Człowiek, który wszedł do gorących źródeł Yellowstone zginął i został rozpuszczony w 24 godziny

Kategorie: 

Źródło: Wikipedia

W Parku Narodowym Yellowstone doszło do tragicznego wypadku. Mężczyzna, który dla zgrywu lub sławy wskoczył do gorącego źródła zginął w wodzie o temperaturze 93 stopni Celsjusza. Po 24 godzinach kwasowe składniki wód termalnych rozpuściły amatora takich ekstremalnych kąpieli. 

Jak wiadomo Yellowstone to nie tylko superwulkan, który zagraża istnieniu Stanów Zjednoczonych, ale też ogromne pole hydrotermalne znajdujące się w ogromnej kalderze wulkanicznej. Aktywność hydrotermalna pozostaje tam wciąż na wysokim poziomie, niektórzy jednak mylą pełne kwasów i gotującej się wody gorące źródła z hotelowymi jacuzzi. 

Tragiczna kąpiel miała miejsce na początku czerwca bieżącego roku. Niedawno ostanowiono podać to do wiadomości publicznej jako przestrogę dla ewentualnych naśladowców nieszczęśnika. 

Ofiarą jest 23 latek, który prawdopodobnie nieodpowiedzialnie próbował sprawdzić czy gorące źródła w Yellowstone nadają się do kąpieli. Niestety przekonał się, że skutki tego eksperymentu mogą być dla niego śmiertelnie niebezpieczne. 

 

Mężczyzna celowo wskoczył do jednego ze źródeł. Niestety niemal wrzącą woda zabiła go w kilka minut. Strażnicy, którzy odnaleźli jego ciało pływające bezwładnie po jednej z hydrotermalnych sadzawek, nie zdołali go wyciągnąć, bo ich plany pokrzyżowała burza. 

 

Gdy powrócono tam następnego dnia okazało się, że kwasy obecne w wodzie zdążyły rozpuścić nieszcześnika. Według przedstawicieli parku Yellowstone, został po nim tylko portfel i płetwy, w których mężczyzna wskoczył do gorących źródeł. 

 

Władze parku postanowiły upublicznić ten przypadek ku przestrodze wszystkim następnym śmiałkom, którzy mogą wpaść na pomysł, aby wykąpać się w kalderze Yellowstone.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika CzarnyOlo

Oczywiście szkoda człowieka.

Oczywiście szkoda człowieka. Ale z drugiej strony mógł w przyszłości swoimi pochopnymi decyzjami spowodować w jakiejś sytuacji śmierć kogoś innego. Winne są także władze parku bo nie idą z duchem czasów i nie ma ikony z przekreślonym skokiem do gejzeru.) Chyba to trafi na listę głupszych zgonów.

Portret użytkownika lipka

Selekcja naturalna, tu głupek

Selekcja naturalna, tu głupek 23 lata skacze do wrzątku, w Tajlandii trener 25 lat wprowadza dzieciaki do jaskini, na ulicach młodzi kierowcy to brawura, brak umiejetności, żadnej wyobraźni i myślenia o drugim człowieku, jakby byli sami na świecie, hormony buzują więc szaleją a że teraz to już wszystko młodym wolno to i dziwić się już nie ma potrzeby. 

Portret użytkownika Max 1983

Teraz już 16 latki chcą mieć

Teraz już 16 latki chcą mieć auta i mieszkać samodzielnie, a 13 latki chodzić na imprezy chlać i się bzykać...a rodzice mówią takie czasy, nie można dziecku bronić bo i tak zrobi co chcę.No cóż tylko czekać co wyrośnie z dzieci tych obecnych dzieci.....ameby??

Gdyby Bóg był doskonały i nieomylny ,to po świecie by nie chodziło tylu kretynów.

Strony

Skomentuj