Czy atak na Iran jest nieunikniony?

Kategorie: 

http://www.msnbc.msn.com/id/45209267/ns/world_news-mideast_n_africa/#.TrqZ6vSSBGE

Wiceszef sztabu generalnego irańskich sił zbrojnych zagroził Izraelowi "zniszczeniem", jeśli zaatakuje instalacje nuklearne w Iranie. Dodał, że odpowiedź Iranu "nie ograniczy się do Bliskiego Wschodu". Szaul Mofaz, szef komisji spraw zagranicznych i bezpieczeństwa w izraelskim parlamencie ostrzegł, że większość europejskich stolic znajduje się w zasięgu irańskich rakiet.

 

Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad odrzucił dzisiaj raport Międzynarodowej Agencji Atomowej (MAEA), którego autorzy twierdzą, że Teheran rozwija broń jądrową. "Nie cofniemy się ani o krok na drodze, którą zdecydowaliśmy się obrać" - ogłosił Ahmadineżad. Dodał, że Iran "nie potrzebuje bomby atomowej".

 

W raporcie MAEA jest mowa o tym, że do 2010 roku Iran realizował różne projekty i przeprowadzał eksperymenty mające na celu opracowanie głowicy atomowej. Niektóre z prowadzonych potajemnie prac, o które podejrzewa się Iran, mogły mieć cele pokojowe, ale "inne są specyficzne dla broni nuklearnej". W raporcie wyrażono opinię, że niektóre z tych prac mogą być kontynuowane. 

 

Formalnie raport nie został opublikowany. Otrzymała go Rada Naczelna (Rada Gubernatorów) MAEA oraz Rada Bezpieczeństwa ONZ, ale agencje prasowe weszły w jego posiadanie. W izraelskich mediach pojawiły się ostatnio spekulacje na temat ewentualnego zaatakowania irańskich obiektów nuklearnych, gdyby nadeszły nowe sygnały o prowadzeniu przez Teheran prac nad bronią jądrową. Wspólnota międzynarodowa podejrzewa, że celem irańskiego programu nuklearnego jest uzyskanie broni jądrowej ale Teheran temu zaprzecza, twierdząc, iż chce tylko produkować paliwo dla elektrowni atomowych.

 

Mahmud Ahmadineżad wciąż jest za negocjacjami, jednak niektórzy uważają, że należy natychmiast podjąć działania. Tzipi Livni, lider opozycji w Izraelu, rozpoczęła kampanię medialną w środę, by przekonać społeczność międzynarodową do podjęcia działań przeciwko irańskiemu programowi nuklearnemu. W rozmowie z Jeruzalem Post i dziewięcioma innymi zagranicznymi mediami, Livni nazwała kwestię iranu "nie polityczną". O to niektóre słowa lidera opozycji:

"Dzisiaj cały świat stoi przed ważnym testem: Czy zrozumieją, że Iran jest zagrożeniem, którym trzeba się zająć?".

"Iran nie jest problemem tylko dla Izraela; nigdy nie był. Jest problemem dla całego świata, a jeśli Teheran osiągnie swój cel, cały świat za to zapłaci".

"Światowi przywódcy muszą działać wspólnie i podejmować działania."

"Iran musi być zatrzymany. Nie ma już dylematów w tej sprawie".

 

Warto też dodać, że armia Stanów Zjednoczonych przysłała do bazy w Iraku około 36.000 żołnierzy.

 

Czy dojdzie do wojny?

 

 

http://www.reuters.com/article/2011/11/09/us-iraq-usa-balad-idUSTRE7A82KG20111109?feedType=RSS&feedName=topNews&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+reuters%2FtopNews+%28News+%2F+US+%2F+Top+News%29

http://www.jpost.com/IranianThreat/News/Article.aspx?ID=244930&R=R1

http://www.jpost.com/VideoArticles/Video/Article.aspx?ID=244953&R=R1

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wybuchnie-wojna-iran-grozi-izraelowi-zniszczeniem,1,4902543,wiadomosc.html

http://www.nytimes.com/2011/11/09/world/un-details-case-that-iran-is-at-work-on-nuclear-device.html?_r=1&partner=rss&emc=rss

