Czy Barack Hussein Obama jest sunnickim muzułmaninem?

Kategorie: 

Barack Hussein Obama - źródło: www.dreamstime.com
Wraz z wybuchem wojny domowej w Syrii rozpoczęła się również krwawa wojna między sunnitami a szyitami, odłamami islamu. Wszystko zaczęło się w styczniu 2011 roku, dwa lata po wybraniu Baracka Husseina Obamy na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych. Co ciekawe, coraz więcej Amerykanów uważa, że Obama jest muzułmaninem.

 

Barack Obama do dziś jest człowiekiem-zagadką. Próżno szukać informacji na temat jego przeszłości, gdyż dokumenty te są utajnione a wiele kontrowersji wywołuje jego akt urodzenia, uznawany przez wielu za fałszywy. Niektórzy uważają, że Obama w rzeczywistości jest muzułmaninem i jedynie udaje chrześcijanina, aby zyskać zaufanie wśród ludzi.

 

Warto przytoczyć badania przeprowadzone w 2010 roku i opublikowane przez The Washington Post, z których wynika, że 20% Amerykanów jest przekonanych iż Barack Obama jest w rzeczywistości muzułmaninem. Zaskakujące wyniki osiągnięto również w 2012 roku, ponieważ aż 50% republikańskich wyborców ze stanów Alabama i Mississippi stwierdziło, że obecny prezydent USA wyznaje Allaha.

 

Czy jest to więc możliwe aby Barack Hussein Obama był jedynie podstawionym przez inny kraj człowiekiem? Obserwując wydarzenia na Bliskim Wschodzie można dojść do wniosku, że jeśli Obama naprawdę jest muzułaminem, to najprawdopodobniej sunnitą. W Syrii od dłuższego czasu trwa wojna domowa. Konflikt ma miejsce między rządem a tzw. umiarkowaną opozycją, jednak trwa tam również wojna religijna, między sunnitami a szyitami.

 

Jak wiadomo, władzę w Syrii sprawuje Baszar al-Assad, który jest alawitą. Alawici natomiast są uznawani przez większość sunnitów za niewiernych, w przeciwieństwie do szyitów. Opozycja walcząca z syryjskim rządem jest wspierana nie tylko przez Stany Zjednoczone, ale głównie przez Arabię Saudyjską, gdzie zdecydowaną większość stanowią sunnici. To głównie temu krajowi zależy na pokonaniu Assada. Wiadomo również, że Arabia Saudyjska, choć jest krajem muzułmańskim, utrzymuje sojusz z Izraelem.

 

Wojna w Syrii jest więc na rękę Arabii Saudyjskiej, gdyż tzw. syryjska opozycja składa się z sunnitów. Pokojowe rozwiązanie tego konfliktu nie jest możliwe, skoro Assad nie zgadza się na dobrowolne oddanie władzy. Prezydent Syrii kilkakrotnie powiedział, że możliwe jest przeprowadzenie wcześniejszych wyborów i zgadza się odejść tylko gdy będzie się tego domagała ludność syryjska, a nie najeźdzcy.

 

Sytuacja wokół Iranu również jest spowodowana konfliktem szyicko-sunnickim. Stany Zjednoczone, mimo nacisków ze strony Izraela i Arabii Saudyjskiej, nie przeprowadziły żadnej operacji militarnej i liczyły raczej na pokojowe rozwiązanie kwestii programu nuklearnego. Nowy prezydent Iranu, Hassan Rouhani, jest według USA "bardziej umiarkowany w poglądach". Niektórzy zaczynają nawet podejrzewać, że Rouhani został podstawiony aby zakończyć irański program nuklearny. Mimo to, Izrael i Arabia Saudyjska chcą dokonać własnego ataku na Iran i opracowują nowy wirus typu Stuxnet.

 

Powraca więc pytanie, czy Barack Hussein Obama jest jednak sunnickim muzułmaninem, podstawionym przez Arabię Saudyjską. Jeśli jest to prawda, to brak interwencji militarnej w Syrii i w Iranie, czyli brak wsparcia dla sunnitów, z pewnością odbije się na przyszłych wyborach prezydenckich w USA w 2016 roku. Na pytanie zadane w artykule być może uzyskamy odpowiedź, gdy Obama nie wygra tych wyborów w myśl zasady, że "prawda zawsze wyjdzie na jaw". Jednak do tego czasu jeszcze wiele się może zmienić.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zenek

"Mimo to, Izrael i Arabia

"Mimo to, Izrael i Arabia Saudyjska chcą dokonać własnego ataku na Iran i opracowują nowy wirus typu Stuxnet."
 
