony

Skomentuj