http://video.foxnews.com/v/1265010349001/un-report-iran-suspected-of-working-toward-nuclear-weapon/?playlist_id=87937

http://www.jpost.com/IranianThreat/News/Article.aspx?ID=244845&R=R1

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ZonK

Jak kiedyś wyglądał

Jak kiedyś wyglądał kontyngent pokojowy, a jak wygląda teraz? Ten internet naprawdę zaczyna być globalną świadomością tylko ... jestem przerażony, ile osób ma wyprane mózgi.Od 2 lat nie mam telewizora, normalnie się czuję jak w matrixie patrząc na tych wszystkich ludzi Sad

Portret użytkownika Grze

Powstaje pytanie - kto tu

Powstaje pytanie - kto tu jest zagrożeniem dla świata? Czy Persowie, którzy "pracują" nad programem nuklearnym? A może Izrael, który zapowiada atak uprzedzający, niewykluczając broni atomowej, któej... rzekomo nie ma... A propos. Konstytucja USA zabrania wspierania krajów, które mają broń atomową "nielegalnie". Pytanie - które państwa na bliskim wschodzie mają broń nuklearną?Pytanie pomocnicze: które państwa na bliskim wschodzie wspiera USA.

Portret użytkownika Jan Prester

W prehistorii najstarsze

W prehistorii najstarsze księgi opisują użycie broni jądrowej.,,Bóg Tot wyrzuca jeden pojedynczy pocisk napełniony energia wszechświata- wybucha jak tysiąc słońc-giną całe rasy ludzkie,słonie bojowe,konie,ludzie zostały spalone na popiół-pozostali fruwali jak spalone liście drzew- ocaleni gasili cierpienie w wodzie płynącej rzeki. Tym,którzy przeżyli skóra złaziła płatami,włosy wypadały z głowy,paznokcie schodziły z rąk i marli w mękach. To że odkryto ślady wybuchów bomby atomowej w Ameryce w tzw.Dolinie Śmierci,Azji Mniejszej i Indiach-to powinno zastanowić wszystkich MĄDRYCH LUDZI bo nienawiść dziśiaj prowadzi prosto do zagłady ludzkości a Israel jako państwo i naród winno wiedzieć i rozumieć to najlepiej-dążyć do rozmowy i pokoju za wszelką cenę.Użyto też inne straszne bronie,których działania nie możemy wytłumaczyć,ale kto wie czy któreś z państw bliskiego czy dalekiego wschodu nie dotarło do tej tajemnicy. Pewno -sam Israel się boi-będzie musiał ginąć ,,naród wybrany'' a to żle -trzeba wciągńąć INNYCH- my będziemy patrzeć z boku jak lecą na nich rakiety z atomem czy inną cholerą .Itak zginie świat jak dał do zrozumienia mądrym ludziom OJCIEC BOMBY ATOMOWEJ.Nie była to pierwsza bomba atomowa użyta w historii naszej ZIEMI. Każdy naród na Ziemi ma prawo i winien żyć według własnej wiary,zwyczajów, obyczajów i w POKOJU. W prehistorii Atlantyda toczyła wojny o panowanie nad całym światem i zginęła, pozostała po niej legenda oby nie stało się to teraz z Ameryką Północną.  Niech Świat popatrzy jak w Polsce przy okrągłym stole został pokonany   Związek Radziecki i cały Układ Warszawski-To jest MĄDROŚĆ- nie wojną!!!

Niektórzy ludzie czynią swiat wyjątkowym tylko dlatego , że są

Portret użytkownika panx

Nawiązując do manipulacji

Nawiązując do manipulacji medialnej:w sumie można zdjęcia z Polski podobne  zrobić , twierdząc że Tusk to zbrodniarz Smile i.....wysadzić Warszawę i wprowadzić 50% Vat  a jak się nie podoba to NATO wysadzi Kraków Smile a tych co nie chcą płacić będą wieszać jako buntowników w Poznaniu.Ciekawie ?:)

jhalik.b-net.pl

Strony

Skomentuj