- który sfinansuje polska, zażynana i zagłądzana frajernia z własnych podatków. Przetarg na StuxNeta 2 już rozpisano jakieś 3-4 miesiące temu. To jest to STRATEGICZNE PARTNERSTWO DLA POKOJU o jakim tam często w tv chrzanią. "Partnerstwo" z biblijną Bestią dokonującą właśnie zamachu stanu na Ukrainie .

Portret użytkownika Jaro

A ja sobie tak dumam i staram

A ja sobie tak dumam i staram sięcośdopasować do tego artykułu. Nie wiem, czy mój tak myślenia znajdzie tu poparcie ale postaram się Wam go jakoś czytelnie przedstawić. 1. Skoro Obama jest muzułmaninem = antychryst. Każdy muzułmamin jest wrogiem chrześcijanina, a tym samym staje się atychrześcijaninem czyli antychrystusem inaczej mówiąc antychrystem. 2. O Antychryście mówi się, że nikt nie będzie znał jego dnia ani miejsca urodzin. Mędrcy w piśmie starają się umieścić go gdzieś w okolicach Syrii, Egiptu a nawet Izraela. 3. Antychryst ma zadziwić świat w ten sposób, że mu wszyscy uwierzą - nie wiem czy dobrze myślę ale coś z tym Blue Bimem mi tu śmierdzi.Może nie na darmo płyta Pink Floyd "Ciemna strona Księżyca" niesie w sobie nagranie utwóru pt. "The Great Gig In The Sky". Wiem, że może to być za bardzo naciągane, ale często najciemniej jest pod latarnią. Powiem na zakończenie tyle. Skoro udało się oszukać ludzi na całym świecie pokazując zespół Mili Vanili jako ten śpiewający ( śpiewał za nich zupełnie kto inny ) - to oszukiwanie ludzi na zasadzie "reżyserowania na żywo" poprzez media obecnych wydarzeń jest możliwe. Przypomnijcie sobie film z Dustinem Hoffmanem w roli głównej "Fakty i Akty" - jedyny film, który trudno znaleźć w dobrej jakości w sieci, podobnie jak nasz polski "Ogniomistrz Kaleń", ale ten ostatni to wiemy z jakich przyczyn. Ktoś usilnie chce nam wmuwić, że Wołyń to tylko nasza chora polska wyobraźnia, no ale o tym może innym razem.

Portret użytkownika muniek

Ależ bełkot od pierwszych

Ależ bełkot od pierwszych słów każdy muzułmanin jest wrogiem chrzescijan skąd te brednie? Tyko nie cytuj mi tu Koranu bo po pierwsze nie znasz kontekstu chistorycznego nie znasz Tawsir i sunny Proroka
Druga bzdura muzułmanie sa antychrystami twoja ignorancja poraża
Muzułmanie wierzą w Chrystusa oczekują jego przyjscia tylko te przyjscie  bedzie wygladało inaczej niz sobie to wyobrazają Chrzescijanie Tak samo wierza muzułmanie w nadejscie Antychrysta.

Portret użytkownika Peter Celt

Kontekstu "chistorycznego"

Kontekstu "chistorycznego" nikt nie zna. A Tafsir potwierdza barbarzyński, patologiczny charakter islamu.
Przykład:
2:216Przepisana wam jest walka, chociaż jest wam nienawistna. Być może, czujecie wstręt do jakiejś rzeczy, choć jest dla was dobra. Być może, kochacie jakąś rzecz, choć jest dla was zła. allah wie, ale wy nie wiecie!
Jaki jest kontekst?
http://www.qtafsir.com/index.php?option=com_content&task=view&id=197
2. Przykład:
9:29Zwalczajcie tych, którzy nie wierzą w allaha i w Dzień Ostatni, który nie zakazują tego, co zakazał allah i Jego Posłaniec, i nie poddają się religii prawdy - spośród tych, którym została dana Księga - dopóki oni nie zapłacą daniny własną ręką i nie zostaną upokorzeni.
 
Cała historia islamu, biografia tak zwanego "proroka" pokazuje z jaką ohydną ideologią mamy do czynienia...

Strony

Skomentuj