Czy asteroida 2002 NT7 może zderzyć się z Ziemią? NASA przed nią ostrzegała

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W sieci zaczęła się rozprzestrzeniać teoria, że Ziemi zagraża asteroida 2002 NT7, przed którą ostrzegała nawet agencja kosmiczna NASA. W sieci zaczęła od razu funkcjonować teoria wedle której pod koniec stycznia, lub na początku lutego może dojść do jej kolizji z Ziemią. 

 

Asteroida 2002 NT7 to obiekt z grupy Apolla, który został po raz pierwszy zaobserwowany w 2002 roku. Została wtedy zaklasyfikowania jako obiekt NEO, ang. Near Earth Object, czyli taki, który może zagrozić naszej planecie. Wtedy właśnie 2002 NT7 zyskała 0,06 punktów w skali Palermo, która potwierdza szansę na zderzenie. 

Ponieważ plotka zaczęła się rozprzestrzeniać, NASA odniosła się do swoich wcześniejszych przewidywań. Poinformowano, że po zebraniu większej ilości danych udało się lepiej przewidzieć jej orbitę. To właśnie na podstawie tych pierwszych danych ustalono, że potencjalnie niebezpieczny moment to 1 lutego 2019 roku.

Według najnowszych danych asteroida 2002 NT7 ma około 1,5 kilometrów średnicy i porusza się z prędkością 28 kilometrów na sekundę. W perygeum, czyli punkcie orbity najbliżej Ziemi, asteroida powinna się znaleźć 13 stycznia. Jednak będzie wtedy bardzo daleko od nas, bo aż 60 mln km, albo 0.408 AU, a to dalej niż Mars!

Mimo to nie brakuje opinii, że NASA tuszuje nadciągające kłopoty zdając sobie sprawy z tego, że wiedza o nadciągającej zagładzie spowodowałaby załamanie się społeczeństwa i wywołałaby wielką anarchię. Zdaniem zwolennikó teorii spiskowych, aby tego uniknąć, zastosowano dezinformację. Czy tak jest w rzeczywistości? Przekonamy sie już w ciągu najbliższych tygodni.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Daniel Adam Otulak

2002 NT7 uderzy w

2002 NT7 uderzy w powierzchnię planety Ziemia 27.02.2019 roku i zniszczy wszystko na planecie w czasie od godz.: 14:00 do 16:00. Planeta dalej będzie istnieć ale bez nas. Czas jest wg. czasu Polskiego. A miejsce uderzenia jeszcze wyliczam opór i przyszpieszenie i kąt nachylenia.

Portret użytkownika Medium

Jak władza ma jakieś poważne

Jak władza ma jakieś poważne problemy, to zapuszcza tego czy innego straszaka. Ciekawe, co tym razem im dopiekło?

Gdyby jakiekolwiek zagrożenie choćby otarło się o realność, daję słowo że pisanie o nim byłoby zabronione.

Portret użytkownika Max 1983

Ktoś ich wychował ,może

Ktoś ich wychował ,może jeszcze więksi hipokryci i tchórze??A tak w ogóle największy hipokryta jakiego znam(nie osobiście, z mediów nazwisko zostawie dla siebie)ma 55 lat::)Niestety "Dobry Bóg"niechce sprawić by zdechł.....tak więc widzę mnóstwo złych cech tez w starszym pokoleniu niż moje.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Max 1983

A jeszcze jedno do wszystkich

A jeszcze jedno do wszystkich co już widzą katastrofe na horyzoncie, oczywiście ukrywaną przez elity które już siedzą w schronach na Antarktydzie::)Przeszukajcie sobie tu archiwalne artykuły(można też sobie zadać trud i wpisywac w google różne hasła dotyczące asteroid, czy innej cholery co leci na ziemie i koło ziemi)Ja pare takich artykułów znalazłem.Za każdym razem ten sam schemat ,pojawia się grupa nawiedzonych którzy piszą że to już, bo o tym mówił ten i tamten, a w ogóle to z Biblii wynika i zobaczycie .....jakie to zabawne jak się czyta i widzi date przy komentarzach np 2013 rok.

 

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Strony

Skomentuj