Cztery tygrysy zabiły swojego trenera w cyrku we Włoszech

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Włoska policja wszczęła dochodzenie w sprawie śmierci uznanego trenera tygrysów. Pracownik cyrku miał zostać zaatakowany przez cztery koty, którymi zajmował się na co dzień.

61-letni Ettore Weber trenował tygrysy w cyrku nieopodal miejscowości Bari, w południowej części Włoch. Niestety wieloletnie doświadczenie mężczyzny nie pozwoliło mu uniknąć tragedii, ponieważ na początku lipca jeden z drapieżników odmówił mu posłuszeństwa i przystąpił do ataku.

 

Chwilę później kolejne trzy koty dołączyły się do "zabawy" i zaczęły szarpać ciało trenera. Dopiero pół godziny później na miejscu zjawił się inny pracownik cyrku, który przegonił zwierzęta i wezwał pogotowie. Niestety 61-latek zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.

 

Agresywne tygrysy zostały usunięte z cyrku i wysłane do pobliskiego parku safari. Ettore Weber i jego koty były częścią cyrkowego przedstawienia pt. "Podróż przez pięć kontynentów", w którym uczestniczyło również wiele innych zwierząt, takich jak wielbłądy, żyrafy czy zebry. Cyrk został rozstawiony przed centrum handlowym w pobliżu Bari w połowie czerwca, a ostatni pokaz miał się odbyć 14 lipca. Niestety tragiczny obrót spraw przyśpieszył kres spektaklu.

Włoska policja próbuje ustalić, dlaczego tygrysy zwróciły się przeciwko trenerowi, biorąc pod uwagę fakt, że mężczyzna od kilku lat był doskonale znany zwierzętom i zajmował się nimi właściwie od małego. Śledczy zastanawiają się, czy 61-latek mógł sprowokować drapieżniki swoim zachowaniem.

 

Analizie poddana zostanie również dieta dzikich kotów w cyrku, aby upewnić się, że nie były głodzone. Funkcjonariusze sugerują, że trenera mogła zgubić nadmierna pewność siebie wynikająca z wieloletniego doświadczenia. Należy pamiętać, że tygrys zgodnie ze swoim instynktem zawsze będzie drapieżnikiem, więc niezachowanie odpowiednich środków ostrożności może mieć tragiczne konsekwencje.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika minoduesp

Jakie tam znęcanie .. ? Poza

Jakie tam znęcanie .. ? Poza wolnością tym zwierzakom nic nie brakuje bo przecież muszą o nie dbać by chciały i miały siłę dla ludzi pracować. Prawdziwą gehennę przeżywają zwierzęta rzeźne szczególnie te sprzedawane do tkz. krajów trzeciego świata (!) - proponuję obejrzeć film : "Prawdziwe oblicze transportu zwierząt" .

Portret użytkownika SurvivorMan

Nie ma czegoś takiego jak w

Nie ma czegoś takiego jak w stu procentach oswojone dzikie zwierzę i te wszystkie zastępy treserów, trenerów i opiekunów, śmierć muszą sobie wpisać w ocenę ryzyka zawodowego. Nawet zwykły domowy kot wciąż ma wiele z dzikusa, nawet jeśli przychodzi na kanapę i się tuli... A co dopiero tygrys...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Zenek ;)

A potem,  po latach, 

A potem,  po latach, 

 

PRZYPADKOWO WYJDZIE

 

iż przechodzący w pobliżu PRZYPADKOWY NAZISTA

 

przypadkowo TESTOWAŁ przypadkowe eletroniczne urządzenie

 

do WYWOŁYWANIA AGRESJI elektroniczną SYMULACJĄ ODPOWIEDNICH STREF w MÓZGU

 

czyli tym co NAZISTOWSKIE LABORATORIA rozsiane po całym świecie

 

wdrażają własnie pod pozorem "szybszego internetu 5G"

 

 

Skomentuj