Czy Amerykanie planują wojnę z Rosją na terenie Polski ?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wiele wskazuje na to, że Stany Zjednoczone już oficjalnie przygotowują się do III wojny światowej. Jeden z jej frontów ma być otwarty z Rosją i niestety może przebiegać w Polsce, a zapalnikiem mogą być rewelacje na temat tak zwanej "Katastrofy Smoleńskiej".

Od kilku tygodni dowiadujemy się o coraz to nowych materiałach dotyczących katastrofy rządowego Tu-154. Dobrej jakości zapis dźwiękowy rozmów załogi przekazali Łotysze. Pojawił się też wątek nagrań udostępnianych przez szwedzki wywiad, których przyjęcia odmówiła podobno poprzednia ekipa rządząca. Zdjęcia satelitarne przekazała NASA, badanie zaczyna się więc od nowa.

 

Wokół katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku narosły już mity, powstałą nawet smoleńska pseudoreligia. Jedna sekta wierzy, że brzoza mogła zniszczyć konstrukcję Tupolewa, a druga, że na pewno był to zamach. Pożywką dla radykalizmu Polaków w tej kwestii jest parodia z odczytywaniem zapisów czarnych skrzynek, która nadal trwa i właściwie każdego dnia możemy się dowiedzieć o jakichś rewelacjach zmieniających postać rzeczy.

 

Tkwimy przez to jako naród jakby w zawieszeniu, bo jeśli to był zamach obcego państwa na głowę naszego państwa to odpowiedzią powinna być wojna, ale jeśli maczali w tym palce Polacy to sprawa wygląda inaczej, a Rosjanom można przypisywać ewentualnie współodpowiedzialność.

 

Niewątpliwie jest grono ludzi, które wie co stało się w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku. Z zapisów dźwiękowych wynika, że był to błąd pilota, który wleciał w wąwóz i nie zdołał odejść na drugi krąg. Jednak stopień fragmentacji tego samolotu jest niezwykły i świadczy o tym, że mogło się tam rzeczywiście stać coś jeszcze. Jeśli tak jest to prędzej czy później, któremuś mocarstwu może być na rękę pokazanie "dowodów", które wepchną nas w wojnę.

Niestety obecna ekipa rządząca jest mocno rusofobiczna co nie wróży dobrze na przyszłość. Na dodatek zamiast budować relacje oparte na neutralności, zachowujemy się konfrontacyjnie, jednocześnie spoglądając za ocean, upatrując gwaranta naszych interesów w USA reprezentowanym przez NATO. Problem polega na tym, że Amerykanie mogą wykorzystać tą sytuację do rozniecenia wojny, tak jak stało się to na Ukrainie. Tym razem jednak na terenie naszego kraju.

 

Nie wiadomo czym powodowana jest wiara w to, że rzekomi sojusznicy z NATO obronią nas przed Rosją. Nawet gdyby Putin zrzucił bombę jądrową na któreś z polskich miast, a takie prewencyjne uderzenia zakłada rosyjska doktryna wojskowa, to jedyną reakcją NATO byłoby zapewne wyrażenie oburzenia i wezwanie na rozmowę rosyjskiego ambasadora, podczas której wręczono by mu notę protestacyjną. Nikt nie chciałby ryzykować III wojny światowej dla Bydgoszczy czy nawet Warszawy.

 

Mimo to Polacy wciąż niezmiennie wierzą, że Anglosasi tym razem nas obronią i jak wyznał Radosław Sikorski, delikatnie mówiąc dajemy się wykorzystywać. Oficjalnie nazywają nas sojusznikiem, ale wciąż utrzymują upokarzające wizy dla Polaków i sprzedadzą nas za garść srebrników jeśli nadarzy się taka okazja. Miejmy nadzieje, że ktoś na czas zatrzyma to wojenne szaleństwo i nie będziemy musieli ginąć za jakieś aktualnie gloryfikowane hasła, a nasz kraj nie stanie się potem nienadającą się do zamieszkania napromieniowaną pustynią.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (8 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jacek

Trzeba być kompletnym idiotą

Trzeba być kompletnym idiotą żeby nie wykorzystač takiej okazji.Prezydent,najważniejsi dowódcy sił zbrojnych niechętnego Rosji państwa,lecą w jednym samolocie.Prosto w ramiona śmierci.Och wy głupi naiwni ludzie.

