Czosnek pomaga w przypadkach zatrucia nawet 100 razy lepiej niż lekarstwa

Kategorie: 

sxc.hu

Naukowcy odkryli, że w przypadkach zatrucia pokarmowego wywoływanego przez bakterie Campylobacter. Wyniki badań dowodzą, że jest nawet 100 razy skuteczniejszy niż zwykle stosowane lekarstwa oparte o nowoczesne antybiotyki.

 

Zazwyczaj ten typ bakterii jest spotykany na drobiu i w jego wnętrzu. Większość zatruć to efekt spożycia wątróbki drobiowej. Naukowcy z University of Washington stwierdzili, że czosnek zawiera składnik, allicylinę, która działa bakteriobójczo i jest szczególnie dobrze wchłaniana przez błony śluzowe.

 

W trakcie badań okazało się, że czosnek jest 100 razy bardziej skuteczny niż antybiotyki takie jak pochodne erytromycyny i cyprofloksacyny.  Częściowo dzieje się tak ze względu na fakt, że czosnek poprzez zdolność wchłaniania zaczyna "pracować" praktycznie od razu po spożyciu.

 

Już wcześniej wiadomo było, że dzienne spożycie czosnku może pomóc rozwiązać problemy z ciśnieniem krwi. Australijscy lekarze badali dane kilkuset pacjentów leczonych specyfikiem w postaci proszku czosnkowego w okresie 5 miesięcy.  Pod koniec czasu próby, u zdecydowanej większości pacjentów, lekarze zarejestrowali znaczne obniżenie ciśnienia, im wyższe ciśnienie było początkowo tym silniejszy był efekt leczniczy.

 

Jak zauważają autorzy badania, kluczem jest znowu zawarta w czosnku allicylina.  Dzienna dawka tej substancji, która jest wystarczająca do leczenia nadciśnienia tętniczego, występuje w jednym ząbku czosnku.  Jednak pozostaje niejasne, czy "terapia czosnkowa" wywiera długoterminowy wpływ.  Możliwe, że aby utrzymać efekt odpowiedniego ciśnienia krwi należy jeść czosnek cały czas.

 

Nie bez powodu kuchnia żydowska pełna jest dań z czosnkiem. Teraz okazuje się, że nie dość, że obniża to ryzyko zatrucia to jeszcze wpływa stabilizująco na układ krwionośny. Warto czerpać mądrość pochodzącą z wielowiekowej tradycji.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Gość

Słowem... odkryto Amerykę,

Słowem... odkryto Amerykę, ponownie. No brawo! Za co jeszcze biorą kasę naukowcy i jakie wstrząsające odkrycia nas czekają? Chwila.. zabawię sie w proroka... otóż wróżę, że naukowcy odkryją, iż czosnek ma właściwości antywirusowe. Zapamiętajcie te słowa! Smile
 

Portret użytkownika nn

leczenie alternatywne: mój

leczenie alternatywne:mój pies - rottweiler - zdiagnozoano raka kości (jeden z najlepszych wet-Wwa). Wg weta 2-3 tyg. życia na podstawie rtg łapy.Jednak nie poddałem sie, i leczę tzw "dotykiem" (wiem, że mam coś, co pomaga, nie od razu, ale po kilku mcach jest poprawa po dotyku..na pewno)Sunia po 3 tyg, nie dość,że nie zdechła, to jest b.aktywan.. i jak patrzę w jej ślepia to jest pełna życia...(a już było b.źle - nie jadła i taki chwiejny krok na 3 łapach...Wiem, że ją uratyję..(też leczenie ziołami wewatrz kiełbaski wsadzanymi).Podstawa to samoświadomość:

nn

Portret użytkownika Martynka

Ha powiem wam ciekawostke

Ha powiem wamciekawostke odnośnieczosnku, jest on nie tylko na choroby, ale także nawampiry ! odkąd ja i moja rodzina jemy czosnek towyobrazcie sobie że do nas jeszcze żaden świadek jehowynie zawitał, chyba ten odór ich odstrasza, to świadczy żenaprawdę wampiry istnieją i boją się tego odoru !

Portret użytkownika entra

Uwaga - JHWH pisownia dużą

Uwaga - JHWH pisownia dużą literą, nieważne czy wymowa Jahwe czy Jehowa - odsyłam do literatury polskiej i do Biblii Tysiąclecia (wydanie katolickie). Brak szacunku dla Stwórcy to poważny błąd. Pozdrawiam

Portret użytkownika krystel

Czosnek poprawia zdrowie, to

Czosnek poprawia zdrowie, to fakt. Natomiast ból głowy jest spowodowany tym że zbyt duzo spozywamy GLUTAMINIAN SODU. Odkąd wyczytałam w necie o jej szkodliwości przestałam używać w kuchni tej trucizny. Wierzcie lub nie, od paru miesięcy zapomnialam co to ból głowy. Czosnek polecam.

Portret użytkownika Rasta4Peace

A tysiące ziół ulecza zamiast

A tysiące ziół ulecza zamiast przykryć objawy i zostawić człowieka chorego. Tak jak powiedziała mi moja babcia jakieś pare miechów temu: "Piotruś ta cała chemia którą nam lekarze przepisują nigdy nie zastąpi tych lekarstw których moi dziadkowie sie leczyli i o dziwem wyleczyli się"A tu tak dla ciekawostki fajny filmik dorzuce, polecam przystać dla koncowego tekstu, on wlasnie tlumaczy na czym to polega:http://www.youtube.com/watch?v=FwvBqKWXS1E 

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Portret użytkownika j

musze napisac bo trudno

musze napisac bo trudno przejsc obojetnie kolo madrych slow. "nie modlcie sie o zmiane swiata, modlcie sie o zmiane siebie". Takie krotkie i proste ale jakie wielkie sedno. A odnosnie czosnku to samo zrowie no i z przedawkowaniem klopot. Ten chinski szkodliwy byc nie musi lecz trodno w nim prawdopodobnie znalezc tyle pozytywnych punktow co w normalnie hodowanym.

Strony

Skomentuj