 

Portret użytkownika pablonmhbbb

Niestety ale bedziecie

Niestety ale bedziecie zawiedzeni wojny nie bedzie bo ani nie jest potrzebna ani nikt jej nie chce bo i po co skoro wyniszczą nas choroby i mutacje tych chorób które były dotychczas uznawane za uleczalne to jest swiat przyszłosci za około 10 lat 50% zachoruje na raka a reszta na odmiany grypy mutacje ospy itd więc po co wojna a jezeli juz to nie z Rosją bo nie ukrywajmy ale arsenał atomowy i USA i Rosji unicestwił by Zycie na zemi a komu to potrzebne .

Portret użytkownika RomanA

W 1914 roku wybuch wojny o

W 1914 roku wybuch wojny o zasięgu europejskim czy światowym również wydawał się absurdalny a Austro-Węgry wypowiadając wojnę Serbii liczyli na to, że wojna się skończy po kilku tygodniach i Serbia będzie należała do ich imperium...

Portret użytkownika Beata_

Witam przykro czytać ...

Witam Smile przykro czytać ... może warto przypomnieć obronę częstochowy z II wojny światowej przed jednym z ostatnich bombardowań niebieskich asów powietrznych hitlera. Wtedy to Dziewica Królowa Nieba, Ziemi i Polski osłoniła Swój Tron w Polsce. A czy teraz pomoże? 12 maja przeszła pod Sejm w Warszawie, ale JEJ nie przyjęto, bo 13 -tego otwarcie bazy USA ważniejsze i nie jest już potrzebna skoro mamy taki na potęgę braci!

Portret użytkownika alba

Unia nas chce uczyć

  • Unia nas chce uczyć "demokracji", Ameryka wprowadza "demokrację" ze skutkami totalnej rozpierduchy gdziekolwiek się pojawi, jak w Iraku, Libii, czy Syrii. Wywołuje tzw. "humanitarne " wojny i niszczy wszystko na swojej drodze.A jest największym pasożytem na organiźmie jakim jest Ziemia. Te wojska amerykańskie potrzbne nam jak dziura w moście. Won z nimi!
Portret użytkownika marek76

Rozumiem że katastrofę

Rozumiem że katastrofę smoleńską trzeba wyjaśnić,ale nie chce żebyśmy zapłacili za to najwyższą cenę czyli wojnę. Wojna to najgorsza rzecz jaka może spotkać ludzkość,mordy ,gwałty grabieże,choroby głód zarazy,utrata bliskich utrata dachy nd glową,utrata poczucia bezpieczeństwa,więc prezydencie Duda i prezesie Kaczyński,opamiętajcie się,zostawcie już to,proszą Was o to Rodacy !

Portret użytkownika VONzNATO

... ale ci wymienieni to

... ale ci wymienieni to raczej mają pejsowe korzenie i dobro POLSKI mają gdzieś!

niby 25 lat po pseudo transformacj a nie mamy uznanych granic z Niemcami, roszczenia żydowskie itp. a tak to sie ładnie mówi jak jest przed wyborami.

polska od 90 lat nie jest suwerenna, zawsze ktoś dyktował co mamy robić a teraz okupacja gospodarza - UE i jeszcze militarna USA i inni pewno pejsy też będą!

Portret użytkownika wodzu

Tez o tym myślałem, ale

Tez o tym myślałem, ale Polacy olewają Smoleńsk, myślisz ze rząd polski jest na tyle głupi żeby podać nam prawdę? A czy myślisz ze Rosjanie nie znają prawdy? O 11.09 WTC?
Sporo pytań? a odpowiedz jest taka prosta ,,too meny secret ,,

Strony

Skomentuj